Kyllä nyt on tilanne mennyt niin pahasti jumiin, että olisi aika lähentymisprojektille. Vai mitä olet itse mieltä? Et kuitenkaan voi olla sitä mieltä, että kaikki on OK. Tiedät kai mihin johtaa kulkeminen samaa entistä rataa?
Prosessi liikkeelle
Anonyymi
46<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 46
Vanhimmat
Totta, kaikki ei todellakaan ole ok. Onko käytännön ehdotuksia projektin käynnistämiselle? Miten, missä, milloin?
Ai? Mä oon ihan saanut sen vaikutelman, että haluat teidemme vievän kokonaan erilleen.
Kun ei tiedä, haluaako mies etääntyä vai lähentyä..
Tiedät sinä sen että lähentyä.
Ja nyt tapahtuneen perusteella pitäisi uskoa tuo...?
Mitä 'nyt'?? Ei tässä ole viime aikoina mitään tapahtunut.
Joo.
Vaihda uus prosessori ni projektit sujuu tehokkaammin!
Ne on prosesseja mitä prossut laskee ja toki projekteja sitten käyttiksen päällä.
En enää odota, että tilanteesi enää muuttuu. Eikä omakaan suhtautumiseni enää muutu millään pikkuflirtillä, se vaatisi jo suorat sanat tai fyysisen aloitteen.
Kun toivo on mennyt, en yritä enää tulla tykö ja enkä katsoa suoraan silmiin. On parempi yrittää antaa haavan parantua kuin repiä rupi monta kertaa viikossa auki. Joskus kuitenkin se rupi irtoaa itsestään ja alla on parantunut iho. Tarvitaan aikaa. S
Ei sulla olekaan enää mitään odotettavaa, juna meni jo kun hän huomasi että vaimo on parempi valinta!
Jes. Pojot tälle. S taitaa viimein ymmärtää ettei oo mitään mahdollisuuksia vaimon paikalle.
Ei minulla ole mitään odotettavaa,tiedän sen kyllä. Realismia. Näin vaikkei hänellä vaimoa olekaan.
Okei hyvä niin annetaan olla. Päätös on hyvä. Emme kumpikaan halua tarpeeksi, ei tässä enää oltaisi jos olisi haluttu.
Anonyymit vastailevat anonyymeille.
Miten ihmeessä kuvittelette että juuri oikea kohde vastaa kysymykseenkun vihjeinä pyörii pelkkä nimen ensimmäinen kirjain?
t. Toinenkin S
(vasta 2. viesti tänne enkä ota tavaksi, koska voin puhua muutenkin 😉)
Hmm...kiintoisaa. Missä muualla voimme keskustella kuin s24:n psykoosi-harha palstalla...? Herätti mielenkiinnon tuo 2. viesti täällä. Ehkä olemme irl. kohdanneet ja keskustelleetkin...muunmuassa..!?
Kannatan ajatusta lämpimästi....
En tiedä kenelle, mutta itse en ajattele noin. Mitään muutosta en halua yksin olemiseen. Se on minulle paras vaihtoehto nyt, enkä osaa sanoa tuleeko siihen muutosta ja milloin.
Sama täällä. Mitään muutosta en halua yksin olemiseen. Ei tule parisuhdetta. Ei kenenkään ole pakko suostua parisuhteeseen tai uskontoon JOS EI HALUA!
T h r j
Tuota en kyllä usko.
Mun kidutus pitää lopettaa sitä on ihan liikaa nykyään. Univaje ja kivut liian suuret. Tarvin todistajansuojelua. Todistelun esto tämä väkivalta ja vammautumisen. Ei ole tulossa parisuhdetta. Odotan vain oikeudenkaarta ja ihmisoikeustuomioistuinta.
En saa olla oma itseni. Kidutetaan hulluksi!!!
T h r j
Miten tämä voi olla niin vaikeaa...? Tämä romahduttaa elämäni. En halua sinua ja sinäkään et minua. Kuitenkin jotenkin haikailet minua täällä edelleen. Samalla kerrot minulle, miten sukusi ei ikinä hyväksyisi minua ym. Lopeta haikailu niin pääsemme tästä molemmat pois. Olen jo epätoivoinen. Olen menossa psykologille tämän asian takia. Tämä asia vie työpaikkani, koska en pysty keskittymään.
Voisimmeko jotenkin yhdessä sopia, että tämä juttu on ohi. Emme halua toisiamme edes kaveriksi. Ei tarvi haluta. Sopisimme niin ja sitten pääsisimme eteenpäin. Olisi kuitenkin hyvä, jos voisimme yhdessä sopia. Pyydän...!
Olisi minusta mielenkiintoista katsoa mitä siitä seuraisi, jos jatkettaisiin meidän tarinaamme siitä mihin jäätiin!
Ja mihinkäs me jäätiin?
Sivusta.
