Koirat Jumalan ja ihmisen korvikkeena

Joka paikka nykyään täynnä koiria. Miksi? Miksi edes yksi koira ei enää riitä, vaan porukalla on koiralauma mukanaan?

Olen kirjoittanut aiemmin mm. kuinka ihmiset myrkyttävät lapsensa syöttämällä heidät insuliiniresistenteiksi, lähes kakkostyypin diabeetikoiksi esikouluikäisiksi punkeroiksi. Ihmiset joko ovat ateisteja palvoen itseään tai kristityiksi itseään kuvitellessaan palvelevat kummitusjumalia ja naaras-jumala Mariaa.

Epäjumalanpalvonta saa ihmiset vihaamaan jälkeläisiään ja myrkyttämään heidät roskalla, ja samalla rakastumaan ja samaistumaan alempiin nisäkkäisiin kuten koiriin. Ihminen tekee itsestään koiran luopuessaan YHDESTÄ Jumalasta ja asemastaan luomakunnan kruununa siihen kuuluvine vastuineen.

13

56

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kennelinkö tai Husky-farmin vieressäkö asustelet?

      • En. Havainnoin aivan normaalia asuinympäristöä, sikäli kuin nykymenoa voi enää normaaliksi sanoa.


      • bismillah kirjoitti:

        En. Havainnoin aivan normaalia asuinympäristöä, sikäli kuin nykymenoa voi enää normaaliksi sanoa.

        Vilisikö koirien tilalla Jumala asuinympäristössäsi sitten ennen, kun kerran havainnoista puhut?


      • bismillah kirjoitti:

        En. Havainnoin aivan normaalia asuinympäristöä, sikäli kuin nykymenoa voi enää normaaliksi sanoa.

        Ei tosiaan ole normaalia inhota koiria ja elukoita ylipäätään.

        Kuulemma kaksi koiraa on helpompi hoitaa kuin yksi, kun pitävät seuraa toisilleen. Koirahan on erittäin sosiaalinen elän ja kärsii yksinolosta. Kissakin käy seuraksi.


    • Anonyymi

      Koirat ovat tosiaan korvanneet ystävät. Ihmisrotu on laskeutumassa eläimen tasolle. Koira on nykyään vauva, lapsi, rakastettu, ystävä, suojelija, suutelija, ... ja sinkkunaisilla ....hmmmm

      • Aivan! Ihminen ei ole ihminen ilman elävää yhteyttä Luojaansa, eli YHTEEN Jumalaan. Ihminen ei myöskään ole ihminen, ellei elä todeksi Jumalan lakia noudattamalla sitä profeetta Jeesuksen osoittamalla tavalla. Onko siis ihmekään, että "ihminen" tässä tilassaan samaistuu ja viihtyy ennemmin koiralauman jäsenennä, kuin ihmiskunnan, Jumalan kansan jäsenenä.


      • bismillah kirjoitti:

        Aivan! Ihminen ei ole ihminen ilman elävää yhteyttä Luojaansa, eli YHTEEN Jumalaan. Ihminen ei myöskään ole ihminen, ellei elä todeksi Jumalan lakia noudattamalla sitä profeetta Jeesuksen osoittamalla tavalla. Onko siis ihmekään, että "ihminen" tässä tilassaan samaistuu ja viihtyy ennemmin koiralauman jäsenennä, kuin ihmiskunnan, Jumalan kansan jäsenenä.

        Koirat ja kissat ovat nykyään "hän", kun niitä viedään eläinlääkäriin.
        Ihmisestä voidaan vielä aika mutkattomsti sanoa "se".


      • Mitä ihmisrotua tarkoitat? Meitä valkoihoisiako? Pysyvätkö muut rodut paremmin ihmisellisinä?


    • Eräs valtionpäämies avasikin tiedotustilaisuudessaan keskustelun tästä aiheesta. Niin puudeleita kuin opaskoiriakin omistavat kansalaiset ympäri laajaa mannerta saivat kuulla siitä, että joku mies "kuoli kuin koira".
      Olipa aika törkeästi sanottu. Varsinainen mielikuvamässäily. Mitähän koirien omistajat ajattelivat? Jos oman koiran lopettaminen tulisi eteen, niin ei sitä tehtäisi samalla tavalla kuin terroristin tappaminen toteutettiin.

      • Anonyymi

        Ko. valtionpämies on luonteeltaan sellainen, joka ei varmastikaan pysty kiintymään sen paremmin koiriin kuin omaan lähipiiriinsä. IPhonen twitter-tili on maailman rakkain asia.


    • Anonyymi

      Hyvä näin. Sais ihmiset kuolla sukupuuttoon niin säästyy maapallo.

      • Koko luomakunta on ihmisen pelastusnäyttämö, ei koirien.


    • Anonyymi

      Dog on toisinpäin god.

      Ihmisellä on halu sekä pitää jumala lähellä parhaana kaverina, että pitää jumala hihnassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olit niin lähellä

      Taas söpis olit siinä ihan käden etäisyydellä❤️ Jos sinä ja minä olisimme olleet kahden, olisin hypännyt sun kaulaan. Sa
      Ikävä
      119
      5234
    2. Mitä elukkaa kaivattusi

      muistuttaa? Vastaan ite myöhemmin. Miehelt.
      Ikävä
      49
      2913
    3. Kun me näemme taas

      Siihen on viikkoja, korkeintaan kuukausia. Jännite välillemme vetää meidät ennemmin tai myöhemmin toistemme läheisyyteen
      Ikävä
      33
      2812
    4. Haleja ja pusuja

      Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺
      Ikävä
      31
      2601
    5. Onko mukava nähdä minua töissä?

      Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭
      Työpaikkaromanssit
      23
      1979
    6. En kirjoita sulle tänne

      Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä
      Ikävä
      11
      1777
    7. Oletko mielikuvasi kaivatusta muuttunut

      Lähiaikoina? Jos, mihin suuntaan? Miten ja miksi?
      Ikävä
      118
      1657
    8. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      23
      1455
    9. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      10
      1428
    10. Hukkuu hukkuu

      Mitä houdiineja nämä kun ajaa veteen
      Laitila
      97
      1407
    Aihe