Olohuoneet

Tampereen Kannen Areenan uusi toimitusjohtaja Marko Hurme: ”Areenasta tulee uusi maamerkki ja kaupunkilaisten olohuone”

https://www.aamulehti.fi/a/027112ed-c46a-495e-befb-55ed2c9b72b0?c=1522737894164

Ennen oli Koskipuisto, sitten kaljatelttatori, sitten kukkaruukkuhämppi.
Jokohan nyt natsais?
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Pieleen menee. Ja jos ei mene vaikka kyllä menee, niin tulen kuitenkin huutamaan pitkään ja hartaasti, että pieleen meni.

Äänestä

Miten tuollainen rumilus on voinut mennä edes läpi? Keskustassa alkaa siis jatkuva mökä, autoralli, roskaaminen. Sääliksi käy tuossa lähellä asuvia.

Äänestä

Ei vaan synny keskustelua. Välinpitämättömyys vallitsee. Nyt on huonosti asiat

Äänestä
  • Yritin kaataa tuhkaa päälleni, mutta kaadoin ohi.

    Äänestä

Ei kiinnosta ketään, ei niin ketään

Äänestä

Alkaa nää Kansi Areenan markkinointijutut oleen ihan niiden ratikkajuttujen tasoa. Rahaa tulee mukamas ovista ja ikkunoista Tampereelle kun Ratikka ja Areena valmistuu, vaikka todennäköisesti mennään pahasti miinuksen puolelle.

Äänestä
  • Toivottavasti menee pieleen kaikki.

    Äänestä

Tuoppi 20€... pitäkää tunkkinne.

Äänestä

Kuka keskustasta viitsii lähteä kävelemään ja sitten kiipeämään kamalaa ylämäkeä Sorille ja Kannelle. Jos Hatanpäänvt:n ratikkapysäkiltä olisi liukuportaat tai hissi niin eri asia olisi mennä. Kyllä olohuoneita eli kahviloita, ruoka- ja kaljapaikkoja löytää vähemmälläkin vaivalla.

Äänestä

Olohuonepuheet ovat sikäli ymmärrettäviä, että rakennettavat uudet asunnot ovat niin pieniä - ja kalliita - ettei niihin olohuonetta mahdu.

Toiseksi kannattaisi muistaa, ettl Sorin silta on ollut Tampereen tuulisin paikka, mutta osaavat varmaan johtaa tuulet kohti korkeuksia sillä eihän olohuoneessa sovi talvellakaan palella.

Äänestä
  • Ja minä kun luulin, että Ranta-Tampella on kaupungin tuulisin paikka ja että sinne tulee kaikkein huonoimmat asunnot ja ihan slummi koko alue ja yhtään et ole katkera kun sinulla ei ole varaa asua kummallakaan alueella ja kyllä Tesoman on paras.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tampereen Kannen Areenan uusi toimitusjohtaja Marko Hurme: ”Areenasta tulee uusi maamerkki ja kaupunkilaisten olohuone”

https://www.aamulehti.fi/a/027112ed-c46a-495e-befb-55ed2c9b72b0?c=1522737894164

Ennen oli Koskipuisto, sitten kaljatelttatori, sitten kukkaruukkuhämppi.
Jokohan nyt natsais?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu