En voi sille mitään että tykkään

siitä naisesta valtavan paljon. Toivon vain että voisin toteuttaa sitä niin ettei siitä seuraisi mitään harmia kenellekään. Mutta myönnän kyllä että seksuaalistakin halua häntä kohtaan on.
19<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Lerro hänelle, edes epäsuorasti.

Äänestä
  • Kiitos 😍

    Äänestä

Minä tykkään hänestä miehestä myös yli äyräiden. 😋

Äänestä
  • Oikeinko yli äyräiden...voi sitä tykkäämisen määrää...

    Äänestä

Onnea sulle siihen vaan.

Äänestä

Joo tutulta kuulostaa. Minäkin pidän eräästä miehestä. Ja hän vetää puoleensa. Mutta pelkään vähän miten se vaikuttaisi asioihin. En halua häntä häiritä tai vaikeuttaa toimimista.

Äänestä
  • Ulkopuolisten mahdollinen reagointi ei saa vaikuttaa siihen että kuka kenenkin kanssa on. Sinä päätät elämästäsi.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ulkopuolisten mahdollinen reagointi ei saa vaikuttaa siihen että kuka kenenkin kanssa on. Sinä päätät elämästäsi.

    Näin on.

    Äänestä

Minäkin siitä miehestä samoin tavoin kuin aloittaja kuvaa.
Voipi olla että yksin näiden tunteiden kanssa taistelen vielä vuosia lisää, ehkä
Meille ei ole aikaa ole kirjoitettu tähän kirjaan tai sitten jos onkin sen aika vielä ole...

Äänestä

Joskus on tilanteita, jossa ei voi elää loukkaamatta toista. Kun kumartaa yhteen suuntaan, pyllistää toisaalle. Jos vaihtaa suuntaa, on joku aina ikävämmiltä puolella.

Jos elämää elää vain muiden tahdon mukaisesti, on itse helposti onneton. Itse en ainakaan haluaisi lähimmille sitä osaa, varsinkaan itsekkäistä syistä. Joskus toinen on vaan päästettävä lähtemään, surusta huolimatta. Joskus on vaan lähdettävä, vaikka joutuu loukkaamaan toista. Elämää ei voi elää kovin pitkään myöskään itseään loukaten ilman, että maksaa siitä kovan hinnan. Tilanteet ei ole aina helppoja. Toivon ap:lle myös armollisuutta itseään kohtaan.

Äänestä
  • Aivan samaa mieltä edellisen kirjoittajan kanssa. Moni joka toimiessaan mukamas jalosti omassa päässään ei oikeasti osaa katsoa kokonaiskuvaa eikä yhtään pidemmälle eli en ymmärrä aloituksen kaltaisia juttuja.

    Äänestä

  • Tuo kova hinta voi tulla yllättävänkin suureksi maksaa, jos on onnistunut elämään vasten omaa tahtoaan suhteessa, missä kokee velvollisuutensa olla. Mutta kaikki tekevät virheitä. Tärkeintä kai on se, että huomaa tuon epäkohdan jossain vaiheessa. Elämänsuuntaa voi muuttaa, mutta joskus on lähdettävä, jottei syntyisi lisää vahinkoa itselleen ja muille.

    Äänestä

Miksi et voi kertoa sille naiselle suoraan töissä kun näette kuitenkin usein?

Äänestä
  • Missä hän kirjoitti että töissä?

    Äänestä

Jotenkin tuosta sai sen käsityksen, että häpeät häntä jotenkin, etkä haluaisi tykätä hänestä.

Äänestä
  • En minä ainakaan saanut tuollaista käsitystä. enemmänkin häpeää itseään ja on tuskastunut.

    Äänestä

Kuten AP ihanaa M naista

Äänestä
  • Perkele, kun mulla on huono muisti!

    Äänestä

Miksi rakkauden toteuttaminen aiheuttaisi harmia kenellekään?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

siitä naisesta valtavan paljon. Toivon vain että voisin toteuttaa sitä niin ettei siitä seuraisi mitään harmia kenellekään. Mutta myönnän kyllä että seksuaalistakin halua häntä kohtaan on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu