Vai onko aika mennyt pelkkään tenutteluun?
Mitä Hakkarainen on saanut aikaan Brysselissä?
Anonyymi
84175
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 84
Vanhimmat
Sillä niinkuin salama leimahtaa idästä ϟϟ ja näkyy hamaan länteen, niin on oleva Ihmisen Pojan tulemus. 💪🏻
Matteus 24:27
Mitä+itse+olet+saanut+aikaan?+Etkö+ymmärrä+riviedustajan+roolia?+Heidän+rooli+on+edustaa+kansan+mandaattia,+eli+Hakkaraisen+rooli+EU:ssa+on+edustaa+suomen+osuutta+Euroopan+Identiteetti+liikkeessä+jolla+on+siis+yhteensä+73+edustajaa,+joka+on+n.+9.6%+EU+parlamentista.+Ryhmän+puheenjohtaja+ja+kärkipuskijana+toimii+Barceloonan+persujuntti+ja+härkätaistelija+Marco+Zanni.
Miksi vedät herneen nenään kun keskustelupalstalla keskustellaan perussuomalaisten edustajasta? Ei kyse ole siitä mitä kirjoittaja on saanut aikaan. Triggeröinti leimahti taas liekkeihin.
Teukka oli haastattelussa kovin sanoin et kaikki kusettaa ja kun kysyttiin esimerkkiä hän sanoi että laukut ei ollu saapunu heti lennolta. Semmoinen mies se teuvo. Pääasia että sai älämölötä muttakun pyydetään esimerkkiä ei olekaan sitä antaa
En minä vedä hernettä nenään. Tämä on meidän tyylimme keskustella. Teidän tyyli on lällättäminen ja meidän tyyli on räksyttäminen. Miksi sä kuvittelet että sun asiattomaan lällättelyyn pitäis vastata jotenki asiallisesti?
Aika erikoinen oli "keskustelun" avaus, joten siihen sopivan vastauksenkin sait, ja ihan oikealla sävyllä. Kovasti olet uhriutuva ja mielensäpahoittaja, vaikka itse kaivat tyhmyydelläsi nenästäsi verta. Mutta tottahan toki sekin on Persun vika, että sinä olet sika.
Triggeröidytkö yhä? :D
Onko triggeröitymisessä jotain vikaa? Sehän on upeeta. Itse varmaan runkkaat niin paljon että sulla ei oo sellaista kykyä.
Sitähän persu edustajat hakee muista provosoinnillaan ja sitten itse triggeröityy melkein joka asiasta
Entä sitten?
eipä ne edelliset mepit tainneet saada mitään aikaan muuta kuin tervan
käyttökiellon ja suoran kurkun dilokäytön kiellon
Kyllä Teukka tulee saamaan aikaan,oota,kun oppii talon tavoille.Vetää kunnon kännit ja näyttää Suomipoika perkele uikaa liiviin.Euroopan hienohelmat saa kyytiä,kun Teukka panee parastaan.
Onkohan käynyt jo paikallisten leidien kimppuun?
Naiset tykkää siitä että heidä peppua ja rintoja hyväillään
Teukalla on tapana yrittää vääntää naikkosilta niskat nurin, kuten kävi eduskunnan kuppilassakin.
Odotellaan nyt kunhan pikkujoulujen kausi alkaa parlamentissa...
EU:ssa vedetäänki kokaiinia eikä mitää keskikaljaa
Teukka piti puheen ilmastonmuutoksesta joka ravisutteli tiedemaailmaa kun hän kertoi totuuden että taivaan isä säätää säät.
Se oli niin runollisen kaunista että liikutuin ihan kyyneliin
Persut raivostuvat aina silmittömästi, jos joku kysyy heiltä: Mitä te olette tähtitieteellisen palkkanne eteen tehnyt?
Muissa puolueissa ei ole juurikaan vastaavaa raivoreaktiota.
Narsisti ei kestä sitä että hänet kyseenalaistetaan.
Älä sitten kysele jos et halua raivoja niskoillesi. Miksi siis hakkaat päätäsi seinään?
Ei raivo minua haittaa. Heikko ihminen raivoaa
Joo ja vahva ihminen siis narisee niinkuin vanha eukko. Tosi loogista
Raivo on alkukaintaista maskuliinisuutta. Se on aina ollut Junkkareiden ja Preussilaisten ritareiden ilmaisutapa aina sivistyksen alkuajoilta saakka kun Preussin Prinssi Albert kääntyi Luterilaiseksi.
Persut taitaa sitten elää yhä alkukantaisessa luolassa?
Mietitkö edes yhtään mitä kirjoitit
Kyllä, mitä aijot siis tehdä asialle?
Joko osaa mennä muuallekin kuin vessaan ilman taluttajaa?
Teukka ei tarvinnut mitään apua DTM:n vessassa:
Onhan hän aito vihervasuri.
https://www.seiska.fi/Uutiset/Teuvo-Loman-tuomittiin-torkeasta-lapsen-seksuaalisesta-hyvaksikaytosta-valitti-tuomiostaan
Mut myö on saatu aikaa palion ihan kepulisti suamesa.
