Keskusta, isänmaan asialla

Keskustaa ottaa vahvasti esille kotiseudun ja isänmaan asian kokonaisvaltaisesti.
Hyvä Keskusta! HYvä Kulmuni!

HuiippuSOTILAS
15<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Itse aikoinaan pyyteetöntä työtä isänmaan hyväksi tehneenä ihmettelen kovasti miksi sellainen on harvinaistunut.
Onneksi Kulmuni näyttää nyt olevan samoilla linjoilla.

Äänestä
  • Kun katselee laajemminkin Keskustan ihmisiä niin isänmaallinen ja avoin vaikutelma on käsin kosketeltava.

    Oikia SOTILAS

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kun katselee laajemminkin Keskustan ihmisiä niin isänmaallinen ja avoin vaikutelma on käsin kosketeltava.

    Oikia SOTILAS

    Mikko Kärnä on juuri tuollainen käsin kosketeltavasti isänmaallinen.
    Siitä ei mies juurikaan parane, kuten en minäkään.

    Äänestä

Oli isänmaallinen teko mennä hallitusyhteistyöhön vaalitappion jälkeen! Perempi niin Suomen kannalta kun jäädä oppositioon räksyttämään. Hyvä Kepu! Isänmaan etu senkin, sitten vasta puolueen etu.

Äänestä

Voi herrajessus mitä paatosta! Eiköhän kepullakin puolueen etu mene oikeasti maan edun edelle. Tuohon isänmaan etuun lisättäköön että hallitustyö on kepulla vähän pakkorako, pysyy otsikoissa ja ihmisten tietoisuudessa paremmin. Ja Rinne taisi olla vähän kahden vaiheilla eli persut vai kepu. Persujen ideologia ei (vielä) sovi vassuhallitukseen, toisaalta kepulla ei taida olla muuta ideologiaa kuin sato- tahi katokorvaukset. Kunnon kepulaisia ei Kekkosen jälkeen ole ollut ja saa nähdä tuleeko. Kekkiksellä oli tietysti omia manööverejään, mutta suomi ei olisi hyvinvointivaltio ilman silloista vahvaa persoonaa. Nykyisin vaan syödään kuormasta, valitettavasti näin. Ai muuten, Sipilän rouva on näemmä oulun kaupungin hallituksessa. Saa nähdä milloin ja miten siellä aletaan ns sipilöimään...
Lapin ukko

Äänestä
  • Mitäs AU tarkoitat sipilöinnillä?

    Äänestä

Tapasin väessä paljon Keskustan tapaan ajattelevia isänmaallisia ihmisiä. Heille isänmaa oli ykkönen, ennen kaikkea muuta.

HUIPPUSOTILAS

Äänestä

Näma isänmaallisesti ajattelevat eivät ossia kuitenkaan äänestäneet valtuustoon, Mistähän tämä johtuu oikeapotilas.

Äänestä
  • Mitäs Sinä aina noita ääniä AU? Ne eivät ole välttämättä ihmisen oikea mittari.

    HUIPPUSOTILAS

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mitäs Sinä aina noita ääniä AU? Ne eivät ole välttämättä ihmisen oikea mittari.

    HUIPPUSOTILAS

    Äänestäjät eivät haluneet sinua johtoon, sinun johtamistaito on liian surkea ja olet liian tyhmä. Älä Ossi pullaasi tukehdu, hengitä välillä;-))

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Äänestäjät eivät haluneet sinua johtoon, sinun johtamistaito on liian surkea ja olet liian tyhmä. Älä Ossi pullaasi tukehdu, hengitä välillä;-))

    Minä olen AU edelleen ihka oikea sotilas. Sinä et ole sellainen koskaan ollut, äänistä huolimatta.

    HUIPPUSOTILAS

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Minä olen AU edelleen ihka oikea sotilas. Sinä et ole sellainen koskaan ollut, äänistä huolimatta.

    HUIPPUSOTILAS

    Hulluusko tinasotilasta riivaa? Pahoja harhoja.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Hulluusko tinasotilasta riivaa? Pahoja harhoja.

    Ei harhoja vaan kylmää tosiasioihin perustuvaa faktaa AU.
    Salakavala surkimus on alle kaiken arvostelun.

    HUIPPUSOTILAS

    Äänestä

Äänet ratkaisevat vaaleissa kaiken kuten ehdokaan luotettavuuden, ossi punnittiin ja huonoksi havaittiin.

Äänestä

Kyllä Kepu paljon puhuu, mutta teot onkin sitten ihan eri asia. Kyllä ihmiset on sitten sokeita.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Keskustaa ottaa vahvasti esille kotiseudun ja isänmaan asian kokonaisvaltaisesti.
Hyvä Keskusta! HYvä Kulmuni!

HuiippuSOTILAS

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu