Vesa Keskinen erosi 23-vuotiaasta tyttöystävästään, koska tämä halusi myydä lehdille juttuja itsestään kuvien kera. Vesa oli omien sanojensa mukaan kieltänyt juttujen myymisen.
Onko Vesa Keskinen ikuinen sinkku vai löytääkö hän vielä tosi rakkauden?
Onko Vesa Keskinen ikuinen sinkku vai löytääkö hän vielä tosi rakkauden?
Vastaukset 93
Vanhimmat
Vesa näköjään tekee kaikkensa, jotta ei löytäisi muita kuin €-kuvat silmissä olevia naisia.
Ne naiset, jotka tykkäsivät Vesasta jo silloin kuin hän ei vielä ollut rahamies, eivät ehkä enää ole kovin valmiita lähtemään messiin.
..koska vesa peri isältään suuren omaisuuden ja oli näin käytännössä rikas jo syntyesään. Taitaa olla kyläkauppias peräti kolmannessa polvessa.
Alle kymmenvuotiaana se varallisuus ei vielä ole määräävä tekijä. Silloin pelataan pelkästään luonteenpiirteillä.
Ymmärtää rahan päälle. Kukapa ei sillon haaveillut jo karkkisäkeistä tai barbitalosta
enemmänkin 5-vuotiaitten haaveita.
Näin nopeasti ihminen unohtaa...
Oon jo melkein aikuinen, ja silti haaveilen, et saisin niin pajon rahaa, et voisin ostaa vaikka kaikki karkit keskisten kyläkaupast.
Hihhhiih mut totta! =)
Kauppias puolestaan himoitsee itseään puolta nuorempien namia!
Niin on kyläkauppias kolmannessa polvessa, isoisän isä taisi olla joku kolpotööri. Vesa on ihan kunnon jätkä ja varmaan löytää kivan naisen vielä itselleen! Nämä edelliset ovat olleet vähän liikaakin lehtien palstoilla esittelemässä itseään.
Mutta heidän kauttaanhan sitä saa kätevästi syyn tyrkyttää naamaansa lehdissä. Olisihan se hassua syyttä suotta suoltaa asioitaan mediaan. Kun hankkii tyrkyn tyttöystävän pääsee heitä syyttämällä kätevästi lööppeihin. Nyt on pallo omien sanojensa mukaan Hennalla. Toivottavasti tämä heittää sen päin Keskisen naamataulua vaikka eipä tuo silti varmaan älyäisi lopettaa pallonsa heittelyä.
Eipä sen tarvitsi olla missään lööpeissä mukana, kun vaan älyäisi lopetta kaikenmaailman lumppujen kanssa seilaamisen. Kohta jää kauppiaan suku- ura tekemättä ja monet jäävät kohta työttömäksi paikkakunnalla. Kyllä miestä pitäisi vaan kannustaa kunnon likkojen etsimiseen.
Kusen teidän rahojenne päälle
Vesa Keskinen on ikuinen lapsi. Leikkii samaa Peter Pania kuin yks Mikael Jaakkola tois puol palloo.
Miksi Keskisen naisasioita ylipäätään pitää revittää lehtien palstoilla. Kirjoitusten mukaan aika keskenkasvuinen mies. Pitäisi yksityiselämänsä omana tietonaan - vai onko taustalla Kyläkaupan piilomainontaa?
Kuka tekee mitään miehellä jolla ei ole edes ylähuulta?Vähän kyseenalaista mainetta on kyseinen herra niittänyt ja kun ei ole ulkonäkökään hääppöinen niin sinkuksihan tuo jäänee...
on se nyt saamari kummaa että keskisen kaltainen jätkä pelleilee pkele
Kyllä näkee että olet 20v.
Mitä itse tykkäisit jos sun morsiames myisi kuviaan ym.rahaa saadakseen. Onneksi et ole mikään julkku eikä yksikään ilta/roskslehti kiinnostu sun touhuistas. Eikä sitäpaitsi minunkaan. Eli jos on kuuluisa niin kaikki korpit kokoontuu haaskalle.
Mikä pakko vesan on pitää sellaista tyttöä josta ei tietyistä syistä pidä. Valitseeko sinulle joku
muu henkilö tyttöystäväsi???