Onko nuo uudet EU-edustajat ehtineet vasta olla kuin pitkällä kesälomalla, josta nyt ovat palailemassa.
Kysy teukalta ja lauralta nehän lomalla ovat olleet
Aloituksen kysymyksen voisi laajentaa koskemaan koko puoluetta: Mitä persut ovat saanet aikaan missään?
Niin! Me Juutalaiset ja meidän kätyrimme sentään suhosimme suomen kansallisvaltion!
Tyhjän olisi saanut pyytämättäkin.
tässä tapauksessa äänestämättäkin
Eipä ole siis vahinkoakaan tullut viime vuosikymmeninä Suomelle ja suomalaisille, niin kuin lähes kaikki muut puolueet ovat aiheuttaneet 🙄😏🤨
entäs Kataiset ja stubbit?
ansioita suomelle?
Entäs kaasu-lipponen???
Tuotekehittelyn paikka, "Teuvo"-tenukeppi. Kävelysauva jonka avulla humalaiset pysyvät paremmin pystyssä.
Paavo olisi Sotchissa tarvinnut 2 tuollaista.
Kiusallisin kysymys jonka persulle voi esittää: "Oletko jo tehnyt jotain palkkasi eteen?"
Ai niinku tyypillinen vassari luokkasoturi Demareiden puoluekortilla AY liikeen suojatyöpaikassa?
Tuon kysymyksen esitti Antti Postin duunariretkuille...
Brysselissä on tenttu edullista. Siellä on hyvä tenutella. Siksi varmaan Teuvokin sinne hakeutui.
Modighan hakeutui sinne, koska hänen autolla ajelustaan kännissä ei tykätä Suomessa.
Teukka ei tarvitse mitään apua Brysselissä:
Onhan hän aito vihervasuri.
https://www.seiska.fi/Uutiset/Teuvo-Loman-tuomittiin-torkeasta-lapsen-seksuaalisesta-hyvaksikaytosta-valitti-tuomiostaan
EU:ssa parlamenttiedustaja ei voi tehdä mitään koska EU:ssa ei ole oppositiota
Tahdin määrää ryhmä jossa on
Team Hakkarainen https://pbs.twimg.com/profile_images/1162429184829997056/b_2rYh_E_400x400.jpg
Team Hakkarainen
https://fr.wikipedia.org/wiki/Identité_et_démocratie
Team Hakkarainen https://pbs.twimg.com/media/D_sfWnoXsAAgezo.jpg
Hakkaraisen hoidettavana ovat
Belize, Costa Rica, Kuuba, Dominikaaninen tasavalta, Guatelmana, Honduras, Nicaratua ja Panama
Team Hakkarainen keski-Amerikan valtuuskunta
http://www.europarl.europa.eu/delegations/en/dcam/members#
Hakkaraisen toimenkuvaan kuuluvat latinalaisen amerikan suhteet
yleisesti
Team Hakkarainen http://www.europarl.europa.eu/delegations/en/dlat/home
Hakkarainen toimii maaseuden kehittämisvaliokunnassa
Team Hakkarainen
https://www.eumonitor.eu/9353000/1/j9vvik7m1c3gyxp/vh7ykb6dvoyn
Hakkarainen toimii kansanterveysvalikunnassa
Team Hakkarainen
https://www.eumonitor.eu/9353000/1/j9vvik7m1c3gyxp/vh7ykb4qvpyi
Alkoholin+kulutus+Brysselissä+noussut+noin+83%.
Modig on näyttänyt mitä vasemmistolaisuudella saa aikaan!!!!
On tiennannu ihan hemmetin hyvin. Kuukaudessa sen minkä keskivertovassari saa tukina vuodessa.
Persuille riittää, että Teukka on saanut tenuttamalla, kikkelikuvilla ja kirkkohopeilla kusetettua itselleen ensin kansanedustajan ja sitten peräti mepin paikan. Sen jälkeen persujen mielestä näytöt on näytetty, eikä tarvi tehdäkään enää muuta kuin nuolla makoisaa hillotolppaa ja ottaa välillä kopsut päälle?
Jos tuolla persuperiaatteella valittaisiin vaikkapa rakennustyömiehiä, suomeen ei valmituisi enää koskaan yhtään uutta taloa.
Heh heh, tämä katkera riidanhaastaja-vasemmiston oma "ÄläMölläh" se taas julistaa sairaan rasistista Persuviha-sanomaansa !!
Brysselissä Teukka on päättäjänpaikalla, ei ole syrjitty. Silti teot puuttuvat.
Jos Teukka olisi saanut EU-ssa jotain aikaan, niin kyllä persut olisivat täälläkin kehuneet saavutuksia suu vaahdossa??
*Miten ajattelit katkerana vihata kaikkia itseäsi parempia PerusSuomalaisia taas tämänkin päivän???*
Persujen vihamielisyydessä on ihan tarpeeksi koko Suomen kansalle -
meidän ei-persujen ei tarvitsekaan vihata, kun on niin paljon mukavampi olla suvaitsevainen ja rauhaa rakastava.