Hesburgerin parkkipaikalle 😊 (varuilta sanon vielä ennenkuin jatkan maalaushommia, että naiselta miehelle)
Joskus tuntuu kuin tarina olisikin ollut vain pausella ja että se jatkuisi jossain vaiheessa taas.
Teija Sutinen HS
Julkaistu: 19.8. 9:03 , Päivitetty: 19.8. 12:56
”SUOMELLA on puheenjohtajavaltiona nyt erityinen vastuu huolehtia siitä, että unionin arvoperustaa ei murenneta”, Rinne sanoi puheessaan.
”Suomi suhtautuu vakavasti tehtäväänsä unionin puheenjohtajavaltiona puolustaa oikeusvaltiota. Tavoitteenamme on vahvistaa oikeusvaltion periaatteisiin liittyvää vuoropuhelua. Pyrimme puuttumaan tehokkaasti oikeusvaltion murentamispyrkimyksiin.”
___
Että milloinka tapaan viranomaiset? Saan asianajajan ja omat paperini? Olen niitä pyytänyt jo VUOSIA!!
T h r j
Olet mies katsellut jossakin kun maalasin.
Eikö sulla pitäisi jo kaikki olla paremmin?
No ei todellakaan. Mistä tuollaista sait päähäsi?
Kyllä tää joo kohtalaisen samaa rataa tuntuu nyt menevän, eikä tosiaankaan hyvällä tavalla! Mä tarvisin meille jotkut ”pelisäännöt”, oon kyllästynyt leikkimään sun säännöillä ja etenkin, kun niistä ei ota sitten mitään tolkkua
Pysy kaukana.
Susta? Tottakai voin pysyä, kun en tunne
Onko toinen tietoinen, että pelaatte hänen säännöillä? Vai onko hän yksin ja ei tiedä mitään peliä olevan käynnissä?
Koitappa ymmärtää sellainen asia että pysy kaukana.
Ihan käsittämätön ketju. Ihmiset on niin satavarmoja kenen kanssa keskustelee.
Miksi puhut monikossa? Suurin osa kommenteista yhdeltä ja samalta henkilöltä.
Sama täältä. Jeesustelkaa vaikka kuinka KESKENÄÄN. Minun ei tarvi, en halua. Olen rankasti uskonnoton.
Pois pakkouskonto.
Tämä käsitellään oikeudenkaaressa aikanaan sekä ihmisoikeustuomioistuimessa. Rinne menee Unkariin Syyskuussa ja jos alkaa oikeusvaltio väittely taas nehän nauraa koko Rinteen takaisin Suomeen. Oisko aika jo saada nämä asiat laillisesti hoidettua?
T h r j
Pysytään kaikki toisistamme kaukana. Näin kun emme tunne ketään. Ihan yleiskeskustelua mielenkiintoisista asioista. Eikö vain?
Kyllä juuri näin ja myös tutuista kaukana.
Onko täällä tuttuja jollekin. Luulisi asioiden hoituvan toisaalla. Täällä kun tulee jos minkälaisia riitoja.
Aloitus sopisi myös minulle. On tässä ollut aika paljon aikaa ajatella asioita. Haluaisin olla hänelle kuitenkin jotain muuta, kuin ihmisraunio, kun nähdään. En ole saanut itseäni vieläkään kuntoon, mutta parhaani yritän. Olen kyllä miettinyt, että jos välillä tässä nähtäisiin, voisin ehkä jotenkin paremmin, kuin miettimällä vain. Sitten uskoisin tämän meidän tarinan olevan myös totta. Onhan se totta, kerro onhan?
Paljonko on viimeisestä näkemisestänne?
Aika paljon omasta mielestäni. Se riittää vastaukseksi.
"Anonyymi
31.8.2019 21:15
Miten se Lailan häpäisi.
Merkittävää kuitenkin on, että KHO kumosi hallinto-oikeuden päätöksen, joka kumosi valtuuston päätöksen kaupunginjohtajavaalista.
Tarkammin kun päätöstö lukee voidaan havaita, että "jostain syystä" KHO on kiirehtinyt päätöksen tekoa, eikä ole pyytänyt vastineisiin vastaselityksiä vaan harkinnut itse asiaa.
Merkillistä, mutta totta.
Useiden valitukset seisovat vuosikaudet KHO:ssa. Valittjat odottavat päätöksiä.
Ihmettelihän kaupunginjohtaja Henrik Kiviniemikin, että miten KHO teki näin nopeasti ratkaisun.
Että mitä tästä ajattelet!?
Kommentoi
UUSI
Anonyymi
31.8.2019 21:44
Anonyymi kirjoitti:
Onko Lailan aika mennä hm. kaunesuunille?
No jospa kepukkapoika sitten apupeilin kanssa suihkuun. Ja aamulla sitten hakemaan Viron tuliaisia. Vaalithan lähestyy. Eikö niin?"
Lain kouraa!
T h r j