Mitä kelettä se teille kateellisille kuulu vaikka Vesa tekis mitä vaan. Tämä koko aihe on yhtä p..n jauhamista. Onko teidän, jotka ette edes tunne Vesaa, otettava kantaa kaikkeen mitä nuo roskalehdet keksivät kirjoittaa. Kuka teistä edes tuntee kyseisen herran. Sitten kuitenkin otetaan kantaa kuin tiedettäis kaikki. Mun mielestä te olette sairaan kateellisia siitä että Vesa on onnistunut siinä mistä te luuserit ette ole edes osanneet unta nähdä. Lopettaka tuo paskan jauhaminen ja keskittykää johonkin olennaiseen. Epäilen kyllä että ette pysty muuta kuin kateelliseen panetteluun.
Njaa, taitaa tytönheitukat pyrkiä vain "julkkiksi" vesan voimalla. Ehkäpä vesa joskus löytää tervepäisen naisen jostain toisesta maasta.
Noin muuten kiinnostaisi mitä ihmeen iloa on kenellekkään siitä, että oma pärstä tollottaa roskalehtien kansissa mitä kummallisempien otsikoiden höystämänä?
hakisi toisenlaisia naisia.Ei mitään juuri teini-iän ylittäneitä 'missi'blondeja vaan arvostaisi naisessaan muita kuin ulkoisia avuja.Hivenen 'kypsempi' nainen ja vaikka sieltä kyläkaupastaan niin saisi varmasti työtätekevän vaimon.
Vesalta alkaa olla uskottavuus mennyt kun lehtien palstoilla keikkuu toinen toistaan blondimman kanssa.Sen vuoksi noita kiipijöitä helmaan tarttuu.
Komppaan edellistä naista. Lisäksi mua on ihmetyttänyt Vesan tarve tiedottaa suhteistaan ja niiden loppumisista lehdistölle. Tosi "miehekästä" toimintaa..
Vitsi. Mitä me täällä jonkun Vesan naiskaupoista puhutaan? Minusta saa olla kenen kaa haluaa, tai mieluust vaikka ihan yksikseen. Tuntuu vähän out tyypiltä.
Ei sellasist tartte keskustella, eikä kirjotella lehdissä. Ku ei se oo ees uroteko.
Muistaakohan se kertoa asioista edes niille naisilleen ennen lehtien ilmestymistä? Jos suhteessa on jotain ongelmia, niin pitäisi kertoa sille toiselle osapuolelle eikä iltasanomille. Ja montako kertaa keskinen on ilmoittanut jättävänsä yksityisasioidensa kommentoinnin? Aika monta kertaa. Taitaa olla julkisuuden koukussa. Päivä jolloin oma naama ei korista jotain lehteä, on turha päivä. Tekisi siitä omasta lehdestään joka päivä ilmestyvän ja oman naamataulunsa jokaisena päivänä kanteen, niin sais riippuvuuttaan hoidettua.
Sitä pillua saapi.Rakkautta vaan ei helposti.ELämä vielä Keskisen poikaa opettaa.
http://www.seiska.fi/viihde/karaoke/?a=5985
Mitä ihmeellistä tossa Vesan touhussa on?
Tollasta sählinkiä se on suurimalla osalla noi parisuhteet, tosin ilman julkisuudessa puintia.
Jos mun naapurin rouva ois julkku, niin johan sais lööppejä, äijä vaihtuu kuukauden välein.
Vesa on ihan normaali suomalainen mies, aivan kuin muutkin. Mitäs sitä akkoja tossa tilanteessa mitenkään säästelemään, kun tietää et rahan perään ne kaikki vain on.
Sitä paitsi epäilen suuresti onko Vesa edes hetero, elävät niin "ystävinä" sen Janin kaa nykyisin.
juoksee pöksyt märkänä keskisen perässä.mikään muu ei kiinnosta kun raha.erittäin oikein et linkas muijan meneen.
Vesa on rikas ja arvovaltainen mies, hänellä on varaa valita. Ei hänen tarvitse mihin tahansa hupakkoon tyytyä, vaan voi etsiä kaikessa rauhassa nuorta, timmiä, kaunista, pantavaa ja samalla myös fiksua naista. Ja vaikkei koskaan löytäisikään, niin ainakin saa paljon enemmän nuorta ja kiinteää tavaraa kuin suurin osa muista hänen ikäisistään suomalaismiehistä.
