Tarvitsen apua! Nelivarvaskilpikonnani ei enää syö eikä avaa toista silmää... Se ei herää ellen herätä sitä! Tietääkö joku mitä tehdä?? Onko kyse vain siitä, että se haluaa horrostaa vai mistä? Voiko kyse olla liian vähästä vitamiinin saannista vai mistä?
APUA! KILPIKONNA I EI SYÖ!
Anonyymi
2
204
Vastaukset
- Anonyymi
Niin, mitäs ongelmatilanteissa tehdään? Kirjoitetaan yleiselle keskustelupalstalle ja noudatetaan mahdollisia anonyymisti laadittuja kikkakolmosia, jotka on annettu konnaa näkemättä, niinkö? Miten meni noin niin kuin omasta mielestä?
- Anonyymi
Omani vein lääkäriin syömättömyyden vuoksi. Saatiin a-vitamiinitippoja ja homma oli sillä hoidettu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1342704Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2572275Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?221403- 1151062
- 961011
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041003Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13902Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La55788Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.50751Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.277732