Suuhoidosta miehelle tauti...

Anonyymi

Kuinkakohan todennäköistä on, että mies saa sukupuolitaudin kun nainen imee hänen kulliaan? Onko olemassa mitään tutkimusta todennäköisyyksistä olettaen että suihinottajalla olisi varmuudella jokin sp tauti. Hiv ei tartu em tavalla mieheen oikein millään, sen tiedän.

Ja joo, en tarvitse vastauksia " mee testeihin jne ", olen nimittäin ollut viime kontaktin jälkeen jo testeissä, negatiiviset oli. Eli kysyn vaan että onko jossain tietoa miten HELPOSTI ne tarttuu mieheen nimenomaan suihinotosta.

En noteeraa epäasiallisia veeittuilu vastauksia mitenkään, tiedoksi vain.

2

153

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suunnilleen kaikki yhdynnässä tarttuvat seksitaudit tarttuvat myös suuseksissä moleempiin suuntiin. Tieto löytyy helpolla haulla.

      Juuri oli artikkeli, joka kertoi tippurin tarttuva kielisuudelmista, ei tarvitse edes yhdyntää.

      Edes kumi ei ola täysi turva ydhynnöissä ja vaikkapa herpeksen voi saada vaikka olisi kumi käytössä.

      • Anonyymi

        No totta kai sinä saat huuliherpeksen jos yhdynnän aikana suutelua ilman ehkäisy laastaria tapahtuu.

        Oikein käytettynä ja säilöttynä kondomi, jonka päiväys ei ole vielä mennyt suojaa tartunnoilta aina. Tartunnan voi silti saada, jos haavaan tms. joka ei ole kondomin peittämä pääsee eritteitä kuten spermaa, emätinnestettä tai verta.

        Taudit eivät mystisesti tartu, ne tarttuvat SUOJAAMATTOMASTA kontaktista.


    Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      84
      7132
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      27
      7079
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      117
      6205
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5414
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5248
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5225
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      41
      5120
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4605
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      19
      3485
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3400
    Aihe