Ja mistäs me tiedetään, haluaako Vesa edes yhtä naista omakseen loppuelämäkseen. Ehkä Vesa on pelimiehiä, ja haluaa toteuttaa miehuuttaan niin pitkään kuin hormonit hyrrää. Raha ja valta antavat tähän erinomaisen mahdollisuuden.
Mieheltä puuttuu perillinen ja työn jatkaja. Sellaista ei tule eikä kasva ilman tasokasta puolisoa.
Kevytkenkäisiä naisia Suomessa riittää. Ei tarvitse edes olla sikarikas saadakseen pesää niin paljon kuin se kiinnostaa. Onnistuu hyvin ihan keskituloiselta tavikseltakin.
Hyvä vaimo ja irtosuhteet eivät muuten mitenkään sulje toisiaan pois, kuten joidenkin jääkiekkoilijoiden esimerkki osoittaa.
sopisi suloinen, kaukoidän tyttö.
Eiköhän sieltä vielä löydy todella uskollisia ja korkeamoraalisia naisia.
Jos olisin nuorempi ja varakkaampi, lemppaisin heti oman muijan pois.
naurattaa sunkin jutut
Oletko itse Keskinen.
no sä et mikään mies ookkaan ku het oltas muijaa vaihtamassa....just tollasia ne miehet on!
On tainnu keskisellä nousta pillu päähän.
että eipä enää kiinnosta!
Näin on
Keskisen jättityttöystävä...
keskinen höylätköön ketä tykkää! mut lopettais ton veteraanien jatkuvan ylistämisen(tekemäs itsestään tärkeän heidän kustannuksellaan)veteraaneille on kerätty pirusti rahaa jo aikoja sitten! se ei lopu ku vain ne"yhdistykset"tai henkilöt jotka jakavat veteraaneille rahat jakaisivat kaiken pois ENNEN kuin on viimeinenkin veteraani poissa.Vai säästeleekö joku niitä ittelle??
Veteraanien ylistäminen ja julkisuudessa olo naisjuttujen avulla on kaikki vain laskelmoitua kyläkaupan markkinointia. Vaikki Keskinen on ruma ja moraaliton, niin tyhmä tai vähä-älyinen ei todellakaan ole. Mies on erittäin lahjakas kauppa-alalla ja näinollen osaa myös tärkeän markkinoinnin.
Kun on jatkuvasti lööpeissä ja täten ihmisten mielissä, niin kansan askeleet-ja eurot- käyvät jatkuvana virtana Kyläkauppaan, jo pelkästä uteliaisuudesta.
Kovin ruma Vesku ei ole (pelottavasti isäni näköinen ylähuuleton ja kylmäsilmäinen kylläkin) ja tuskin erityisen moraalitonkaan. Tarkkavainuinen ja piinkova bisnesmies. Ei siinä mitään väärää ole.
Keskinen on päässy liikaa rahan himoihin!
Jospa hankkisi vaikka vaihteeksi ystäväkseen Jari Sillanpään tai jonkun muun...
yhdyn edelliseen kirjoittajaan
Enkä tarkoita Mercedes-Benziä.
Tuhkaluukkumies mikä tuhkaluukkumies !
Ihan varma on, että mies on menettänyt ajat sitten mahdollisuutensa kunnon ihmissuhteeseen. Onnenonkijoita ja sekopäitä löytyy kyllä riittämiin loppuiäksi, oli siten hyvän tai huonon näköisiä, pantavia tai ei. Pilannut holtittomuudellaan ja kaksinaamaisuudellaan sekä ala-arvoisella käytöksellään paitsi oman, myös satakuntalaisten ja pohjalaisten maineen. Hyi ressukkaa. Eniten etoo se hurskastelu, kuten joku mainitsi esim. sotaveteraanit. Hänhän ratsastaa juuri tällaisten asioiden kustannuksella, kerää itselleen mainetta. Toivottavasti ymmärtää pysyä erossa uskon asioista, se vielä puuttuisi kun kuulisimme jonain päivänä hänen "todistustaan" tai muuta vastaavaa. Onnea Niinalle, että häivyit ajoissa! Häntäheikkejä löytyy kyllä, vaikkei kaikkea itsestään likoon pistäkään, äiti tapasi sanoa, että tyhjän saa pyytämättäkin.
