Demokraatit ja heidän puhemiehensä
jahtaavat noitavainollaan presidentti
Trumpia. Katsotaan peli loppuun.
Metsästäjistä tulee itsestään saalistettavaa. Skandaali on pikemminkin demokraattien leirissä.
He tuottavat vääristeltyä tietoa ja valehtelevat.
Senaatti ei hyväksy Trumppin kohdistuvaa noitavainoa.
Tällä tavalla demokraatit pilaavat mahdollisuutensa saada presidentinvaaleissa 2020.
Suomen median ei kannata asettua kummankaan puolelle.
Suomen Pasternakkien tulisi harkita
tarkemmin ja tasapuolisemmin kannanottonsa. Älkää aliarvioiko Suomen kansaa, kyllä muutkin seuraavat suoria lähetyksiä ulkomailta ja osaavat kieliä ja ymmärtävät tilanteen USA:n sisäpolitiikassa ja presidentin ympärillä. Myös Suomen
median huutokuoro on luupin alla.
Yrittäkää kommentoida vastaisuudessa tasapuolisesti.
Demokraatit kriisissä USA:ssa
7
185
Vastaukset 7
- Anonyymi
Demokraatit ja yleisradio eivät pääse yli vaalitappiosta,minkä valtion päämies julkaisee puheluitaan?
- Anonyymi
Suosittelen iltalukemiseksi hiljattain ilmestynyttä Christophet Wylien kirjaa Mindf*ck. Cambridge Analytican ilmiantaja Wylie kertoo siinä miten mielen kusetus tehdään syöttämällä valikoidulle ryhmälle valeuutisia, salaliittoteorioita ja linkkejä suljettuihin kupliin. Algoritmit valitsivat hakuhistorian ja tykkäämisten perusteella ne hyödylliset idiootit, joiden mielipiteisiin on helpoin vaikuttaa.
Konkurssiin skandaalin vuoksi menneen firman perustajiin kuuluu mm. entinen Trumpin avustaja Steve Bannon. Ja Trumpin vaalikampanjan aikana Cambridge Analytica keskittyi vaa'ankieliosavaltioiden hyödyllisiin idiootteihin, eli nuoriin miehiin, joilla oli äärioikeiston sympatioita. Wylien mukaan heille syötettiin järjetöntä keksittyä materiaalia.
Wylie sanoi itsensä firmasta irti ja ryhtyi ilmiantajaksi. Sen jälkeen hän on tehnyt Britannian viranomaisten kanssa yhteistyötä. Sama firma vaikutti myös Brexit-äänestykseen Britanniassa. Ja yllätys yllätys - voitonjuhliin osallistui venäläisiä. - Anonyymi
Vainoaahan Trumppikin Obamaa vaikka Jumala on amerikankansaa välikätenään käyttäen valinnun Obaman peräti kahdelle kaudelle Amerikan presidentiksi.
Trump on lännen vääräkuningas ja ilmestyskirjan lopunajanruhtinas. Trump on Jumalankieltäjä ja täten saatananpalvoja solvatessaan Jumalan valitsemaa presidenttiä Obamaa.
Rebuplikaanit ovat pahempia kuin kommunistit.- Anonyymi
Eipä ilmestyskirja ole sinulle kovinkaan tuttu. Toiseksi olet yksi niistä valehtelijoista jotka levittävät väärää infoa. Kolmanneksi et tunne Trumpia kovinkaan hyvin. Minä puolestani tunnen pastoreita jotka Trump on kutsunut palavereihinsa ja tiedän jopa mistä he ovat keskustelleet. Hyi millainen typerys oletkaan!
- Anonyymi
Demokraatit ovat tuuliajolla. Heillä ei ole kunnon ehdokkaita ja nekin, jotka ovat pelissä mukana riitelevät keskenään. Demokraatit eivät löydä muuta muuta yhteistä nimittäjää politiikalleen kuin Trumpin haukkuminen, mutta sillä ei pärjää vaaleissa. Amerikkalaiset luottavat Trumpiin eivätkä usko demokraattien kykyyn hoitaa maan asioita.
- Anonyymi
Demokraatit ovat tuuliajolla. Heillä ei ole kunnon ehdokkaita ja nekin, jotka ovat pelissä mukana riitelevät keskenään. Demokraatit eivät löydä muuta muuta yhteistä nimittäjää politiikalleen kuin Trumpin haukkuminen, mutta sillä ei pärjää vaaleissa. Amerikkalaiset luottavat Trumpiin eivätkä usko demokraattien kykyyn hoitaa maan asioita.
- Anonyymi
Ettei vaan Trumpin iva ja pilkka käy hänen omaan nilkkaansa?!!
"Koronavirustartunta Yhdysvaltain varapresidentin Mike Pencen kansliassa"
https://www.iltalehti.fi/koronavirus/a/9fc1b0d3-05bb-4eea-89c9-cfcc35c4f051
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/7dfe08fe-4134-4df0-8807-c5f0f5df7541
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars1351935Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois233914Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.149900- 78853
- 64831
Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!36812- 96757
Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47747Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä65671Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29571