Ympärileikkauksen yleisyys männäaikoina
Itse olen kohta puolessa välissä kuuttakymmentä,ja minut on leikattu parivuotiaana ihan lääketiet./terveyssyistä,
mutta olen ajatellut,onkohan paljonkin samoin (tai muunlaisin) perustein leikattuja minua vanhempia,+60/70/80 vuotiaita miehiä olemassa? Olisi kiva kuulla,myös sen vaikutuksesta kasvamiseen ym.
Toki jos Helsingistä löytyisi tällainen vanhempi leikattu (miel. sinkku/leski) mies,miksei myös tavata? ja vertailla leikattuja ; ) t.ukm+50
7
111
Vastaukset
Niin, mikähän noissa ikäjakauma, ja kuinka yleistä tuo leikkaaminen on ollut aikaisemmin?
Olen samanikäinen mies. Hakeuduin ympärileikkaukseen opiskeluaikana parikymppisenä, koska esinahkani oli mielestäni liian pitkä. Syy oli siis enemmän esteettinen kuin lääketieteellinen, mutta sain lähetteen sairaalaan. En ole katunut, elämäni paras päätös.
Ei taida sitten löytyä vanhempia (Hesalaisia)
leikattuja? Jos olisi.vaikka päässy katsomaanAnonyymi kirjoitti:
Ei taida sitten löytyä vanhempia (Hesalaisia)
leikattuja? Jos olisi.vaikka päässy katsomaanPaljasnuppiset vanhammat Hesalaiset huomio!
Anonyymi kirjoitti:
Paljasnuppiset vanhammat Hesalaiset huomio!
Taitaa palstalla olla vaan esari-Esoja😆
Anonyymi kirjoitti:
Ei taida sitten löytyä vanhempia (Hesalaisia)
leikattuja? Jos olisi.vaikka päässy katsomaanItä helsinki
Itse olen 48-vuotias.. leikattu noin 2-vuotiaana ja olen tyytyväinen kaluuni ja voisin vaikka vertailla......
SEISKA.FI
- Teuvo Hakkaraisen Helena-rakas myöntää suhteen: ”Teuvo pyysi Linnan juhliin!”
- Povipommin mitta tuli täyteen! Marika Fingerroosin, 40, tyrmäävät Instagram-kuvat villitsevät miehiä - ex-salarakkaalle tykitetään häpeilemättä peniskuvia: ”Ei niitä loputtomasti jaksa katsella”
- Paparazzikuvat Monacosta! Erokohua paennut Valtteri Bottas linnoittautui ökyasuntoonsa!
Ketjusta on poistettu 18 sääntöjenvastaista viestiä.