Kurvinopeudelta ja kaikilta muilta samalla asenteelta ajavilta KORTTI POIS!
kurvinopeudelta
kortti pois
7345
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tosi on.
Mitä se kotipoliisi siellä oikein vetistelee? Niin kauan kuin poliisisetä ei toisin päätä, meikäläinen jatkaa auton ratissa. Kertaakaan ei ole edes ylinopeussakoa rapsahtanut saati sitten onnettomuudessa oltu osallisena. Aijai, kyllä pätevän kuljettajan kelpaa ;)
Jollain toisella kurvinopeudella oli tänään huonompi päivä. Tai sillä onnettomalla, joka sen toisen kurvinopeuden häiritsemäksi joutui.
Ei ollut kurvinopeuksia nämä onnettomat, kurvinopeus on tottunut ajamaan kaupungissa ja ruuhkaisilla pikaväylillä. Nämä kolareissa osalliset olivat maalta tulevia, koskapa ketjukolarit sattuivat kaukana kaupunkialueilta, toinen H:linnan moottoritiellä Nurmijärvellä, toinen Porvoonväylällä.
Et sitte tajua!!
Olet muuten väärässä väittäessäsi että stadilaiset olivat syyttömiä.
Ai että kaukana, missähän olet kasvanut?
Keskenkasvuinen?
Kurvinopeus, sinusta tuskin tulee koskaan "pätevää kuljettajaa" koska sen tittelin saamisesta sinulta uupuu yksi hyvin tärkeä asia.
Miksi olen väärässä sanoessani stadilaisten olevan syyttömiä? Jos he eivät olleet kolareissa osallisina, niin eivätkö he silloin ole niihin myös syyttömiä?