hyvä! ddfbäöäöldf
reilu kaupunmki
Anonyymi
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
heiluuko kädet kopterin lailla
Varkauden sosiaalitoimi on äärioikeuston hallinnassa ainakin Vammaispuoli. Sinne on pesiytynyt ihmisiä tösihin joitten tarkoitus on kiusata ja vaikeuttaa liikuntavammaisten asiointia ja asioiden hoitamista rajoittamalla heidän kuljetuspalveluja. Estää näin hoitamasta asioita joissa henkilön täytyisi itse olla paikan päällä. Varsinkin eräs virkailia vetoaa lähellä olevaan bussipysäkkiin jotta siitä ohi ajavat bussit palvelevat liikunta vammaista. Tälläkin hetkellä katu on niin jäässä, ettei siinä pysty kyynärsauvoilla liikkumaan, kun hiekoitus on unohtettu täysin. Toivoisin, että viranhaltiat tutustuisivat tilanteeseen ennen tyhmiä päätöksiä, mutta sehän on liikaa toivottu Varkautelaisilta jääräpäiltä.
Väitätkö olevasi liikunta vammanen.
"Tälläkin hetkellä katu on niin jäässä, ettei siinä pysty kyynärsauvoilla liikkumaan, kun hiekoitus on unohtettu täysin"
Joko sinne itärajalle on talvi tullut ?
Demukat paskapuhetta riittää. Mutta teot tökkii. No 14.9zonettaa ja panettaa. Lonkkua kulukusta alas ja porukalla Valkoisella limolla ympyrää pitkin toria ja kohti Rammaria jatkot klo 5 vesitornin katolla mehua ja poniajelua ja tietty karaokea. Aikuinen nainen. Pistetalosta kuuluu että turpa kiinni Sorsa, täällä halutaan nukkua. Limokin on ajettu puiston mäkeä pitkin katolleen, Konepelti auki ja soittimesta kuuluu Tahdon rakas
tella sinua.