Tarkoituksemme olisi perustaa

Anonyymi

kaivos alueelle jolla ei taatusti ole mitään hyödynnettäviä mineraaleja. Ideana on kaivaa suuri kuoppa jonne kipataan autoja, keskipaino n.1.5 tonnia. Ostohinta n.60 Euroa/kpl. Kaikki muukin metalliromu on tervetullutta kunhan hinnoista sovitaan. Kun kaikki saatavilla olevat tuet on saatu kaivokseen kuljetuksia myöten, aloitamme toiminnan. Laitamme tietenkin osakeannin pystyyn alkurahoituksen turvaamiseksi. Tällaisessa kaivoksessa ei tule olemaan jäteongelmia eikä siitä olisi haittaa matkailulle eikä ympäristölle.

1

2457

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minä aattelin tänne meidän kuntaan perustaa kaivoksen jossa jokainen lapiomies (aluksi 200kpl) kaivaa lapion kauhallisen kuopan, siirtyy viereisen kaivan kuopan kohdalle ja pudottaa lapiollisen siihen. Valtiolta kun tuntuu riittävän rahaa ja kunnalta myös niin eikähän se onnistu. En tuota mitään mutta en minä toimitusjohtajan montaa sataatuhatta nostakaa palkkaa vuodessa. Työmiehet saa 4000e/kk ja työ aika vain 9-16. Ei ole montaa johtaajaa ja päällikkö tekemässä turhia kuluja. Ps. Tottakait siten oikeille henkilöille sopivissa asemissa ja puolueissa voidaan keksiä jonkinlaista "palkkiota".

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      289
      2323
    2. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      271
      1394
    3. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      23
      1393
    4. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      143
      877
    5. Oot sä aika nuorekas...

      Vaikka oot niin vanha!
      Ikävä
      41
      856
    6. Rasismi ahdistaa.

      Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
      Sinkut
      248
      765
    7. Martina ja Muhis

      Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
      Kotimaiset julkkisjuorut
      237
      729
    8. Näin sut.

      olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
      Ikävä
      56
      570
    9. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

      Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
      Ikävä
      46
      511
    10. Oot pelkkä naurun aihe

      🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
      Ikävä
      38
      478
    Aihe