Toivon, että olet onnellinen ja olet saavuttanut elämässäsi asioita, jotka olet halunnutkin saavuttaa ja sinulla on vielä edessäsi asioita, joihin tähtäät. Toivon, että saa levättyä ja löydät iloa ja lepoa ja olet hyvin, hyvin rakastettu ja toisinaan myös hyvin hyvin hemmoteltu, sillä ansaitset sen . Toivon, että voit antaa anteeksi mitä murheita olen ehkä sinulle aiheuttanutkaan ja löydät vielä joskus aidon ilon ja halun olla ystäväni, jos ei muuta. Tunnen isosti. Se on heikkouteni. En osaa rakastaa pienesti.
Miehelle naiselta.
Miehelle naiselta.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Kyyninen viesti. Oletko varma että nainen haluaa lukea tuollaista? Osoitat ensin ettet välitä, sitten kiittelet mitä sait? Itsekästä!
Lisäisin vielä että viestissä katkeruutta! Ed.kirjoittaja.
Lopussa luki, miehelle naiselta. Eli ei mieheltä. Mielestäni sisälsi pelkkää veetuilua.
Aloitus on mieheltä.
Höpö höpö minä mikään mies olen. :-) ap.
Niin on, se on se itsensä suuri rakastaja ja vankkumaton ihailija. Aloitus on kerrassaan typerä, hullutrolli ei osaa nukkua ja kirjoittelee itselleen lepää hyvin ja lässyn lää, voimia tsemiä ym, näinpä sketsin taas huh huh
😃 Teidän jutuissanne ei oikeasti hei ole mtn järkeä. Aloitus on fiksu, kommentit typeriä.
En ole ap, mutta luepas viesti nyt kunnolla uudelleen. Jopa viestin kohde meni sinulla väärin.
Varmasti olet ap. Luin uudestaan, kunnolla. Ei mtn epäselvää.
En tosiaan ole ap. Joiltakin ihmisiltä ilmeisesti puuttuu empatiakyky ja kyky tunnistaa aito rakkaus, jos ei näe viestissä rakkautta. Kun rakastaa aidosti, haluaa toiselle pelkkää hyvää, vaikka se tarkoittaisi toisesta irti päästämistä.
Tuota en kyllä allekirjoita. Oikea rakkaus on liian suurta, jotta sen voisi päästää irti ilman isekkyyttä. Näin se vain on. valitettavasti.
Ei se ole kuin itsekästä rakkautta pitää kiinni vaikka se olisi toisesta vastenmielistä.
Juu ei ollut kellekään teistä. Aidon oikeasti toivon, että hänellä on asiat hyvin. T. ap.
Anteeksi saat eikä sulla ole anteeksipyydettävääkään. Et murheita ole aiheuttanut. Ehkä ollaan vielä ystäviä joskus.
En ole onnellinen. Joka päivä voin huonommin ilman minulle tärkeää työpaikkaa.
Hänellä ketä ajattelen on kyllä töitä. Ap.
Olen nyt onnellisempi kuin koskaan kanssasi.
Emme ole olleet koskaan yhdessä, joten ei voi tietää olisimmeko olleet onnellisia. Ap.
Mä näen alotuksen vittuiluna, ilkeänä vittuiluna!
Minä en kyllä näe aloituksessa mitään ilkeää tai veetuilua. Rivien välistäkö luit????
Mitä ilkeää siinä on, että haluaa toiselle hyvää? Mitä
pahaa siinä on, että on isot tunteet tai että pyytää anteeksi? Joskus voi satuttaa tahtomattaankin ja mistä tiedät ap:n taustoja.. t. Ihmettelevä nainen sivusta
Kiitos toivotuksista! Vaikka totean, että elämäni on onnettomampi joka päivä. En oikein voi käsittää, että tämän kurjempaa voi olla, mutta ilmeisesti voi, koska aina huonommaksi menee.
Älä sano noin! Jos näkisin hänellä menevän huonosti, niin hajottaisi se minutkin, kun en voisi auttaa, vaikka haluaisinkin. On raskasta rakastaa, jos toinen ei halua ottaa sitä vastaan. Ap.
Niin menee. Stressi pahenee.
Mulla on kyllä vastaanotin kunnossa, mutta vielä ei ole näkynyt tai kuulunut siitä vastaanotettavasta mitään merkkejä. Odotin jotakin, johon voisi tarttua, mutta tuulta sain vain kasvoihini.
No tässä oli sentään jo järkeä ja kauniisti sanottuna. Eli vastapuoli rakastaa, mutta ap.lla ei ole oikeita tunteita häntä kohtaan vaikkakin suurta myötätuntoa hänen kärsimykseensä kohtaamattomassa rakkaudessa..
Ihan kauniisti sanottu.
En tiedä hänen tunteistaan. Tiedän vain itse rakastavani häntä. Niin päin se menee. Ap.
Pyydän nöyrimmästi anteeksi virhearviotani.
Jospa hänkin rakastaa isosti, mutta tilanne ei antanut myöten näyttää sitä.
Eikö stressin pahentumisen voikin lyhentää Sp. Ja toisinpäin.
Mitä tarkoittaa Sp.
Yksikään yksittäinen ihminen ei ole aiheuttanut kauan kestänyttä stressiä vaan se johtuu isosta määrästä tuntemattomia ihmisiä. Heidän tomintansa ei ole ollut hyväksyttävää, eikä sitä tule olemaan.
Tavoitteeni ovat muuttuneet, se mitä olen saavuttanut jo ja mitä en on toisarvoista.