Miten pääsee Danskepankin verkkopankkiin nyt?

Anonyymi

Miten pääsen Danskepankin verkkoapnkkiin nyt? Heidän sivunsa kehoitti käyttämään mobiilisovellusta ja näin tein. Se pelaa kyllä, jonkun kirjautumisjipon kanssa, kun ensin avaa jonkun lukon yhdellä pin koodilla ja sitten itse sovelluksen toisella. Mutta verkkopankkiin en keksi enää miten sinne pääsisi. Mobiilissa ei voi muuttaa maksuja eikä tehdä mitään toimenpiteitä. Osaatteko sanoa toimiiko teillä verkkopankki ja miten olette saaneet pidettyä sen mobiilisovelluksen kanssa yhdessä. Minulla sivu sanoo ettei se ole enää käytössä ja ohjaa suoraan mobiiliin. Nyt olen tilanteessa, että täytyy ennen lokakuuta mennä konttoriin. Mikä on hankalaa ja täytyy ottaa vapaata pari tuntia töistä.

14

4348

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kysy asiaa pankilta puhelimitse tai sähköpostilla.

    • Anonyymi

      Kaikki toimii. Kuukauden olen käyttänyt uutta mobiilisovellusta ja vanhaa verkkopankka tarvittaessa tietsikalla. No problems.

    • Anonyymi

      Kirjaudu läppärillä, pöytäkoneella tai tabletilla verkkopankkiin. Tulee ilmoitus:
      "Kirjaudu verkkopankkiin lähettämällä tunnistuspyyntö Danske ID -sovellukseen tältä sivulta."
      Tämän jälkeen kirjaudut mobiililaitteellasi siihen asentamaasi Danske ID sovellukseen.
      Kirjautumisen jälkeen painat läppärissä, pöytäkoneessa tai tabletissa avatussa verkkopankissa Lähetä painiketta.

      • Anonyymi

        Voiko se Danske ID olla samalla tabletilla kun mistä yritän avata verkkopankkia? Vai pitääkö olla puhelimessa? Ainakaan vielä en pääse kuin mobiilipankkiin. Vika on tietysti minussa eikä näissä vehkeissä?! Ennen verkkopankki skulasi ihan hyvin.


    • Anonyymi

      Kun koitan kirjautua, se sanoo vahvista puhelimeen lähetetty tunnistumisviesti. Mutta ei sinne puhelimeen tule mitään viestiä. Eikä ID ssäkään ole mitään mitä voisi vahvistaa.

    • Anonyymi

      Ohje uusiksi:
      Kirjaudu läppärillä, pöytäkoneella tai tabletilla verkkopankkiin. Tulee ilmoitus:
      "Kirjaudu verkkopankkiin lähettämällä tunnistuspyyntö Danske ID -sovellukseen tältä sivulta. Sen jälkeen kun olet painanut "Lähetä", avaa sovellus puhelimessasi ja hyväksy."
      Paina verkkopankissa Lähetä painiketta.
      Tämän jälkeen kirjaudut mobiililaitteellasi siihen asentamaasi Danske ID sovellukseen.
      Tulee näkyviin Hyväksy-palkki. Siirrä nuoli oikealla pitämällä siitä kiinni.
      Nyt verkkopankki aukeaa.
      Danske ID voi olla myös samalla mobiililaittella, jolla kirjaudut verkkopankkiin.

      • Anonyymi

        Kiva, kun vapaaehtoisia pankkitukihenkilöitä täällä netissä. ID sanoo ”Meillä on teknisiä ongelmia yritä myöhemmin uudestaan.” Joten palaan asiaan kun tekninen ongelma poistuu...Kiitos avusta.


      • Anonyymi

        Nyt onnistui noilla ohjeilla, kiitos, kirjautuminen verkkopankkiin. Googlamalla danskebank jne. Mutta ovat poistaneet sen helpon sovelluksen ja apin joka ennen oli tabletilla. Vai löytyykö verkkopankkiin joku oma appi vielä? Nyt on vähän työläämpää mutta onneksi kuitenkin käytössä.


      • Anonyymi

        Tallenna verkkopankin kotisivu kirjanmerkkeihin, niin sitä ei tarvitse etsiä kuukkelilla.


      • Anonyymi

        Arvostan kärsivällisyyttä tumpeloita ohjaillessa! Ka en ihte keksinyt sitäkään. Nyt on näytöllä dansk. Thanks.


    • Anonyymi

      Aikaisemmin Danske Bankin mobiilipankki saattoi olla vain yhdessä mobiililaitteessa käyttövalmiina. Miten nyt on? Olisi tarvetta saada se kahteen kännykkään ja tablettiin, jos vain mahdollista. Ja miten ID-sovellus?

      Mainittakoon, että ainakin S-Pankissa onnistuu.

      • Anonyymi

        Voi olla ainakin toistaiseksi vain yhdessä mobiililaitteessa. Tuo on kyllä huono ominaisuus.


    • Anonyymi

      Tunnuslukulaite helppo käyttää.
      Vain yksi nappi jota pitää painaa.
      Laite antaa luvun jossa 6 numeroa.
      Helpompi käyttää kuin tunnuslukulista.

      • Anonyymi

        Varmaan on mutta entäs sitten kun DB:n kirjautumisikkunassa ei näy koko "tunnuslukulaite"-välilehteä? Vain ID- ja turvakortti, joista jälkimmäisellä kerrotaan vain sen poistuneen käytöstä. Mites sitten tulisi toimia?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      338
      11756
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      359
      7966
    3. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      3083
    4. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      98
      2258
    5. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      156
      2219
    6. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      8
      1656
    7. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      110
      1261
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      55
      1103
    9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      26
      908
    10. Sylikkäin.

      Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta
      Ikävä
      60
      793
    Aihe