Kappas vain

Katri Kulmunikin on näköjään lesta, aivan kuten edeltäjänsäkin oli.

https://www.suomenmaa.fi/uutiset/kulmuni-tyrmaa-ville-niiniston-vihjailut-vanhoillisuskonnollisesta-paaministerista--34miksi-menet-henkilokohtaisuuksiin-ja-kaytat-toisen-vakaumusta-lyomaaseena34-6.3.412855.5a09b91109

Miksiköhän kepulaiset ovat nyt noin paljon ja kovasti jostain lestoista kiinnostuneita?
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Vaihtoehtoina olivat tuomittu rikollinen ja taikauskoinen uskonharhainen.

Viides kolonna on kepulle sopiva uusi nimi.

Äänestä
  • Todellakin se on tosi paha paikka välta ruton ja koleran väliltä se paras vaihtoehto.

    Äänestä

Ei ole näemmä piiskaa saanut vielä keltanokka.

Äänestä
  • Tykkäisit siis vähän piiskata tuhmaa tyttöä pyllylle.?

    Äänestä

Vaikka oliskin, pelkoa menestyksestä ei ole, tulee mieleen Narnian tarinoiden Lucy. Rinne voi jatkaa hekottelemistaan.

Äänestä
  • Alkaa pian jälkeläisiä tulemaan,on sitten maitovarastoille käyttöä.Nähdään pian maha pystyssä,ja jatkossa tiuhaan tahtiin alkaa mulkku heiluun.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Alkaa pian jälkeläisiä tulemaan,on sitten maitovarastoille käyttöä.Nähdään pian maha pystyssä,ja jatkossa tiuhaan tahtiin alkaa mulkku heiluun.

    Tuskinpa vain. eiköös ainakin ne isälestat nyt vain "korkkaa" ne omat tyttärensä.

    Äänestä

Kulmuni tarkoittaa vain Juha-Lestaa ja kokovartalomulokkuuttaan...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Katri Kulmunikin on näköjään lesta, aivan kuten edeltäjänsäkin oli.

https://www.suomenmaa.fi/uutiset/kulmuni-tyrmaa-ville-niiniston-vihjailut-vanhoillisuskonnollisesta-paaministerista--34miksi-menet-henkilokohtaisuuksiin-ja-kaytat-toisen-vakaumusta-lyomaaseena34-6.3.412855.5a09b91109

Miksiköhän kepulaiset ovat nyt noin paljon ja kovasti jostain lestoista kiinnostuneita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu