osoittanee systeemin virheellisyyden

Anonyymi

Mies heitti ämpärillä maalia ja ulostetta työ­voima­toimiston aulaan ja työn­tekijöiden päälle Espoossa, toimipiste suljettu ainakin maanantain
Toimipaikka on jouduttu pitämään suljettuna torstaista lähtien, ja se pidetään kiinni myös ainakin maanantaina siivoamisen takia. Tapahtuneesta on tehty rikosilmoitus poliisille.

tuo hs leikattu

hyökkäävän myyjä asenne opetettu työntekijöille, herjaaminen, uhkailu, välillä sitten joku saa tarpeekseen näköjään, joskus luin vastaavaa mutta eri tyyppistä..

kaveri saa rankaisunsa mutta ehkä jonkinlaista bonnie ja clyde tyyppistä sankaruutta vivahde, vääräoppista toimintaa vain 99%

24

85

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Osoittanee sen, että mielenterveysongelmiin ei löydy apua ennenkuin ne ilmenevät tälläisellä tavalla.

      • Anonyymi

        olisiko kellä hyvä mieli, jos kaltoin kohtelua, karenssia, uhkailua, jatkuvasti kädestä suuhun ja sossusta kerjätä

        mitenhän nämä ihmiset voi nousta ja miten heidät saap idettyä jotenkin hyväl mielellä? perustulo pitäisi olla ja vain ehdottaa mitä tarjolla, ei pakottaa

        nämä ihmikset kokee pakottamisen uhkana ja osa tekee jotain tuommoista todennäköisesti jossain vaiheessa

        hyvä tapahtuma jos kehittää tätä systeemiä


      • Anonyymi

        Totta, mielenterveysongelmat ja persoonallisuushäiriöt tuovat esiin kaikenlaisia tempauksia, ehkä työttömiä pitäisi olla vainoamatta ja rääkkäämättä, vaikka virkaahoitavalla olisikin ongelmia.

        Yleensäkään ei ole oikeutettua hyökätä muiden kimppuun pontimena oma paha olo, vaan silloin pitää mennä terapeutille.

        Kuten tiedämme: Mikään tutkinto taikka virka-asema ei takaa että ihmisellä olisi kaikki kotona.


    • Anonyymi

      Oliko suomalainen vai "muumaalainen", joka tuon teki?

      • Anonyymi

        Oletko nähnyt pakoloista hakemassa töitä tai leipäjonoissa? Minä en.


      • Anonyymi

        Aivan sama mistä on kotoisin, täysin oikein toimittu.


    • Anonyymi

      Mitä hiivatin vikaa siinä on, jos työtön kysyy töitä, eikä TYÖviranomaisilla, tai HÄHviranomaisilla ole edes rappujen lakaisuhommia, niin mitä hiivatin vikaa siinä on, jos tämä työtä hakeva nakkaa sontasankkonsa ihan vilpittömästi ovesta sisään.
      Ainoa virheensä on se, ettei se sontasankko osunu työministerin toimiston ovesta sisään. Sanooko lakikirja, että mikä synti se sitten oli.

    • Anonyymi

      Käsikranaatti olisi toiminut paremmin.

    • Anonyymi

      No sikäli kyllä osoittaa että työvoimatoimiston olisi pitänyt laittaa kaveri heti töihin ja pesemään aiheuttamansa sotkun.

      • Anonyymi

        Miksi? Eikö te-keskus väki kestä takaisin sitä minkä jakaa muille?


      • Anonyymi

        Sitä saa mitä tilaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sitä saa mitä tilaa.

        "Mahdollisuus" sanan kahdella merkityksellä osataan rääpiä. Pitäisi heittää sontaa heti, kun virkailija alkaa veivata sanaa mahdollisuus. Niitä kun on muista, onnesta tai itsestä riippuvia mahdollisuuksia


    • Anonyymi

      Jos tyyppi oli poliitikkojen tekoihin pettynyt ja kohdisti sitten vihansa TE-toimiston väkeen niin aika pahasti oli sillä päässä mennyt piuhat ristiin. Erityisesti näin kun ei edes kertonut tekonsa syytä.

      Palautetta kannattaa antaa siihen suuntaan joka päätökset tekee. Nyt toimittaja haastattelemaan pökäleenheittelijää että miksi se halusi pökäleitä heitellä. Kun siis julkisuutta olisi tarjolla ja kansa todella haluaa tietää.

    • Anonyymi

      Yleislakko!

    • Tuo JUIPPI saa varmaan vielä virkailijalta LÖYLYKAUHAA?

    • Anonyymi

      Aloitus on hyvä esimerkki siitä kun kirjoittaja ei osaa "kirjoittaa".
      Aloituksesta ei saanut mitään selvää, mitä on tapahtunut ja missä. Te-toimistossa on jotain tapahtunut, mutta muuten sekava teksti ei kerro tapahtumista mitään.

    • Anonyymi

      Oikein teki. Lisää vaan .

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Laittomat aseet lisääntyvät suomessa todennäköisesti ne ovat seuraavaksi käytössä kiitos olemattoman rajavalvonnan?

    • Anonyymi

      Hah-hah, aivan oikein meni, toivottavasti tuo tapa yleistyy kaikkialla Suomessa!

      • Anonyymi

        Empä tiedä, tuskinpa kohdistui oikeisiin henkilöihin..


    • Anonyymi

      Minä en uskalla mennä edes vessaan ilman puhelinta, josko vaikka te-toimistosta soitetaan.

    • Anonyymi

      Ehkä tyyppi oli joutunut rekrytoivaan koulutukseen ja tajunnutkin joutuneensa töihin palkatta?

    • Anonyymi

      On tainnut lentää samaa tavaraa molempiin suuntiin.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4078
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      24
      2901
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2310
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      34
      1321
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      899
    6. 131
      875
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      874
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      811
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      756
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      750
    Aihe