UMV-lehti on osallistunut myös Suomen Kansa Ensin puolueen sabotoimiseen uutisoimalla täysin valheellista tietoa meistä. No kaikkihan se tietävät, että UMV-lehti on täysin valelehti joka tuottaa valeuutisia etenkin SKE:n taholta.
Tietysti, kun UMV-lehdessä on sabotäärejä, jotka haluavat, ettei aitokansallismielisyys saisi loistaa maassamme! UMV-lehti ei edusta aitokansallismielisyyttä, vaan se perustuu puhtaasti omaan etuun. Tavoittelevat omaa etua kansallismielisyyden viitan alla. Siksi haluavat sabotoida Suomen Kansa Ensin puoluetta, koska se on uhka heidän tavoitteilleen!
Massiivinen disinformaatiokampanja on syytä saatava loppumaan. Laiton lehti pysyy sananvapauden puolella loppuun asti, eikä alennu MV-lehden tapaiseen valehteluun!
UMV-lehti mukana massiivisessa disinformaatiokampanjassa!
12
2667
Vastaukset
- Anonyymi
Moi Mano, UMV kertoo vain totuuden siihen lisäämättä tai siitä poistamatta mitään. Eiks jeh?
- Anonyymi
Mano, aiotko julkaista lehdistötiedotteen, jossa kerrot sabotäärien valheet?
- Anonyymi
Aitokansallismielisyys.....onko se opillisesti puhtaampaa kuin tavan kansallismielisyys?
- Anonyymi
On olemassa aitoa kansallismielisyyttä, eli aitokansallismielisyyttä. Sitten on olemassa feikkikansallismielisyyttä, jossa kuitenkin tanssitaan eliittihumppaa ja havitellaan vain massia omaan taskuun.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On olemassa aitoa kansallismielisyyttä, eli aitokansallismielisyyttä. Sitten on olemassa feikkikansallismielisyyttä, jossa kuitenkin tanssitaan eliittihumppaa ja havitellaan vain massia omaan taskuun.
Niin .itä se disinformaatio on umv-lehden taholta,kun se on näköjään mielestäsi pahempaa kuin valtamedian suoltama TOTAALIPASKA!!! Vai ootko joturtunut siihen paskaan ja alat jotain kansallismielisyydwn sävyeroja määkimään!? Eikö yhteinen tavoite pitäisi olla Suomen pelastaminen näiltä globalistien nukeilta ilman omia aivoja!!!??? Mitä paskaa...tv. Kai Nisonen
- Anonyymi
Uskomatonta, että MV-lehtikin on lähtenyt tähän. Nyt meni kyseisen lehden arvostus!
- Anonyymi
UMV-lehti toimitetaan ulkomailla (Ukrainan kapinalliset). Ns. päätoimittajan (Ivan Putkov, alias Jänis Putkonen) sähköpostiosoite päätyy maatunnukseen -ru-. Voiko julkaisua ottaa mitenkään vakavasti...……..
- Anonyymi
Kyllä UMV lehdessä on hyvääkin asiaa, mutta nykyään siitä on tullut uusi Moskovan Tiltu. Jatkuva Venäjä myönteinen propaganda on suorastaan ärsyttävää maamme historialliset tapahtumat huomioiden. Itäinen uhka on aina ollut tosiasia, vaikka UMV lehti yrittää muuta väittää.
- Anonyymi
Valeisänmaalliset mustamaalavat Marco de Witiä.Heidät kuuluisi tuomita T:hiihtäjä 47 härmästä
- Anonyymi
Mikset kerro mikä on sitten sitä disinformaatiota ja epäisänmaallisuutta umv-lehden taholta?! Mitä sitä sitten Valtamedia on jos umv-lehti on epäisänmaallinen ja levittää disinformaatiota?! Tietääkseni ainoa Ukrainaan/Donbassiin uskaLtautunut toimittaja on Janus Putkonen...Ja hän muka levittää disinfoermaatiota-minkälaista?! Tv. Kai Nisonen
- Anonyymi
Anynyymit täällä huutelee epäolennaisia,vaikka otsallaankin näkee mikä on meininki!!!MOIDO Tv. Kai Nisonen
- Anonyymi
Putkonen viljelee valheita edistääkseen Venäjän sotaretkiä. MVlehti on totaalisesti häpäisty sitten Iljan vuosien, Putkosen ja Korhosen toimesta.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522165
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3381376Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.941325- 1571208
- 681041
- 35968
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31919Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59888Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta26842Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46829