SDP ei aja ruoan ALVia alas

ei tunnu hienostososialisteja kiinnostavan todellinen köyhän elämän helpotus ruokaveroa alentamalla - nyt on täkyksi nostettu perintövero ja kansaa huudatetaan...huomaatteko työkkärit kuinka meitä jallitetaan... ..eespäin ,eespäin tiellä poistojen...,
4131
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

koska duunarit ovat demarien orjia, joille rakennamme nykyajan pyramiideja ja lasipalatseja. Demarit saavat käyttörahaa, jolla hankkia ylellisyyttä itselleen.

Ainoa mitä en ymmärrä on se, miten he eivät edes yritä tehdä sitä läpinäkyvästi. Onko kyse on vallan näyttämisestä kuten esim. kalliit matkat, lentokoneet, autot jne.

Aika lapsellista, mutta voisihan sen pahanolontunteen näin purkaa?

Äänestä
  • Mitä eroa on rividemarilla ja spitaalisella?


    - Spitaalista voi vetää nenästä vain kerran.

    Äänestä

Yksi köyhimpien kyykytyskeino on toimeentulolain 7 §:n määräys asuntomenojen 7 %:n omavastuusta. Nyt PerusSuomalaiset on tehnyt lakialoitteen LA 28/2005 sen poistamisesta laista. Aika näyttää miten hallitus nyt siihen suhtautuu.
Kun laki säädettiin joulukuussa 1997 kaatui ehdotus omavastuun poistamisesta äänin 108 - 67. Alkuperäinen hallituksen esitys, että osuus olisi määrätty asetuksella, sentään muuttui jo valiokunnassa.

Äänestä
  • Ryntäätte tekemään esityksen asiasta jonka tiedätte jo olevan hallituksessa esillä.
    Sitten huudatte, kyllä hallitus nöyrtyi kun me.............!

    Tuohan oli "Väyrysen erikoinen".

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lipoonen kirjoitti:

ei tunnu hienostososialisteja kiinnostavan todellinen köyhän elämän helpotus ruokaveroa alentamalla - nyt on täkyksi nostettu perintövero ja kansaa huudatetaan...huomaatteko työkkärit kuinka meitä jallitetaan... ..eespäin ,eespäin tiellä poistojen...,

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu