Sitä vaan oon miettinyt, että kun sinulla on nykyisin kaikki oikein hyvin, niin miksi kuitenkin muistat välillä minua tällä palstalla? En valita, ihmettelen vain.
Ja vanhemmalta naiselta itseään nuoremmalle miehelle menee, ettei tarvitse kenenkään arvuutella.
Ja vanhemmalta naiselta itseään nuoremmalle miehelle menee, ettei tarvitse kenenkään arvuutella.
Vastaukset 18
Vanhimmat
🙄🧐 kyllä me nyt täällä luetaan näitä vanhemmalta nuoremmalle ja toisen päin viestejä ja ollaan ihan että nyt on sutinaa. On vanhempi ihminen, liekö viisissäkymmenissä jo ja nuoremmalle laittelee. Näitä täällä luetaan ja ihmetellään, että tuliko nyt ne vaihdevuodet ja olisko nuorempi sittenkin vähän vanhempaa kypsempi. Kyllä me nyt luetaan ja kuule, kyllä me ollaan kateellisia! Vanhemmalla miehellä, sillä käy sutina. Sutina käy, peitot heiluu, rakkaus loimuaa ja väliin muuta. Kyllä me elämästä selvitään. Ollaanhan me vanhempia ja nuorempia, kaikki.
Sinulla ei taida hissi mennä ihan perillä saakka?
Siis perille...
Mistät tiedät, keneltä kuulit, uskoitko.
Totta kyllä on että asiat vois olla huonomminkin.
En oo nyt ihan varma kenelle vastaan mutta vastaanpa silti.
m>n
Älkää enää ihmetelkö kun tämä vaihdevuosiikäinen ei ole koskaan ainuttakaan aloitusta tehnyt. Seuraa vain ja kommentoi tarvittaessa. Tietää kyllä missä mennään. Eikä ole tarvetta hakea miestä jos hakee ei ainakaan hae täältä.
..!
En minä ole sitä keneltäkään kuullut, mutta itse annoit niin ymmärtää koko viime talven ja kevään ajan. Siis ihan muualla kuin tällä palstalla. Ei kuitenkaan kasvotusten.
Noin siis vastaisin hänelle.
-aloittaja-
En tehnyt aloitusta, mutta olisin voinut. Et kuitenkaan vastannut kysymykseen, joka minuakin kiinnostaa.
Ei taida olla kaikki kotona siellä? Vastasit viestiin, minkä oli kirjoittanut mies naiselle!!
Miten oikein käsität mennä hyvin. Luuletko että tunteet katoaa johonkin kun "menee hyvin". Da?
Olen vain saanut sen käsityksen, että olet onnellisempi kuin koskaan uuden kumppanisi ja perheesi kanssa.
Mielestäni olisi hyvinkin luonnollista, että jos on löytänyt vihdoinkin itselleen sopivimman kumppanin ja rakastaa kovasti häntä, niin siinä jo unohtuisi muut aika herkästi.
Ystäviä ei silti ole koskaan liikaa.
Tuo on aivan totta. Jokaisella on vaan oma käsityksensä siitä, mitä ystävyys on.
Rehellisesti sanottuna tämä tunne ei vaan ole pelkkää ystävyyttä ainakaan minun puolelta. En minä hulluna kaipaa vain siksi, että voisimme yhdessä käydä vaikka kukkia katselemassa kaupoissa ja miettimässä, ostaisinko pinkin vai vaaleanpunaisen vai lilan kukan. Tai että minä pääsisin näyttämään "tietotaitojani" vaikka sinun työkalujen suhteen..
Törkeää roikottaa toista ystävänä, jos ei tunteet kohtaa.
No ei hän kyllä roikota minua millään tavalla. Ihan minä itse olen syyllinen näihin ajatuksiini ja tuntemuksiini. Ei häntä voi mitenkään syyttää tästä.
Emmekä asu samalla suunnalla Suomea, jotta pystyisimme edes näkemään toisiamme, mutta em. kirjoituksellani tarkoitinkin lähinnä sitä, että ystävänä hän tuntuisi liian läheiseltä, liian rakkaalta, liian tunteita herättävälle.
Eräänä nuorempana miehenä vastaan että kyllä, asiat ovat hyvin ja elämä rullaa mutta mitä tulee itseäni vanhempaan naiseen niin suhde kuoli mahdottomuuteensa mutta tunteet ei. Ja lienee tuntemukset molemminpuoliset. Väleissä ollaan ja nähdäänkin mutta elävässä elämässä ei vaan voi sanoa vielä kovasti pitävänsä hänestä ja ikävöivän ettei vahingossakaan antaisi "väärää" signaalia ja ajauduttaisi takaisin pimeälle puolelle josta rimpuilimme jo pois. Täällä on hyvä välillä anonyymisti paljastella syvimpiä tuntemuksiaan välillä jos tunteita pukkaa...
Jotkut vain tunnistaa. :) Samat sanat.
urpå nyhvis olletikin sä
En kuule ole ottsmadda mitääm nsists nsistamaista
Kaverilsi bsinv
Kaveriksi vain