Tämä toimii myös kyläkaupassa!
Herra ökyrikas ei alun alkaen ole tajunnut median merkitystä ja "pelisääntöjä". Kuka hyvänsä vähänkin kiinnostava kaksijalkainen, joka alun perin ITSE lähtee mukaan median pyöritykseen naivina tavoitteenaan saada positiivista mainosta itselleen tai toiminnalleen, pettyy ennemmin tai myöhemmin, sillä mediaa kiinnostaa KAIKKI mitä tuo nyt jo julkimo tekee. Ihminen pystyy itse valikoimaan, mitä itsestään tuo julki ja mitä ei. Herra toi itse yksityiselämänsä julkiseksi, ja korjaa nyt satoa. Varaudu poika siihen, että jatkossa selität tai teet mitä tahansa, media repii siitäkin juttua ja tulee seuraamaan touhujasi, niin kauan kuin Sinussa henki pihisee. Eli vanhemman neuvo; laita suusi kiinni, aikansa repostelevat, ja lopettavat kun huomaavat, että tarinaa ei irtoa, yksityiselämä pidä yksityisenä vailla selittelyjä, ja tee työtäsi.
Taas yksi viisas joka luulee tietävänsä kaiken.
Tarkista ajatusmaailmaasi, ja yritä ymmärtää niitä jotka ovat memestyneet paremmin kuin sinä.
Mutta niinhän se on, että ei aina voi onnistua,
Rikkaanakaan...
PS. antaisitko muijasi tehdä julkisuudella rahaa????
Kohta 1. Mistä luulet tietäväsi köyhyyteni?
Kohta 2. Muijalleni riittää, kun saa rahaa minulta.
Kohta 3. Kirjoitin, mistä Keskisen mediamyllytys
ALKOI.
TUOSSA SE HARVASE PÄIVÄ PIHASSA PYÖRI. KUN OLI JUURAKON NIINA , NINA SE OLI KUNNON IHMINEN JA SIIVOSI TOISTEN UIMAHALLIN SOTKUJA, MITÄ VESA KÄSKI. TÄSTÄ VAAN PIHASTA SURATTIIN. EIPÄ TAIDA VESA ENÄÄ LÖYTÄÄ SAMANLAISTA. SIIS KUKA TEKISI SAMAN KUIN NINA, EI KUKAAN.
LOPETTAKAA HELVETISSÄ TUO CAPSLOCK PÄÄLLÄ KLIRJOTTAMINEN. MIKÄÄN EI OO PASKAMAISEMPAA LUETTAVAA!
Tosi paljon näyttikin olevan näppylä lukittuna tekstejä rustailtu. Rauhoitu hyvä ihminen.
Ok. Vesa teki väärin tuon Fingeroosin lumpun kanssa.
Mutta siitä eteenpäin ihmettelen, mitä te Vesaa haukutte? Tottakai tollaset pyrkyri luuskat pitää heittää pihalle niin, että höyhenet pöllyää!
Pitäis se naistenkin jotain ymmärtää. Menis hakemaan Vesasta jotain muutakin, ku julkisuutta ja mammonaa.
Kunhan Vesa lakkaa etsimästä eikä sorru kaikkiin jotka ovat hänestä kiinnostuneita niin uskon - tai ainakin toivon, että hänen intuitionsa ja elämänkohtalo johdattaa jonkun aidon, rehellisen ja mukavan (sekä: kemialtaan sopivan) Naisen Vesan elämään. Riippuu paljon Vesastakin. Jos vaatimuksina on joitain nykymaailmasta tuttuja juttuja eli kriteereitä niin ei varmastikaan löydä aitoa ihmissuhdetta. Ulkonäkö on toisarvoinen asia, vaikkakin sillä on joku merkitys silloin kun ihminen Rakastuu.
