Haluan osta terri tai vastava pien kone !!!
Jaksaa semmonen esim. Naarva syke processori?
e-mail [email protected]
Jaksaa semmonen esim. Naarva syke processori?
e-mail [email protected]
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
paljonkohan nuo kyseiset koneet (toimivat) käytettynä maksaisi? Siis "ajokoneena" ;)
Valmistus lopetettu???
Puhuin AKH koneet kanssa ja hän sanoit että saat hyvä "oma käyttö" kone 4-10 tuhatta eur! mutta he ei o käytettyjä koneita tällä hetkällä!
Tehdas on nyt ruotsissa ja he tekevät vaan noin 10 uusia koneita vuodessa! terri.st uskon että se on heidän osoite!siellä löydät myös käytetty!
tai ainakin sinnepäin..
kumitelainen Frosty, diesel ilmajäähd. ,etu ja takavaunu, pystyy ajamaan pelkällä etuvaunulla, takavaunussa kippi ja ISO vinssi, hieman isompi mitä terri
jos kiinnostaa niin palataan asiaan tarkemmin..
KYLLÄ KIINNOSTA JOS SE KÄY KÄYTTÄ METSÄSSÄ?
VOIT LÄHETÄ VIELÄ INFO JA KUVIA JOS OLET
JA HINTA!
EMAIL [email protected]
ainakin viikon kunnes pääsen käymään ottamassa niitä kuvia, netistä ei oikein tunnu löytyvän tuosta mitään mutta palaan asiaan. hintaluokka alta kolmentonnin varusteista riippuen.
telastoa pitää metsässä varoa että siinä mielessä terri olisi parempi.
mikä on tuo kone meinnattu tehdä? onko se joku rinne kone?
kiitos jos lähetet kuvat!!
pieni rinnekone, valmistaja tekee nykyään rinnekoneita. mutta alunperin käyttötarkoitus on linjanhuoltotyöt sähköyhtiöille eli rajua käyttöä kestää kunhan telastoa säälii eli ei kääntele paikallaan. kaikki muu on ylimitoitettua, mm runko 4 mm ainevahvuuksilla ja hydraulikkan linjat 20 mm putkea isoilla liittimillä, vinssi 8000 kg jne. eli tuo on samanlainen kuin bandwagn mutta hieman pienempi.
Se kuulet kiinnostava!
kuka on valmistaja? ajettelin jos mä voi löytä info netistä?
mikä vuosi malli se on?
Älä laita rahojasi leluihin!!!!!!!!!.
mulla 20 vuoden kokemus metsäkoneista sekä kaikista mahdollisista härveleistä.
osta kuule ylijäämä band vagen ruotista ei maksa paljon mitään ja kuorma autolinen varaosia mukaan samaa hintaluokka
en band vagn kostar ca 10000euri sverige och då ska jag bygga på kran m.m och då år jag uppe i 20000
och det är för mycket...!
Käyppä katsomassa tuolta:
www.usewood.fi
on syytä istua ihan rauhassa alas, ja odottaa kunnes kohtaus menee ohi.
Terriä on käytetty 80-luvulla, ja enää ei kosketa edes pitkällä tikulla.
Husqvarna moottorisaha, siinä on metsäkonetta kyllin..
Taas nostettu 5 vuotta vanha viestiketju ylös. Pitäis laittaa esto ettei näin vanhaan voisi kirjoittaa.