Sukupuoli neutraalit WCt, uni sex

Anonyymi

Onhan se hienoa että vihreiden yksi päätavoite hallituksessa toteutuu - parantaa eri sukupulisuuntausten asioiden ajamista. Uni sex WCt, monet yliopistot ainakin lähteneet tähän. Onko nyt promillella muunsukupuolisten ryhmällä hyvä olo kun "oletettu nais sukupuolinen" pääsee miesten kanssa samaan vessaan ?

11

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tämä "muunsukupuolisten" asia, tuntuu olevan ykkönen vihreille. Kannatus nousee niin syntyvyys laskee Suomessa. Yliopistoilla ilmeisen paljon tätä porukkaa,jotka haluaa sukupuolineutraalit WCt. Voi Pekkakin käydä kyykkypissalla ihan huomaamatta tulevaisuudessa. Onhan raikastavaa nähdä oletettu naissukupuolinen samassa Wcssä - ties vaikka samassa kopissa _ - -
      Vihreät saaneet läpi myös sukupuolineutraalit liikennemerkit -onhan käsittämätöntä että suojatien merkissä on miehen "silhuetti". Pahempi on kävelytien merkki, kun lasta taluttaa mies , mihin lie viemässä lasta. Mitähän muuta näillä rahoilla olisi voitu tehdä ?

      • Anonyymi

        Nämä transukupuoliset hakeutuvat virkaan jossa saavat virka-asun.
        Tälläinen tnnustaa 5 sek testissä itsensä koka ei löydy MuNAA tietää missä asuu.
        On synnynäinen viha Normaaleja Miehiä vastaan näkyy kaikessa tutkinassa ja tuominassa.
        Totuutta on mahdoton salata ehkä sukupuoli rasitinen on nykytermi tälläisien käytökselle.


      • Anonyymi

        Tuo sukupuolineutraalien liikennemerkkien vaatiminen on typerää ja tulee todella kalliiksi. Varmaan järkevämpääkin käyttöä rahalle olisi.


    • Anonyymi

      kuka on maksumiehenä turhille menoille joista ei hyödy kukaan.

    • Anonyymi

      Unisex - hanke etenee loistavasti, kun armeijakin jo alkaa majoittamaan naiset ja miehet samaan tupaan.

      • Anonyymi

        Toivottavasti tämä hanke auttaa syntyvyyden kasvuun. Varusmiesnaiset samaan tupaan ;)


      • Anonyymi

        Käsittämätöntä tämä kaikki "sateenkaari" touhun saama kannatus ja huomio kaikkialla. Pieni promille kansasta saa hyvin äänensä kuuluviin. Työtöntä ja köyhää voi kaikki potkia - se on luvallista. Arvosteleppas näitä homppeleita, kaikki on kimpussa


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Käsittämätöntä tämä kaikki "sateenkaari" touhun saama kannatus ja huomio kaikkialla. Pieni promille kansasta saa hyvin äänensä kuuluviin. Työtöntä ja köyhää voi kaikki potkia - se on luvallista. Arvosteleppas näitä homppeleita, kaikki on kimpussa

        Tärkeimpiä asioita nykyisille vihreille - sateenkaari.
        Litiumin louhinta sähköautojen akkujen materiaaliksi ja sen aiheuttamat ympäristöongelmat, EI vihreitä hetkauta.
        Suomessa hoidetaan ympäristöä keskimääräistä paremmin ja tääläkin terrafame pilaa lähialueen vesistöt mm. Nuasjärven sulffaattipitoisuudet kovassa kasvussa (helsingin yliopiston tutkimus, julkaistu 18.10-19)


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tärkeimpiä asioita nykyisille vihreille - sateenkaari.
        Litiumin louhinta sähköautojen akkujen materiaaliksi ja sen aiheuttamat ympäristöongelmat, EI vihreitä hetkauta.
        Suomessa hoidetaan ympäristöä keskimääräistä paremmin ja tääläkin terrafame pilaa lähialueen vesistöt mm. Nuasjärven sulffaattipitoisuudet kovassa kasvussa (helsingin yliopiston tutkimus, julkaistu 18.10-19)

        Sähköautoilun saasteet ja ongelmat luonnolle ovat isommat kuin polttomoottoriautojen aiheuttamat. CO2 paastöjä syntyy louhinnassa ja luontoa tuhotaan peruuttamattomasti. Vettä kuluu louhoksella paljon ja liotus altaista valuu rikkipitoista vettä purkuputkista maastoon ja vesitöihin. Kuten talvivaara Suomessa. Yhtiön konkurssin jälkeen uusi terrafame yhtiö ei ota minkäänlaista vastuuta ympäristötuhoista. Hannele Pokka taitaa olla ainut joka ajaa edes korvauksia lähialueen asukkaille. Vaikka eihän raha korvaa järven saastumisesta aiheutuvia haittoja.
        VIHREÄT on hiljaa näistäkin ongelmista, eikä näe sähköautoilun haittoja lainkaan


      • Anonyymi

        Vihreiden tärkein hanke - sateenkaari porukka.
        Yhtään ei välitä luonnosta enään vihreät. Sallii sähköautojen materiaalin louhinnan


    • Pian saamme lukea lehdestä, kun joku rauhan uskonnon harras harjoittaja innstui seksistä pikkulapsen kanssa uniseks-vessassa.
      Tekijä perusteli tekoaan: " täytyihän sen haluta, koska se niin ihansti minua katseli ja tuli vielä samaan vessaankin".

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      74
      1369
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      243
      1259
    3. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      152
      1066
    4. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      255
      1038
    5. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      51
      765
    6. 64
      724
    7. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      62
      717
    8. Miksi mies tuntee näin?

      Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui
      Ikävä
      39
      698
    9. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      44
      671
    10. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      30
      617
    Aihe