Päivä on ollut ankara.
Eilen meni korkki kiinni ja aamulla hetken tuntui jo siltä että eikö tuukkaan ?
Väärin...piti lähteä röökin ostoon ja kaupan edessä se iski.
Pelko, paniikki , ahdistus ja tunne että tuonne en mene... eiiii.
Sattui ystävä siihen ja sanoin voitko ostaa mullekkin, pidän tätä koiraa. sen aikaa.
Pyörrytti ei ois jaksanut puhua.Pääsin koiran kanssa kotiin ja kävellyt ees taas kaikki maailman murheet niskassa. Koskee ahdistaa istun facessa ei auta.
Huomaan että ystävä on poistanut kavereista ja hyvä etten itke
Huijaan itseni syömään jotain kävellen samalla. Lopulta vihanneksia. juotavaa jogurttia, kahvia vähän kerrallaan ja röökistä sentti ja tuhkikseen.
Alistun ajatukseen että kuolen tähän ahdistukseen oliko viimeisiä toiveita.
Missään ei ole hyvä olla ja minusta ei välitä kukaan.
Pitää kumminkin lähteä lenkittämään koiraa vähän enempi ja kevyt hiki tulee, aineenvaihdunta aivoissa niksahtaa jonnekkin suuntaan ja melkein hyvä olo.
Melkein.
Yö edessä ja aamulla töihin... no jos mie romahan niin romahan.
Vierotusoireet on persiestä, enkö koskaan opi ja niihin ei auta kun aika
Saatan selvitä sittenki
Anonyymi
2
443
Vastaukset
- Anonyymi
Oletko yrittänyt jättää tupakan polton kokonaan pois? Tupakka nimittäin aivan taatusti pahentaa olotilaa, niin fyysisesti kuin henkisestikin. Ja kyllä, henkisestikin. Juurikaan missään ei tästä kerrota mutta varsinkin päivän ensimmäinen tai ensimmäiset tupakat aiheuttavat monella masennusta ja henkistä ahdistusta. Niin "mukava" myrkky se tupakka on.
- Anonyymi
Eiköhän tuo kankkunen ole jo parissa kuukaudessa parantunut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1672774
- 2012037
- 711756
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.491713- 921648
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91491- 811194
- 811070
- 951029
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes1961000