Käräjät taas tulossa vihreät vs PS

6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kyllä Persut haluaisivat tietää mitä EU:n korkein tuomioistuin sanoisi näistä kristittyihin miehiin kohdistuvista vainoista.

Äänestä

Halla-ahon mukaan raiskaukset on hyvä keino ratkaista ongelmia.

Äänestä
  • ja joillakin uskonto sallii naisten kehon hallinnan

    ja viittaa mihin-ei ainakaan suomen lakiin

    Äänestä

Kyllä käräjät olivat hyvä homma. Tulisi samalla Halla-ahon kirjoitukset laajemmin tunnetuiksi.

Äänestä

Iiris on oikeassa. Nyt Jussi saa sitä mitä tilaa! Ja muut persut. Jussin muutkin väkivaltaa ihannoivat teksti esiin. Panssarit kaduille ja muut hölmöilyt. Jatka vaan Iiris! Eikö se Jussi ole sanonut, että ei auttaisi raiskauksen uhria, vaikka sattuisi paikalle?

Äänestä

Jussi tietää naisista niin monta jalkavaimoa hänellä on käytössä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/292711ec-1203-47b5-99d1-513852ad5257

jaaha?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu