Henkilö luo itsestään idealisoidun minäkuvan. Osaa mielestään kaiken eikä ole koskaan elämässä tehnyt virhettä. Hän käyttää muita ratkaisemaan kun ongelmia tulee. Ongelmat eivät tule koskaan hänelle, vaan sille, joka on häntä lähinnä. Siis toinen on ongelmaton ja toinen oikea ongelmavyyhti. Kertokaa kuinka tämä on mahdollista?
Miten tuo oikein menee??
Anonyymi
6
81
Vastaukset
- Anonyymi
Poiu tietää tuohon vastauksen.
- Anonyymi
Mahdollista hyvinkin helposti. Käy esimerkiksi parturissa tai pöydässä kysyy "voisitko ojentaa ketsupin?" Käyttää muita itsensä jatkeena. Tyypillistä narsistin käytöstä.
- Anonyymi
HEH HEH mitähän tuo oikein tarkoitti?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
HEH HEH mitähän tuo oikein tarkoitti?
Ei naurata nyt kyllä yhtään. Leikkaisi vaan itse omat hiukset ja hakisi itse sen ketsuppipullonsa.
- Anonyymi
Minulla on valtavia ongelmia ja virheitä omasta mielestäni
tervisin
"poiuytresdfghj"- Anonyymi
Olen aivan hädissäni niiden kanssa. Mut te jaksatte valemaalata.
"poiuytredfghj"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1546856MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny666042Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.884589NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1074549Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1694344Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.941700- 4031621
- 821419
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a311387Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?441210