Mitenköhän tuollainen kitka XL merkinnällä eroaa kitkasta ilman kyseistä merkintää? Joo, saallii suuremman kantavuuden mutta entä käytännön ajo-ominaisuuksissa? Onko meluisampi, jäykempi tuntuma (ei niin veltto)? Kyselin tarjouksia ja tuli muutama hyvä tarjous mutta koski XL renkaita.
XL merkintä kitkoissa
3
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Xl-merkintä tarkoittaa korotettua kuormitusluokkaa. Korotetun kuormitusluokan rengas on jämäkämpi, lämpenee vähemmän ja kulutusta paremmin.
- Anonyymi
Nokian sivuilta katsoin että R3 kitkaa saa vain XL versiona kyseisessä rengaskoossa, 195/65-15. Johtuukohan siitä että korkea profiili ja siksi hyvä olla jäykemmät sivut?
Jämäkkyys kuulostaa hyvältä, melu mietityttää. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nokian sivuilta katsoin että R3 kitkaa saa vain XL versiona kyseisessä rengaskoossa, 195/65-15. Johtuukohan siitä että korkea profiili ja siksi hyvä olla jäykemmät sivut?
Jämäkkyys kuulostaa hyvältä, melu mietityttää.Johtuu siitä korkeasta profiilista, jäykemmät sivut. Melusta paha sanoa mitään, renkaan ilmoitettu melu on ohiajo melu. Riippuu toki autostakin miten kantautuu rengasäänet sisälle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1211881
Tyttäreni kuoli lihavuusleikkaukseen.
Miettikää kuiten 2 kertaa, ennenkuin menette lihavuusleikkaukseen.1481837Viiimeinen viesti
Sinulle neiti ristiriita vai mikä nimesi sitten ikinä onkaan. Mulle alkaa riittää tää sekoilu. Oot leikkiny mun tunteill561572Suomessa on valittava 2 lucia neitoa...
Maahanmuuttajille oma lucia neito ja Suomalaisille oma SUOMALAINEN Lucia neito....sama juttu on tehtävä miss Suomi kisoi1691410Analyysiä: Kiuru-keissi oli ja meni - demarit hävisi tässäkin
Tapauksen tultua julki alkoi demarit ja muu vasemmisto selittään, että tämä oli poliittista väkivaltaa, siis ennen kuin1771385- 1531353
- 521228
Olet tärkeä
mutta tunnen jotain enemmän ja syvempää. Jos voisinkin kertoa sinulle... Olen lähinnä epätoivoinen ja surullinen.761183- 591168
- 1191065