Erektio lopahtaa

Anonyymi

Olemme mieheni kanssa seurustelleet vuoden,tuore suhde siis. Seksiä on runsaasti 1-4 kertaa päivittäin...mutta, miehellä kyllä seisoo halutessaan mutta hänen pitää runkata itsensä ns juhlakuntoon ennen kun tulee sisääni, jos ei näin tee niin jossain vaiheessa seksiä erektio laskee. Onko muilla samoja ongelmia? Johtuuko tämä miehen runsaasta runkkaamisesta, oli ollut muutamia vuosia sinkkuna ja käsittääkseni irtosuhteita ei ollut moni. Olemme vähän päälle 30vuotiaita.
Pyydän asiallisia vastauksia.

5

138

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Menehän nyt tissiposki kotias satuilemaan

    • Anonyymi

      Taitaisi se juhlakuntoon laittaminen olla sinun hommasi. Ikävää, jos kaveri joutuu sen itse tekemään. Ota siltä ensin suihin ja sitten muna pilluun.

    • Anonyymi

      Jos nainen on kuin lahna lehmä, pitää miehen runkata. Ei se määrä vaan laatu

    • Anonyymi

      Sanoisin syyn olevan runsas runkkaaminen. Mistäkö tiedän? Siitä kun teen sitä itsekin joka päivä. Naisen kanssa olen ollut viimeksi 4 vuotta sitten. Olen niin tottunut tyydyttämään tarpeeni itse että seksi naisen kanssa ei tahdo onnistua. En saa naisen kanssa aina edes seisomaan. Seisoo kyllä hetken muttei kestä. Onko syynä sitten joku verenkiertoelimistön vika vai olenko vain niin tottunut nopeaan pikatyydykseen. Ikää mulla on 37v. Kun olette noin nuoria niin luulen tohon vaivaan auttavan että poikaystäväsi lopettaa runkkaamisen. Ei siis tee sitä edes esileikkeinä niin penis varmaan pikkuhiljaa tottuu siihen tuntumaan jonka seksi naisen kanssa antaa. Äläkä jätä miestä ongelman kanssa yksin vaan ota suihin. Älä tee sitä "kovaa" vaan pehmeästi jotta mies saa totutella kosketukseen. Tarkoitan omasta kokemuksestani kun olen ollut naisen kanssa. Niin suudellessa ollaan oltu tavallaan yhtä mutta samanlaista yhteen sulautumisen tunnetta ei olla saavutettu seksissä.

    • Anonyymi

      Oletteko kokeilleet koskaan seksiä harrastaessa mitään uutta ja erilaista? Leikkejä tms.
      Minulla oli samaa ongelmaa kerran aikoinaan. Erektio oli yleensä sellainen 70-prosenttinen ja eihän sellaisen kanssa touhutessa meinaa hommasta mitään tulla. Kiihotun valtavasti siitä, kun olen seksissä alistetussa asemassa. Tyttöystäväni teki sitten eräs ilta siten, että sitoi käteni sänkyyn kiinni. Antoi sen jälkeen suuseksiä, kiusoitteli jne.. Tähän vielä höysteeksi oli pukeutunut seksikkääseen alusasuun ja laittanut tumman dominamaisen meikin. Olin pian niin kovana, ettei seksin kanssa ollut silloin mitään ongelmia, melkein päinvastoin, tulin liian nopeasti :) Tuo on toiminut myöhemminkin aina tarpeen mukaan.

      Toki se on yksilöllistä, että kiihottuuko mies tuollaisesta. Itse kiihotun.

    Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      74
      5009
    2. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      15
      3398
    3. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      24
      2690
    4. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      57
      1747
    5. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1566
    6. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1346
    7. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan vai tuleeko mitään?
      Ikävä
      94
      1342
    8. Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa

      Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.
      Maailman menoa
      231
      1206
    9. Hiljaisuus

      Tarkoittaa välinpitämättömyyttä, henkistä väkivaltaa ja kiusaamista. Olet valinnut hiljaisuuden.
      Ikävä
      71
      1025
    10. IS Viikonloppu 29.-30.11.2025

      Antti Skytältä 3-tasoinen ristikko. Pääkuvassa on harhauttava elementti, mikä saattaa hidastaa myös muiden kuin minun ra
      Sanaristikot
      53
      902
    Aihe