etten kääntynyt ympäri. Ja kerran jo käännyinkin mut pakotin itseni jatkamaan matkaa. Kerta kerralta se tuntuu pahemmalta ja tänään oikein erityisen pahalta, vaikka en sitä sulle näyttänytkään
Oli erittäin lähellä
Anonyymi
29<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Vihje?
Jos olisit eräs joka nytkin on mielessäni, soit mulle tänään lähtiessäsi ihanan ilkikurisen hymyn ja eleen. Se hetki jää mieleeni. Sun lähelläs nainen on aina hyvä olla. Silloinkin kun olet väsynyt tai kipeä.
Hymyilin kyllä lähtiessäni. Jos sinäkin olisit eräs, kertoisin sulle että ajattelen sua huolestuttavan paljon. Että viihdyn sun lähelläsi liian hyvin
Sama juttu. Kunpa olisit hän.
Minäkin haluaisin kertoa eräälle tietylle, että olet mielessäni koko ajan, valveilla, päivällä ja unettomia öinä, myös unissani sinä olet. Vaikka et saisi olla.
Kertoisitko jonkin vihjeen?
Olet todella kaunis nainen, ja viime vuodet olet ollut mulle läheisin ihminen. Kaikesta muusta puhutaan paljon paitsi tunteista.
Miksi en saisi?
Olet toisen oma.
Tapaamisestamme on noin vuosi. Ja työkavereita ollaan.
Papukaija, jolla kuolleen kalan silmät?🤣
Mistä tiedät sen?
Yli vai alle vuosi?
Käännyitkö eilen?
Jahas, mitähän oli ajatuksena jos kuitenkin olisit kääntynyt ?
Ehkä olisi kertonut että niin pahalta tuntuu se näkeminen
Ai ettei todellakaan halua nähdä niinkö, jos kerran pahalta tuntuu..
Juu ei
Sulla on 22.36 kaikilla ei ole heti samat ajatukset ku sulla.
Eipäs nyt luulla ajatustenlukijaksi. Vuorovaikutusta ei tarvita jos toisen ajatukset tietää.
Pointti oli kumpi tuntuu pahalta kääntyminen vai jatkaminen.
Et voi tietää vaan oletat tietäväsi. Kas kun olette kaksi eri henkeä.
Juurihan niin sanoin tuolle joka luuli tietävänsä mitä ajattelen.
Jos mies käännyt ympäri, se on oma vikasi!
Jos muu ei auta, lähdemme selvittämään ongelmiasi poliisilaitokselle.
Oisko kivaa päästä samaan autoon kanssani, jota eläessäsi et unohda.
"Ja sinä maksat kaikki ne kulut, jotka aiheutuvat minulle, kun joudun jättämään rakkaat ystäväni kotiin ja kustantamaan niille jotain".
Tiedoksesi: Anteeksi en anna sinulle, että roikut kannoillani.
T. V.J.W.
Käänny vaan jos sulla on asiaa. Asiat pitää selvittää.
Poliisilaitoksella tulee muutkin ongelmat esiin👉👈
Sanasotkua. Useampi henkilö on saman asian ominut.
Kaikki kääntyilijät heti poliisilaitokselle!
Kaikki ongelmat selvitetään juurikin siellä, vaikka aikaa kaikkeen menisi seuraavaan päivään asti. Mies jatkaa vain, ei ole normaalin ihmisen toimintaa tämä.
Kysyn nyt sinulta. Täytyykö maailman tappiin asti kärsiä sinun sairaasta leikistä.
Usko jo, että en ole kiinnostunut sinusta enkä missään tapauksessa selvittele sinun kanssasi kahden yhtään mitään. Sinä maksat kaikki kulut, mitä on tästä aiheutuu ja on aiheutunut minulle yksinäiselle ja surulliselle naiselle.
Tiedoksesi: Elämääni et ole tulossa.
T. V.J.W.
Mulla oli vähän sama tilanne. Jännitin, kääntyykö mies ympäri. Ei sentään😬