En ole perehtynyt rakkauden filosofiaan, ehkä joku on sitä järkeviksi sanoiksi pukenutkin, mutta omalla kohdallani en todellakaan osaa selittää miksi rakastuin siihen mieheen, johon rakastuin, ja miksi tunnen oloni niin hyväksi hänen kanssaan - sama hänen puoleltaan. Jos aiemmin tiukalla pepulla ja jollain muilla turhanpäiväisillä asioilla oli merkitystä sinkkuelämässä, niin rakkaus ei niitä nähnyt, kun Hän eteeni käveli. Pepun totesin kivaksi myöhemmin ;)
Tsemppiä Vesa, keskity välillä elämässä muihin asioihin, vaikka kuinka mieli tekisi hakea joku rinnalle jakamaan päivittäinen elämä.
Vesa voisi ostaa naisen aasiasta, kun kyllästyy ostaa uusi ja laittaa vanha kiertoon.
Kuinka vanha on Vesa Kesinen, ehkä jotain 37? Eli kannattaisikohan katsella jotain lähempänä omaa ikää olevaa. Mitähän nyt joku 23 -vuotias voisi haluta hänestä muuta kuin rahaa tai julkisuutta???
Herrajestas että mies ei voi järkiintyä! Ainoa kriteeri naisten suhteen näyttää olevan,että malli tai missi pitää olla,pään sisällöstä ei mitään väliä.Itsepä kantaa taakkansa ja pian kärsii uransakin.
Vesa tarvitsee ediustavan tyttöystävän, joka sietää miehen oikut. Hän tarvii vaimon joka hoitaa lapset ja kodin, puuttumatta Vesan "yksityiselämään". Vesa on aina ollut tuollainen tyyppi. Ja vaikea on hänen kunnon naista löytää: onnenonkijoita ja rahan ja julkisuuden perässä kulkevia bimboja riittää. Paikalliselta seudulta hän ei tyttöystävää tule löytämään: kaikki tuntevat Vesan ja kukaan ei tahdo hänen edustuskukakseen...näitä Fingereitä on tarjolla varmaan riittämiin.
En usko että kukaan saa Vesasat luotettavaa aviomiestä koskaan, valitettavasti.
Siis Vesa tarvii äidin ! Voi ei kun kukaan ei sitä tajua!
Kaikki merkit viittaavat Vesan homouteen, eniten esilläolon jatkuva tarve ja teinimäinen pettinkiseksi.
Vesa pitää kulissia, samalla kun haikailee ruskeaa sektoria.
Kulissit vaan tuppaa kaatuilemaan toinen toisensa jälkeen. Olisi aikoinaan tullut reilusti kaapista niin voisi kenties tällähekellä elää "normaalia"elämää. Tällaisten tempausten jälkeen tullee olemaan hylkiö kummassakin leirissä.
Vesa ei ole hetero, naiset ovat vain kulissi jota konservatiivisella pohjanmaalla täytyy pitää.
Miksi Jani muutti Tuuriin? Vesan lähes naapuriin Vesalta "ostamalleen" tontille. Rakstavaiset taisivat muuttaa vain toistensa lähelle ja pieni kulissirako on paikallaan.
mutta kuka tää Jani mahtaa olla. On jäänyt pimentoon kuten kai on ollut tarkoituskin asianomaisilla.
Kyse siis tästä Wickholmista? No eipä ole ihme jos en ole huomioinut kun ei tämä laulelma Jani kuulu suosikkeihini.
Vesan naapurissa kun ei lähimaillakaan ole sellaista tonttia, jonne voisi taloa enää rakentaa. Eiköhän sen kartanon ympäristössä kaikki ole liiketontteja? Olisihan se kiva kun naapurissa olisi Vesa, kyläkauppa, Siltalan vaatekauppa ja Harjupatanan autokauppa. Eri rauhallista nääs.
Olen käynyt kävellen Keskisellä.
Sanoin tämän Turkissa, kun sanoivat "Stokmannin laatu, Keskisen hinta" eivät ymmärtäneet.
Olisi, kuin turkkilainen olisi sanonut meille, olen nähnyt jeesuksen.
No homma on totta 30 v sitten menimme junalla Rantatöysästä jouluostoksille junalla Tuuriin, ostimme 30 llä 2 muovikassillista joululahjoja, mutta Tuurin asemalta ei mennytkään enää junaa Alavuden asemalle, niinpä kävelimme kotiin.