Väitätkö ihan tosissasi, etteivät nämä toistuvat, "persut sitä ja tätä" kirjoituksesi ilmennä aivan silmitöntä raivoa Perussuomalaisia ja heitä äänestäneitä kohtaan ??
Miten se Hakkarainen tulleekaan toimeen siellä monikulttuurisessa Brysselissä?
Voipi sillä raukalla olla vaikeaa kävellä samoilla kaduilla ja käytävillä eriväristen ja erilaisten ihmisten seassa.
En+sanoisi+että+Brysseli+on+kovinkaan+monikulttuurinen.+99%+heistä+valkoihoisia.
Koska viimeksi kävit Brysselissä ???
Aloittaja on sama autistinen henkilö joka vain raivoaa ilman mitään asiallisia vaihtoehtoja.
Mitäs katainen ja stubb
kertokaa
aloittava antipersux sotkee
piti kysyä
mitä katainen ...
vastaus ei mitään
mitä olli rehn ...
liitti romanian ja bulgarian ja toi kerjäläiset kadulle
Teukka ei tarvitse mitään apua Brysselin baareissa:
Onhan hän aito vihervasuri.
https://www.seiska.fi/Uutiset/Teuvo-Loman-tuomittiin-torkeasta-lapsen-seksuaalisesta-hyvaksikaytosta-valitti-tuomiostaan
Joko se Teukan kesällä hävittämä väsky on löytynyt? Oliko Herbapullo pysynyt kuitenkin ehjänä, vaikka EU teki kiusaa?
Teukalla on nyt jopa kalliimmat luxushampaat kuin Ranskan presidentillä? Tämä on pantu Pyrsselissä suurella mielenkiinnolla huomiolle.
"Miten se Hakkarainen tulleekaan toimeen siellä monikulttuurisessa Brysselissä?
Voipi sillä raukalla olla vaikeaa kävellä samoilla kaduilla ja käytävillä eriväristen ja erilaisten ihmisten seassa."
Monikulttuurisessa Brysselissä voisi saada itsensä ymmärretyksi ainakin englannin, ranskan, espanjan ja italian kielillä, mutta sahanpuru-hondurasiaa ei mahdeta paljonkaan osata. Mutta josko siinä olisikin Teukalla hommia, nyt kun on uudet raikkaat hampaatkin läheisempään neuvonpitoon.
Sahurin raju niskalenkki toimii myös Pyrsselissä?
Euroopan komissiossa 20 vuotta työskennellyt Ritva Vuorenmaa korostaa, että pelkällä suomella ja englannilla ei europarlamentissa pääse päättäjien piireihin. Siksi hän halusi kysyä eurovaaliehdokkailta näiden kielitaidosta.
TERVEISET tulevat Brysselistä, ja ne ovat painavat:
– Jos tullaan pystymetsästä eikä puhuta kuin suomea, ei täällä hoideta mitään asioita.
Istunnoissa meppejä auttaa simultaanitulkkaajien armeija lasikopeissaan, mutta silloin peli on jo pelattu.
– Ei siellä mitään päätetä. Pohjustustyö tehdään etukäteen käytäväkeskusteluissa, Vuorenmaa korostaa.
Mitenkähän Teukalta sujuvat nuo käytäväkeskustelut, onko vähintään 10 tulkkia pyörimässä jaloissa!
Saanut aikaan sen että omat rahat riittäneet omiin hammaskorjaukseen Hondurassa.
Miksi tuo kiinnostaa trollia niin helvetisti, missä Hakkarainen on korjeuttanut hampaansa. Itse hän sen maksoi, joten ei kuulu idiooteille.
Turhia ihmisiä kiinnostaa turhat asiat
Kyllähän Suomen kansalaisia kiinnostaa kotimaisuuden ja kansallisten etujemme olevinaan puolesta sönköttävän Hakkaraisen hampaat, jotka hän on teettänyt Hondurasissa ja meidän veronmaksajien rahoilla!
Suomalainen hammaslääkäri on Hakkaraisen mukaan liian hidas ja liian kallis!
Hakkarainen on persujen typeryyksiä vouhottova mannekiini Brysselissä - häpeä!
Tää on kyllä erittäin tärkeä aihe. Miten tasokasta onkaan tämä epäpersun sanailu.
Mitäs persut luulevat sen Hakkaraisen saavan aikaiseksi Brysselissä?
Mitäs se Hakkarainen sai aikaan eduskuntatyössään?
Eipä tainnut saada aikaan kuin alkoholismin ja muukalaisvihansa takia ääliöimäistä käyttäytymistä ja sitä ovat persut äännestäneet Hakkaraisen jatkamaan Brysselissä!
Käsittämätöntä järjen puutetta.
Mitäs sinä aijot saada aikaseksi elämässäsi?
Eikös tuo jo ehtinyt väitellä ilmastotieteen riemumaisteriksi?
Persut on enemmän huolissaa luonnon saastumisesta
Mitä sinä olet saanut aikaiseksi palstalla valehtelullasi ? Yhteiskunnan maksamilla tuilla kaiken lisäksi ?