Paraneeko vatsahaava itsestään? Sain sen syömällä liikaa särkylääkkeitä hermovauriokipuun. Lääkityseksi sain Somacia ja Buranaa.
Vatsahaava
4
265
Vastaukset
- Anonyymi
Testattiinko helicobakteeri? Useinmiten vatsahaavan syynä on Helicobakteeri infektio. Se lähtee pois vain sopivalla antibioottihoidolla.
- Anonyymi
Yleisesti ottaen vatsahaavat paranevat itsestään sopivalla lääkityksellä. Edellinen mainitsikin helicon, se kannattaa poissulkea. Buranaa ei kannattaisi syödä jos on vatsahaava. Mutta juuri Somac ynnä muut vatsasuojalääkkeet ovat yleisiä vatsahaavan hoidossa.
- Anonyymi
Helicobakteerin voit testata itsekin helposti. Tässä linkissä on eräs apteekista ilman reseptiä saatava testi: https://www.yliopistonapteekki.fi/medigoo-heliko-helicobacter-pylori-testi-1-kpl-72947.htm
Buranaa ei vatsahaavaisen kannata syödä, vaikka antaisivat minkälaista suojaavaa. Parasetamooli (esim. Panadol) on ainut vatsa-turvallinen, ilman reseptiä myytävistä lääkkeistä. Reseptillä tietenkin sitten saa vaikka mitä, mutta lääkäri päättää niistä. - Anonyymi
Tuo ei auennut. Tässä toinen vaihtoehto:
https://testerit.fi/tuote/helikobakteeri-testi-ulosteesta/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin33811756IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3597966Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut933083Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?982258Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1562219Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?81656- 1101261
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin551103Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26908Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta60793