Eilisessä Atlantin yli jaksossa alkoi jo näkyä miten kireä pinna M:llä oli. Naama nyrpeänä istui ja kiukutteluakin jo ilmassa. Seuraavan jakson ennakkopätkästä päätellen alkaa mennä kuppi nurin jo kunnolla. Jälkikäteen on antanut kommentteja kuinka huikee matka, huikeeta porukkaa ym. Olisinkin ihmetellyt jos tulisi kokonaiset kolme viikkoa pysynyt sovussa kaikkien kanssa.
Martinan hermo alkaa pettää
Anonyymi
21<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Saa nähdä alkaako viimeisissä jaksoissa nyrkki laulamaan.
Toivottavast ketään ei vedetä pataan 🤔
Jos raivo repeää veneessä, ei kukaan ole turvassa. Eihän Maralle pärjänneet Weekend-festivaalin portsaritkaan.
Luulis nyt Jeren jollain lailla pystyvän antaan edes tasaväkistä vastusta...
On vain ajan kysymys, milloin väkivaltaongelmaisen suuri rähinä-räjähdys lähtee lapasesta. Siellä alkaa nyrkki heilumaan ja porukkaa mätkitään mereen. Rahvaanomainen ämmä saa pian kiukkupotkuraivarin.
Tuon äiti-ihmisen itsehillintä on täysin olematonta. Hähä! :D
Höpö höpö, Martina on ollut yksi kantavia voimia tuolla purjehduksella ja tuo sarjaan juuri sitä glamouria, jonka takia näitä sarjoja katsellaan. Hieno reissu mutta varmasti rankka kaikille.
Juu rätti kädessä marmattanut,kun ”kukaan ei tee mitään” niinkuin siivous olisi valtameripurjehduksen ykkösprioriteetti.
Mitään glamouria muija ei ole tollekkaan ohjelmalle tarjonnut,mikä ei ole mitään uutta.
Vaikuttaa kireältä,huumoritajuttomalta kääkältä,joka varmaan jatkossa saa luonteenomaisen kilarin ,joka on tuttua jokaisesta ohjelmasta missä nainen on sekoillut,
Ymmärrä nyt hyvä tollo, että jokainen kun on pitkään veneessä niin tekee jotain hyödyllistä omat mieltymykset huomioiden. Tietty miehistön välinen jännitys kuuluu ohjelman formaattiin eikä se mitään kilareita tarkoita. Itse et varmaan edes koskaan ole ollut veneessä.
Sillä menee niin huonosti elämässään kulissien takana, siksi on niin kireä, räjähdysherkkä ja huumorintajuton kääkkä. Ajattele jos itse joutuisin elatuksen takia olemaan vuosi kaudet yhdessä ihmisen kanssa, jota et edes rakasta, joka kohtelee sua kuin kynnysmattoa ja jonka suku ei edes hyväksy sua epämääräisen taustan takia joukkoonsa. Henkinen pahoinvointi oikein huokuu tästä mukamas hyvinvointivalmentajasta.
Sen verran olen minäkin purjehtinut,että tiedän veneessä olevan siivousta tähdellisempiäkin puuhia—mutta jokainen toki tavallaan.
Tavaroiden on tietysti ihan turvallisuuden takia oltava paikoillaan,mutta rättisulkeiset tehdään yleensä sitten satamassa.
Jotenkin tuntuu,että nainen syventyy mielummin puunaamiseen ,kuin mukanaolijoiden kanssa keskusteluun,tai huulenheittoon—vaikuttaa ikävältä ihmiseltä.
Jerekin on paatissa yllättävän rento ja puhelias pointsit hänelle.
Kyllä pitkillä purjehduksilla nimenomaan se henkinen kantti punnitaan.
Kaikki tv uutiset
http://www.veksi.com/respUutiset.jsp?otsikko=martina
Täytyy tänään katsoa kuinka "kantava" voima Martsu tämän iltaisessa jaksossa on.
Hirvee ylläri että amismuijalla rupee itsehillintä pettämään..
Huomasi kyllä että nämä muut, fiksummat naiset alkoivat kypsyä Maran turhaan kiukkuiluun. "Kun kukaan ei siivoa ja on kuin sikolätissä"... Muutenkin olen ihmetellyt sitä, mitä hän tekee siellä ansioituneiden joukossa. Kaikilla muilla joku merkittävä ura takana.
