MM-kisat paini

Anonyymi

Miten kävi Ramille ja Eliakselle??

7

171

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suomi poika valovuoden päässä maailman huipuista.Kaverit,jotka Suomen oloissa hallitsevat sarjojaan,toki molemmilla tasaväkinen haastaja,ovat maailman huippuja vastaan täysin aseettomia, suorastaan säälittävää katsottavaa.87 tuntuu Suomessa kovatasoiselta,kun mennään maailmalle,tulee vastaan Polakki,jolle ei voi mitään,Polakki ottaa ypv päihinsä seuraavalta,joka taas häviää seuraavan matsin,eli matka kärkikahinoihin on todella kaukana.97 vastaan maailman ykkösmies sarjassa,joka aloittaa puolilla valoilla,toisella jaksolla hieman lisää vauhtia,ja se on menoa,uskomaton on tasoero.Tällainen tilanne,mikä Suomalaisessa painissa on,ei ole urheilijoiden vika,on vaan hukattu valtava määrä potentiaalisia urheilijoita jonkun pikkukylän urheilumenestyksen vuoksi,ettei vaan muualta tulisi liian hyviä painijoita,ettei vaan uskottavuus kärsisi,saattaa olla joku piru vielä eri mieltäkin asioista.Tämän kelkan kun joku kääntää,tekee painille ison palveluksen.

      • Anonyymi

        Ootko sä tosissas?


      • Anonyymi

        Nyt vähän valoja päälle! Sarjassa 97kg kaksi painijaa täysin yli muiden muuten kohtuu tasaista. Hietaniemi voisi puolestaan pikkuhiljaa ymmärtää että ikä ajaa väistämättä ohi... ei sillä että toinen mahd. edustaja tässä sarjassa olisi tämäkään pärjännyt paremmin. Herätys liitto herätys kaikki! Ei se paini toisia haukkumalla täälä eteenpäin mene se on selvää!


    • Anonyymi

      Kun olisi pikkukylänkaltaisia seuroja edes viisi niin olisi enemmän painijoita.

      • Anonyymi

        Jos jossain on hyvää tekemistä painin parissa,ei se tarkoita sitä,että heillä on jotain etuoikeuksia,kyllä nuoret ovat nykyään sen verran fiksuja ja älykkäitä,että he huomaavat,missä mennään.Suomalainen paini tarvitsee perinpohjaisen perkauksen ja toiminnan uudistamisen,kyllä jonkinlainen vastuu pitää ottaa,jos lähes koko Suomen painivat nuoriso lopettaa


    • Anonyymi

      Vikke Darkkio olis pistänyt enemmän hanttiin kun Möhömähö

    • Anonyymi

      Arvi kun olis laitettu kisoihin niin olisi tokioon lippu kourassa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      93
      2109
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      167
      1550
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      74
      1319
    4. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      238
      1211
    5. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      73
      1170
    6. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      88
      1096
    7. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      1041
    8. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      248
      991
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      51
      926
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      88
      891
    Aihe