Persut samassa kelkassa vihreiden ja vasurien kanssa!

Anonyymi

Sitran hallintoneuvostossa olevat Persu-ukot äänestivät yhdessä vihreiden ja vasureiden kanssa Sitran johtoon vihervasemmistolaista professoria. Ei saatana, piiiitkä miinus persuille!

Sen sijaan kepulla ja jopa sdp:llä oli järkeä äänestää oikeistolaista ehdokasta, joka sitten myös voittikin äänestyksen. Tämä takaa sen, ettei Sitran rahoja tuhlata kaiken maailman puunhalauiluihin. Myös siitäkään ei ole kahta sanaa, kummalla ehdokkaalla on enemmän meriittejä.

Tahra persuille!

4

58

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lue aiheen Maailman menoa keskusteluja. Katso, mitä muut ajattelevat, ja osallistu keskusteluun. Suomi24 - tuhansia aiheita.

      Tässä perusteet ja näillä mennään kunnes loppuu!?

    • Kyllä vihreät ja vassarit voivat joskus olla oikeassakin!

      Kepulit ja demarit kannattivat Käteistä. Siis demaritkin!!!

    • Anonyymi

      Mahtaa Sekoomuksessa olla vitutuskäyrä aika korkeella kun persut ei lähtenyt Sekoomuksen tukipylvääksi kuten olettivat.

      • Anonyymi

        Persuillehan tässä se musta pekka jäi käteen kun oma ehdokas HÄVISI ja nyt ne sitten kaveeraa vihreiden ja vasureiden kanssa, jotka nekin VIHAA persuja!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomessa on meneillään boomereiden kosto

      1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä
      Maailman menoa
      34
      2369
    2. Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?

      Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri
      Maailman menoa
      36
      1688
    3. Onko sinulla jalostettu koira? Nämä tekijät altistavat koiran sairastumiselle

      Moni Suomessa suosittu koirarotu on sairas ulkonäkökeskeisen jalostuksen ja ääripiirteiden vuoksi. Erityisesti tietyt t
      Koirat
      24
      1443
    4. Mitä ikävöit eniten

      kaivatussasi? 🫶
      Ikävä
      89
      1432
    5. Miten voit vain

      Olla kuin mitään ei olisi?
      Ikävä
      135
      1115
    6. Anabaptismin kirous

      Uudestikastetut lahkolaiset joutuvat valheen kierteeseen. He joutuvat herjaamaan lapsena saamaanssa kastetta nimeen Isä
      Kaste
      417
      1082
    7. IPCC romahtaa

      Mitenkäs tässä nyt näin kävi? Ilmastohourimoinnin tukijalka myöntää, ettei mitään ilmastokatastrofia olekaan. Eikös tääl
      Ilmastonmuutos
      31
      1054
    8. Pelolla pakottaminen

      Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha
      Kaste
      624
      926
    9. Robotiikka korvaa tulevaisuudessa seurustelusuhteet

      Haluan herättää keskustelua aiheesta. Asiantuntijoiden mukaan robottien kehitys on 10-15 vuoden päässä siitä että voidaa
      Sinkut
      240
      901
    10. kamera hakokylässä

      kamera kuvaamassa yleistä tietä laittomasti ristauksessa hakokylä-raatevaara!
      Hyrynsalmi
      16
      814
    Aihe