En voi laittaa suoraa viestiä sulle enää valitettavasti. Näin on kortit pelattu, tähän on tultu ja tähän jäädään, tähän tää kuihtuu. Varmaan ihan hyvä niin onhan tää naurettavaa touhua. Hyvää viikonloppua ja kauden päätöstä. Pidä hauskaa.
En luota suhun
Anonyymi
22<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Samat fiilikset, jonka vuoksi en voi vain ottaa yhteyttä. En halua sekoittaa kenenkään elämää turhaan. Jos olisin voinut luottaa edelleen, olisin kyllä ottanut yhteyttä. Harmittaa, kun en silloin viimeksi puhunut tarpeeksi suoraa siitä, mitä tunnen.
Kohottakaa itsetunnon malja itsellenne sen kunniaksi.
Aitoikävä loistaa poissaolollaan.
Näin se menee kun ei reilusti ja avoimesti voi olla ystävä, vaan on taka-ajatuksia ja pitää salata asioita.
Ei tarvitse ottaa yhteyttä jos pelottaa.
Meidän kohdalla ystävyys olisi toivottu asia, vaan ei muista johtuen mahdollinen.
Millainen se sinun tilanne sitten on?
Kenestä muista?
Mustasukkaisista.
Jos on parisuhteessa (eikä aio erota), ei ehkä kannata sitten mitään ystävyyttäkään miettiä vastakkaisen sukupuolen kanssa. On ihan normaalia, että puoliso on mustasukkainen. Jos on kyse jostain muusta, en itse ainakaan jättäisi ottamatta yhteyttä. Jokainen tietenkin tekee omat päätöksensä.
Pitäisi erota ystävyyden tähden. :D
No ei ehkä kannata. Jos on hyvä parisuhde, sitä ei kannata vaarantaa. Ihastukset menee ja tulee, niihinkin voi suhtautua järkevästi. Ei vain lähde liikaa tunteiden vietäväksi. Suojelee omaa parisuhdettaan.
Ei tuosta aloituksesta kyllä käynyt selväksi, onko kysymyksessä ihastus vai tavallinen ystävyyssuhde. Jos vaikka vaimo ei pidä miehensä jostain miespuolisesta ystävästä (jostain syystä) ja kieltää yhteydenpidon, tällaisiakin tilanteita voi olla.
Oletko varma? Haluatteko todella antaa niille mustasukkaisille vallan päättää elämästänne ja ystävistänne? Toivottavasti et ole itse tehnyt tuollaista päätelmää kaipaamasi henkilön puolesta.
Toivottavasti eräs ei ajattele noin meidän tilanteesta... Nimittäin minulle ystävyys ei ole ongelma. Ja jos olisikin, niin sitten se on minun ongelmani, ei hänen. Ei kannata ylitulkita.
Aina voit laittaa viestiä.
Ikävää, että ihmiset rakentaa itse itselleen ylitsepääsemättömiä muureja. Niin kauan kuin on elämää, on toivoa - myös ihmissuhteissa. Toki luottamuksen pettämisen tai vastaavan jälkeen se luottamuksen rakentaminen on hankalaa mutta ei aina mahdotonta.
Kiitos samoin. Hyvää jatkoa sulle missä ikinä oletkin.
No niinpä niin. Tunne on molemminpuolinen. Siitä vaan kohti ihanaa syksyä!
Kiitos CAT-tekniikan opettajalle, vanhakin koira voi oppia jotain uutta. Hmmmm
Kiitos samoin.
Olet siis aikaisemmin laittanut viestiä?
Luotan häneen.
Samoin.
Siis mikä kausi loppuu tänään?