On se kumma kun nämä salarakkaat hutsut on aina tyhmiäkin ja työttömiä. Siksi ne kai aina ongelmissa onki. Rahamiehet ei ilmeisesti saa kunnon naisia kun pitää ottaa niitä helpoimpia ja helposti saatavissa olevia naisia vai kuvitteleeko ne, että kun nainen on tarpeeks tyhmä säästyy pahemmilta ongelmilta, no onhan tämäkin jo todistettu, että tyhmässä seurassa tyhmyys vaan tiivistyy ja oot kusessa pian korvia myöten.
Siks rahamies ottaa tyhmän ettei tarvi pelätä, että ne vie sen rahat. Kun on tarpeeks tyhmä nii suostuu vaan seksileluksi eikä vaadi liikoja.
Tämähän vahvistaakin käsitykseni siitä että Keskinen on tyhmempi kuin nämä tyhmiksi luulemansa naiset.
Aika kevein perustein jättää tyttöystävän. Mokomakin kekkevä kukko, jääköön sinkuksi keekoilemaan kun ei asiat mene niinkuin hän haluaa.
Toiset ne soittaa ystävälle tai murehtii yksinään, jos suhde päättyy. Mitä tekee Keskinen? Niin, soittaa Seiskalle ja ilmottaa koko kansalle..
Näyttää siltä, että Keskisen poikaa vaivaa lievä julkisuus-riippuvaisuus. Hei Vesa, elämäänsä voi elää muuallakin kuin lehtien palstoilla..
Kaikkia ei todellakaan edes kiinnosta, kiitoksia vain.
Tämän päivän lööppilehdessä hän kehuu tyttöystäväänsä kuinka tämä on upea ihminen??
Onko jotenki fiksumpi kuin esim. edellinen naikkonen? Eikös hän ole työtön yksinhuoltaja vailla rahaa ja ehkäpä asuntoakin. Kyllä sitä pimpsaa häneltä heruu vaikkei rahaa ole vielä inuamassakaan, mutta kyllä maksu tulee jossain vaiheessa.
Uskomatonta!
Iltasanomissa ti 15.3. Keskinen saarnaa, että hänellä ei tehdä rahaa kun tyttöystävä oli saanut mennyt antamaan haastattelun rahasta ja siten tyttöystävä saa mennä.
Vajaata vuorokautta myöhemmin ke 16.3. Keskinen pyytää anteeksi rakkaaltaan. Eilisen lehdestä ei ole vielä edes muste kuivunut kun hän anoo rakastaan takaisin.
Kertokaa hyvät ihmiset miten tämä toimii. Onko Keskisella ainoastaan Iltasanomien toimittajan numero kännykässä, mutta ei enää ex-tyttöystävänsä puhelinnumeroa?
Soittaako ex-tyttöystävä Iltasanomien toimittajalle tänään ke 16.3. ja to 17.3. lööpissä on, että "Keskisen tyttöystävä antaa Keskiselle anteeksi". Seiska maksaa heille jonkin matkan lämpimään ja siellä otetaan valokuvia ja kerrotaan miten kaikki on taas hyvin.
Eikö tyttöystävän tulisi nyt suuttua siitä, että Keskinen saa palkkion Iltasanomilta kun hän kertoo tyttöystävästään?
No, toki! Rahvaalle huvia eipä tässä muusta ole kyse.
Vesa Keskinen on hyvä esimerkki ettei raha automaattisesti tee autuaaksi. Kaikkea muuta. Nyt jostain syystä Keskinen on joutunut julkisuudennälkäisten pikku bimbojen saaliiksi. Hieman ihmetyttää että menestynyt liikemies sortuu moisiin naikkosiin.
Veikkaanpa, että Vesa silloin tällöin toivoo, ettei oma naama olisi niin tunnettu. Ja varsinkin, että oma varallisuus ei olisi niin tunnettu.
Me täälä Tuuris orotetahan milijoonamulukkukisaa. Itte johtaja vois ottaa osaa.
Mitähän itte oot saanu aikahan. Et varmaan yhtään mitään. Ootko järjestäny eres mitään sellaista että muutki olis huamannu, koekeintaan pitäny turhaa meteliä ittestäs. Vesa sentään järkkää meille taas rokkijuhulat. mee tarpeeksi kauas ettet vaan häiriinny viälä enemmän.
