Minun pitäisi liittää pdf tiedosto viralliseen asiakirjaan. Tiedostoni on sähköposti (luukku)
Pitäisi saada pdfmuotoon ja liittää asiakirjaan. Mitä teen?
Pitäisi saada pdfmuotoon ja liittää asiakirjaan. Mitä teen?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Tulosta se tiedostona.
Asiat on tehty nykyään jo liiankin helpoksi. Kuulin että joku oli innostuksissaan mummonsakin konvertoinut PDF-muotoon.
https://www.sodapdf.com/pdf-converter/
Sen jälkeen koko suku on ollut aiempaa tyytyväisempi.
Jos asiakirja ei vielä ole PDF, tallenna tai eksportoi se sellaisena toimisto-ohjelman teksturissa.
Mene sähköpostitilillesi ja kirjoita viesti. Liitä koneellasi oleva PDF-tiedosto viestiin.
Sitten lähetät viestin. Liite menee mukana.
Sähköposti kannattaa ainakin vaihtaa nykyaikaisempaan kuten Gmailiin. Luukku on samanlainen muinaisjäänne kuin Suomi24 posti..
Protonmail taitaa olls se "nykyaikaisin". Muut kun tahtoo vakoilla posteja, myös gmail, hotmail, ym.
https://protonmail.com/
Käytä EriKeepperiä, tai jeesusteippiä.
LibreOfficessa on ollut jo pitkään tekstitiedoston vienti PDF:ksi, ja on se ominaisuus tullut näihin uudempiin MS Officeihinkin.
Uudempiin MS officeihin, on se ollut vuodesta 2013 lähtien.
Helpottaisi jos tietäisi missä muodossa se asiakirja on, kun sekin voi olla pdf tai joku muu kymmenistä eri vaihtoehdoista.