Martina on paatin tavis. Hän erottuu vain pysyvään harmi-ilmeeseen tatuoiduilla kulmakarvoillaan. Hah hah hah!
Eihän Martina ole opiskellut edes amiksessa, vaan hän on käynyt maksullisen kurssin, jolla opiskeltiin "parturi-kampaajan maskeerausta." Martina teki Riihimäeltä stadiin muutettuaan töitä Sedun baarissa baarimikkona.
Onhan Martina toki ansioitunut,tosin ei niin arvostetuista asioista.
Nakumallina alkanut ura ei kyllä tuossa seurassa varmaan vaikutusta tee.
Juoripalstoilla marinoitunut tyrkky tuskin on kotonaan fiksumpiensa joukossa—ikuinen alemmuudentuntohan tätä naista jatkuvasti syö.
Onhan Martina tehnyt näyttävän uran missinä, TV kasvona, hyvinvointivalmentajana, vaatesuunnittelijana, PTnä, yrittäjänä ja lisäksi on tänäkin viikonloppuna juontokeikka messuilla. Hyvin menestynyt seurapiirikaunotar jolla on miljonäärimies eli ei toi nyt yhtään huonosti ole ja veikkaan, että tänne kirjoittavat sutturat häpeävät omaa uraansa kun Martinan uraan vertaa. Se saa aikaan tätä pahantuulista kirjoittelua jolle pitää saada stoppi.
Sinulle tuo luettelemasi varmaan näyttäytyy hienona urana,mutta asioista jotain ymmärtäville ja tietäville kaikki on huttua ja hattaraa.
Missi hän ei ole sanan varsinaisessa merkityksessä—kiertänyt joitain pikku kisoja ja rinnanmitalla joissain toki pärjännytkin.
Vaatesuunnittelija on vähintäänkin liioittelua,nainen on antanut nimensä varsin pienen nettifirman mallistolle—siinä kaikki.
Tv-urasta muistetaan nolot tosi-tv otokset,joissa nainen myi koko elämänsä ,synnytyksiä myöten. Käytöksen ja riidat muistaa jokainen sarjoja seurannut.
Kouluttamaton, pt:ksi itseään nimittävä kyllä ”yrittää”myydä ”valmennuksiaan” netissä,kai sitä voi jonkinlaiseksi työksikin nimittää.
Seurapiirikaunotar hän on ainoastaan omissa piireissään—todelliset ansioituneet seurapiirit ovat tuskin koskaan naisesta kuulleetkaan
Katsot taas aiheelliseksi nimitellä ”sutturoiksi”eri mieltä kanssasi olevia ja samalla paljastat olevasi samalla tasolla idolisi kanssa—sinulla ei ole fiksummillesi mitään opetettavaa.
kun tallaisia tuotantoja tehdään,niin katsojaluvut ovat rahoituksen ja mainos tulojen takia tärkeitä. siksi niihin otetaan aina joku varma ,joka kiinnostaa katsojia, nyt on Aitolehti ja Karalahti jotka ovat taattua lööppikamaa.Molemmilla enemmän mokia kuin onnistumisia.Näki muiden ilmeistä kuinka olivat kiusaantuneita Martinan kiukutteluista . Muut osallistujat ovat ansioituneita muilla avuilla ja sinut itsensä kanssa.Martina hehkuttaa kuinka on onnellinen siunattu .Kyllä on kaikkia muuta kuin elämäänsä tyytyväinen ihminen, lenkkarita oli vaan ikävä,että pääsisi purkamaan pahaa oloaan. Kun selviytyjien katsojaluvut alkavat laskea, niin varma nakki sinne on Martina,draamaa ei sen jälkeen puuttuisi.
Tossa on kyllä pointtia.
Martinahan pestattiin gladiaattoreihinkin valtakunnan inhokkina ja odotettiin suuria katsojalukuja—muija oli kisassa umpisurkea ja rikkoi sääntöjä heti kun joutui häviölle.
Naisella on kieltämättä tietynlainen maine eikä se ole positiivinen.