Väkisinkin kun pienen kylän väki hässii toisiaan ristiin, niin se on luonnonlaki, että jossain vaiheessa tapahtuu väkisin herkku serkku-ilmiö eli sukurutsan puolelle.
Onkohan näistä tarkkaa tilastoa, kuin moni Heinävedellä on sukurutsainen?
Tapahtuuko Heinävedellä sisäsiittoisuutta paljonkin?
14
356
Vastaukset
- Anonyymi
Tilastoista en tiedä, mutta huhuja ja viittauksia on kuultu. Ehkä tuollaista tapahtui vuosikymmeniä sitten, mutta tuskinpa enää.
- Anonyymi
Kaikki on lähes samaa sukua ja kepulaisia, kuinka yrjöttävää!
Keput ovat känkkäränkkä kunnanjohtajastakin , kun ei ole Kepu.
Keput ovat ilkeitä, varokaa!
Pimeitä kauppoja ! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaikki on lähes samaa sukua ja kepulaisia, kuinka yrjöttävää!
Keput ovat känkkäränkkä kunnanjohtajastakin , kun ei ole Kepu.
Keput ovat ilkeitä, varokaa!
Pimeitä kauppoja !Ei härre gyyd! Onko syrjäinen sijainti saanut jonkun aivot kliksahtamaan.
- Anonyymi
Varmaan aloituksen kirjoittaja on kyseisen toimenpiteen tulos, kun asia noin kovin kiinnostaa.
- Anonyymi
Jos sisäsiittoisuus aiheuttaa omituisuutta ihmisessä, niin sitten vastaus on kyllä. Tuntemani heinävetiset ovat todella omituisia ja luonnevikaisia.
- Anonyymi
kyl joka jumalan kylällä ja ihan HAJUVEEN tuoksusessa KAAPUNISSA!hässiivät ÄLYTÖMYYKSISSÄÄN..KÖ!?
Egyptin faaraot kuksivat sukulaisiaan joten se on kuninkaallinen tapa?
- Anonyymi
Serkut ja kumminkaimat ovat jo aikoja sitten muuttaneet muualle eli ei ole enää akuutti murhe.
- Anonyymi
Ei sen enempää kuin muuallakaan.
- Anonyymi
Totuus on että kaikilta löytyy sukulaissuhde toisiinsa.nykyisin on helppo tehdä tutkimusta kännykälläkin.
- Anonyymi
Kaikki olemme sukua toisillemme
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaikki olemme sukua toisillemme
Onko näin???
- Anonyymi
luulen et joo tapahtuu!!😱😱😱😱😱
- Anonyymi
ei oo toristeita toiminnasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1704964Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621565- 121539
Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1211421Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s91183Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.951037Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit42987Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249298925- 155836
Hinduille tiedoksi
USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu279747