Taksi vs. oma auto - kustannusvertailua

Taksin käytön kustannusten vertailua oman auton käytön kustannuksiin:

https://www.vertaaensin.fi/blog/auto-vai-taksi
1206
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tuossa on virheellisesti vaihtoehtona taksin kannalla ekologisuus. Taksit polttavat useinkin poukkoilevalla turbotoopemaisella ajotyylillään paljon enemmän polttoainetta kuin viisas autoilija.
Taksi tulee kyllä halvemmaksi jos vuotuiset ajot ovat 5000 km luokkaa ja onhan se aina valmiiksi lämmin talvellakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Taksin käytön kustannusten vertailua oman auton käytön kustannuksiin:

https://www.vertaaensin.fi/blog/auto-vai-taksi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu