Kun Mozilla Firefoxin avaa ja siirtyy Developer-tilaan esim. F12-painikkeella, välilehden kautta saa avattua Console-näkymän, jossa voi testata omien JavaScript-koodien toimivuutta.
Olen vastikään aloittanut ohjelmoinnin kertaamisen, ja tuon työkalun kautta olen nykyisiä koodejani testaillut.
En löytänyt englannin enkä suomenkielisiäkään ohjeita siihen, miten Consolen historian ja välimuistin saisi tyhjennettyä siten, että vanhat koodit häviäisivät, eikä nuoli ylöspäin palauttaisi vanhoja koodeja enää näkyviin. Poistin Mozillan selaushistorian ja ajoin myös CCleanerilla tietokoneen tyhjennyksen mm. internethistorian osalta, mutta Console-tilassa nuolella ylöspäin vanhat koodit yhä palaavat. Myöskään tietokoneen uudelleenkäynnistys ei poistanut Console-historiaa.
En löytänyt helposti välimuistin tyhjennystä Mozilla Developer Toolin välilehtienkään kautta - tämä löytyi Google Chromen vastaavasta helpommin - joten tietäisikö joku, miten välimuistin tyhjennys onnistuu Mozillassa siten, että Consolen muisti tyhjentyy?
Historian / välimuistin tyhjennys Mozilla Developer Tool (F12)
4
312
Vastaukset
- Anonyymi
clearHistory() -komentoa voisi yrittää.
- Anonyymi
Kiitos, tuo taisi hoitaa ongelman.
(Sivuhuomiona vain, että noinkin yksinkertainen ohje ja asia on kyllä melkoisen hyvin piilotettu asiaan vihkiytymättömien tai aloittelijoiden ulottumattomiin...)
- Anonyymi
Uudistukset vituttaa, siksi kai näitä paikkansa pitämättömiä viestejä tulvii koko ajan, muuten ihan hyvin laadittu, mutta perätöntä huuhaata.
- Anonyymi
Moderointi tekee kiusaa käyttäjille, käyttäjät tekee kiusaa toisilleen, eli Suomi24 keskustelupalstaa ei voi suositella kenellekään, saisivat sulkea tällaiset sivustot, niin tilalle kasvaisi jostain toimiva sivusto.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.593727Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j873118Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin692326Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.141530Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä
Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m651319- 871169
Varusmiehen kuolema
Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä291039Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?1991Huippu, kaupunki ostaa hotellin
Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä55965- 47952