Hildenillä nuorisovaatteet
Anonyymi
22<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Uusi vaimoke, ovatko naimisissa?, on myös lähes nuorisoa. Suomessa voi lapsen synnyttää pienin kustannuksin jenkkilään verrattuna ja lapsi saa Suomen kansalaisuuden.
Jäi nuoruus tytöllä viettämättä
Jukka on nuorisoon menevää sorttia.
Kyllä tuossa naamassakin alkaa jo se parikymmentä vuotta kestänyt biletysputki näkyä.
Eikä ole esitellyt sixpäckkiäänkään enää pitkään aikaan. Ennen kuljeskeli niin mielellään yläkroppa paljaana.
Mitä väliä mitä vaatteita kukin käyttää. Kunhan ei heilu munasillaan julkisesti.
Ei vaatteissa ole ikälappua.
Jukka näyttää paaaaljon vanhemmalta kuin antaa ymmärtää oman Instansa perusteella. Ikä näkyy jo naamasta ja kropasta, vaikka mieli olisikin jäänyt parikymppisen tasolle? Tyttöystävä on söpö ja symppiksen oloinen.
Toki ikä näkyy kun hän on kohta 40v eli keski-ikäinen.
Jukka ei ole ikinä käyttänyt vassua, eikä käytä.
Hilden on muuten estänyt kommentoinnit nykyään Youtube kanavallaan kun ei kestänyt kritiikkiä. :D
Taitaa talous, siis pätäkän vähyys kutsua Suomeen synnyttämään ja myöhemmin maleksimaan ja vetehtimään. Käytännössä ilmainen synnytys, neuvolakäynnit, terveyden- ja hammashoito.
Ei täällä ilmaiseksi synnytetä. Mahtaako neidillä olla oleskelulupa? Niin tiuhaan täällä on..
Tuskin kuuluu Suomen sosiaaliturvan piiriin, kun ei verojakaan tänne maksa.
Saathan sinäkin juntti matkustaa ilman viisumia Usaan! Eikä sosiaaliturvan saamisen perusteena ole verojen maksu.. puolet suomalaisista jäisi muuten ulkopuolelle! Juntti..
Voi hyvä luoja kun et tajua. Tottakai saan matkustaa ja olla viisumivapaasti 3 kk. Sitten kotiin. Ja heti perään ei voi mennä uudestaan.
Jos esim. tekee töitä Usassa ja maksaa sinne verot, kuuluu Usan sosiaaliturvan piiriin. Ei Suomen.
Ota juntti selvää ja avaudu sitten.
Lisään vielä että Suomen kansalainen ei automaattisesti kuulu Suomen sosiaaliturvan piiriin! Jos on kirjoilla jenkeissä, kuuluu sinne. Työskentely ja asuminen Suomessa oikeuttaa sosiaaliturvaan.
Kuule Juntti, Tätä juuri tarkoitin, Suomen sosiaaliturva on ns. asumusperusteinen, verojen maksaminen ei ole edellytyksenä.
Kyllä ulkomaalaisilla seurataan tuloja, jos ne on liian alle 650€ (en pilkulleen muista), niin ei ole oikeutettu.
Esim. luulen, ettei neiti asu vakituisesti Suomessa, ei siis ole oikeutettu sosiaaliturvaan vaan täällä synnyttäessään maksaa siitä
hinnaston mukaisesti.
Toki jos olisi täällä syyllä ”perheenjäsen” on oikeutettu, jos vakituinen asuinpaikka on täällä. Luulen kyllä että he ovat kirjoilla jenkeissä.
Sosiaaliturvan piiriin ulkomaalainen voi siis hakeutua statuksella työntekijä (tuloja seurataan tulorekisteristä), työntekijän perheenjäsen mm. Kelan hakemuksessa kysytään syy Suomeen muuttoon.
Pakolais ym. asioista en tiedä, muitakin mahdollisuuksia voi olla.
Ketä on Hilden?
Duudsoni.
Edellä oli pohdintaa millä livulla Duudsonin Jukan avovaimo synnyttää Suomessa ja toivottavasti Jukkakin on asiaa miettinyt avovaimonsa kanssa koska suuresta asiasta on kysymys heidän elämässään.
Ollaan jännän äärellä, eller hur?