Kyllä Tuuris on viksujakin ihimisiä eikä pelekästään tuallaasia karehtijoita.
Koita olla hilijaa ettei sua kukaan huamaa
Onhan tämä Keskinen todistanut todeksi jo monta 'vanhaa viidakon sanontaa'.
Voi saatana mikä tosikko. Pohojalaasittain osaa kirijoottaa muukki kun Töysälääset, vaikka oikee keskeltä Hesaa. Hauku ny sitte Hesalaaset. Hih.
sillähän sitä rakkautta riittää!
On Vesa Keskinen. Naispuolinen turhin julkkis on taasen Marika Fingerroon.
...julkisuudenkipeä hullu halua tuollaista miestä, joka ei osaa suhteitaan hoidella muuta kuin lehtien palstoilla. On jo mennyt kaikki uskottavuus kauppiaanakin tuosta Keskisestä, josta ei enää yhden ainokaista järkevää juttua lehdistä löydy. Ennen oli sentään palstoilla menestyksensä & positiivisuutensa vuoksi. Ihan kuin olisi joku jotakin nappulaa aivoissansa kääntänyt. Häntäheikiksikin paljastui.
Niin on moni kakku päältä kaunis...
MISTÄ HALVIMMALLA SAADAAN...
Vähempi ei vois kiinnostaa!! Eikö tämä typerä tyhjänpäiväinen joka paikkaan naamansa pistävä turhista turhin julkkis ja tyhjä mies voisi häipyä niin pitkälle kuin pippuri kasvaa!?
Naisena olen Keskistä pitänyt mitä ällöimpänä miehenä.
AaaaaaaAAAAAAAAIIIIIIIIIIIiii KaaaAAAAuuHHHHheeta sitä Vesaa taas. Ai JeskaMANDeerra sentään. VOI NÄÄS, nääs,nääs,nääs,nääs,nääs,nääs,nääs......
HeRRRRAJUmala sentään.
kukaan laskenut kuinka monta "tosirakkautta" Keskisellä on viime aikoina ollut?
Nu..ikoon vaikka lammasta, mutta pysyisi pois julkisuudesta. YÖK! Noin ällöstä ukosta saa vain näppylöitä.
sitte lukis vaan seiskassa että "lammas jätti vesan" "bääääh bäääh! sanoi lammas" "keskinen pyytää lampaalta anteeksi" jne.
Mikä Landbrokesin kerroin? Mä veikkaan, että ennen kesää Keskonen myöntää olevansa Tsillanpää!Laitan satasen.
Rahalla saa naista, mutta ei rakkautta - onnea!
Jos ymmärtää bisnestä ei se tarkoita, että ymmärtäisi naisia!
Maalta on ja maalaisena pysyy :)
aikojen alussa kun keskisen kyläkauppa tuli julkisuuteen niin kävimme siellä ja hyvältä näytti, mutta nyt kun vesa keskisen tyttöystävät tai siis aina seuraavalla viikolla jätetyt tytöt ovat milloin missäkin lehdessä tai telkkarissa nyyhkyttämässä, niin jos vesa luet tätä niin KATSO PEILIIN ei kai kaikissa sun tyttöystävissä voi vikaa olla!!!!! vai????
Oletteko niin kyllästyneitä elämäänne että spekuloitte jonkun v*tun Keskisen jutuista. tTttöystäviä ja poikaystäviä jätetään joka perkeleen päivä. ooooo!
Naiset ovat vaan niin törppöjä, että pilaavat Keskisen elämän. Kuka mies ei olisi heikko kauneudelle ja seksille...?
Nuoret missit ovat niin julkisuudenkipeitä, että ihan ärsyttää..tissiä työnnetään joka lehteen ja rakoon...vähissä vaatteissä pitää poseerata iltalehdille..mutta kun aivot puuttuvat...
Vesa löytää vielä sen järkevän naisen, johon rakastuu ja joka rakastaa Vesaa julkisuudesta piittaamatta.
Ja kun Vesa olisi niin viisas ettei enää antais haastatteluja yhdellekkään lehdelle..tulee vaan selittelyn makua.
Vesa on komea ja älykäs ja erittäin puoleensavetävä mies.