siitä naisesta valtavan paljon. Toivon vain että voisin toteuttaa sitä niin ettei siitä seuraisi mitään harmia kenellekään. Mutta myönnän kyllä että seksuaalistakin halua häntä kohtaan on.
En voi sille mitään että tykkään
Anonyymi
19<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Lerro hänelle, edes epäsuorasti.
Kiitos 😍
Minä tykkään hänestä miehestä myös yli äyräiden. 😋
Oikeinko yli äyräiden...voi sitä tykkäämisen määrää...
Onnea sulle siihen vaan.
Joo tutulta kuulostaa. Minäkin pidän eräästä miehestä. Ja hän vetää puoleensa. Mutta pelkään vähän miten se vaikuttaisi asioihin. En halua häntä häiritä tai vaikeuttaa toimimista.
Ulkopuolisten mahdollinen reagointi ei saa vaikuttaa siihen että kuka kenenkin kanssa on. Sinä päätät elämästäsi.
Näin on.
Minäkin siitä miehestä samoin tavoin kuin aloittaja kuvaa.
Voipi olla että yksin näiden tunteiden kanssa taistelen vielä vuosia lisää, ehkä
Meille ei ole aikaa ole kirjoitettu tähän kirjaan tai sitten jos onkin sen aika vielä ole...
Joskus on tilanteita, jossa ei voi elää loukkaamatta toista. Kun kumartaa yhteen suuntaan, pyllistää toisaalle. Jos vaihtaa suuntaa, on joku aina ikävämmiltä puolella.
Jos elämää elää vain muiden tahdon mukaisesti, on itse helposti onneton. Itse en ainakaan haluaisi lähimmille sitä osaa, varsinkaan itsekkäistä syistä. Joskus toinen on vaan päästettävä lähtemään, surusta huolimatta. Joskus on vaan lähdettävä, vaikka joutuu loukkaamaan toista. Elämää ei voi elää kovin pitkään myöskään itseään loukaten ilman, että maksaa siitä kovan hinnan. Tilanteet ei ole aina helppoja. Toivon ap:lle myös armollisuutta itseään kohtaan.
Aivan samaa mieltä edellisen kirjoittajan kanssa. Moni joka toimiessaan mukamas jalosti omassa päässään ei oikeasti osaa katsoa kokonaiskuvaa eikä yhtään pidemmälle eli en ymmärrä aloituksen kaltaisia juttuja.
Tuo kova hinta voi tulla yllättävänkin suureksi maksaa, jos on onnistunut elämään vasten omaa tahtoaan suhteessa, missä kokee velvollisuutensa olla. Mutta kaikki tekevät virheitä. Tärkeintä kai on se, että huomaa tuon epäkohdan jossain vaiheessa. Elämänsuuntaa voi muuttaa, mutta joskus on lähdettävä, jottei syntyisi lisää vahinkoa itselleen ja muille.
Miksi et voi kertoa sille naiselle suoraan töissä kun näette kuitenkin usein?
Missä hän kirjoitti että töissä?
Jotenkin tuosta sai sen käsityksen, että häpeät häntä jotenkin, etkä haluaisi tykätä hänestä.
En minä ainakaan saanut tuollaista käsitystä. enemmänkin häpeää itseään ja on tuskastunut.
Kuten AP ihanaa M naista
Perkele, kun mulla on huono muisti!
Miksi rakkauden toteuttaminen aiheuttaisi harmia kenellekään?