Miksi maajohtaja VALEHTELEE

Tämä on mielenkiintoinen kysymys, ja antaa jopa heijastuksia MAAJOHTAJAn sielunelämään, miten hän ajattelee.

Miksi, tässä tilanteessa joka on jo toivoton, hän jatkaa edelleen omaa jeremiaadiaan että "vihaajat" tekevät sitä ja tätä ja kuinka kaikki vastoinkäymiset johtuvat ulkopuolisesta infrastuktuurista, ja "vihaajista".

Keitä nämä "vihaajat" oikein ovat?

He ovat ihmisiä, jotka asettavat MAAJOHTAJAn väitteet kyseenalaisiksi.

MAAJOHTAJA ei suvaitse ensimmäistäkään kyseenalaistajaa.

He ovat MAAJOHTAJAn näkemyksen mukaan VIHAAJIA.

Kolinistit, jos teidän joukossanne on rehellisiä ihmisiä jotka tunnette että teitä on petetty, kertokaapa kokemuksistanne! Sillä tavalla saadaan tämä MAAJOHTAJA nalkkiin! Ja REHELLISEN elämän pariin!

Poijjaat!! Taasen!

10

71

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Maajohtaja lupaa pörssiä, jonka jokainen tajuaa ettei voi koskaan realisoitua.

      Dealshakerissa voi ostaa autoja ja taloja onecoineilla. Mukamas.

      Koska tajutaan että jos halutaan onecoineja, kannattaa myydä euroilla ja sitten ostaa koulutuspaketteja koska sieltä saa onecoineja halvemmalla?

      Pörssi ei voi koskaan toteutua niin kauan kun saa ostettua koulutuspaketteja

    • Anonyymi

      Historia toistaa itseään, saduilla on ollut kautta aikain kysyntää.
      - Kreikan mytologia, Ilias ja Odusseija
      -tuhannen ja yhden yön tarinat
      -Robinson Crusue
      -Peukaloisen retket
      -Kalevala
      -WinCapita
      -Ternimaito
      Tappina ala-asteelaisille uskottava (luokat 1-2) Onelouhinta
      MOT

    • Anonyymi

      Kröhöm!


      Onhan käynyt sähköpostiliikenteestä ilmi että iso kasvu alkoi puolivahingossa eikä perustajat itsekään aavistaneet kuinka isoksi lumipallo kasvaa, ennen kuin alkoi sitten jo sulaa.

      Tavallaan oli siis vahinko koko juttu, toisaalta päätekijät harjoittelivat ennen onecoinia torsoiksi jääneillä viritelmillä, oliko bigcoin tai jotain muuta traagisen tyhmää nimeltään?

      Puuhaihmiset totesivat jo aikanaan että tällaista mahdollisuutta ei tule "turhan fiksuille tarjoamaan" ettei tule hankalia kysymyksiä. Sehän on selvä kun aivan höpönhöpön-juttuja sepitetään ihmisille jotka ressukat vielä uskovat kaikki valheet ja niitä sitten tupailloissaan pirteissä ympäri maakuntia hehkuttavat. Eipä ihme että juuri maaseudun urpoihin erityisesti uppoaa moinen älyvapaa juttu.

    • Niin se taitaa olla poijjaat, että MAAJOHTAJA itsekin uskoo tämän kaiken skeidan. Normaalinen ihminen olisi jo aikaa sitten luistanut takavasemmalle, Rujan neuvoa noudattaen: "run with the money, blame someone else". Kartsakin osasi ottaa jalat alleen ajoissa (vaikka MAAJOHTAJA tässäkin toisin VALEHTELEE)

      Millainen on koinistin stereotyyppi, ihmismalli jolle tällainen skeida uppoaa tuosta vaan. Ehkäpä MAAJOHTAJA on juuri malliesimerkki tällaista ihmistyyppiä varten. Ihmistyyppiä, jolle itsensä kouluttaminen, työnteko ja oman uran luominen ja moraalikäsitys ovat vieraita asioita.

      MUAHAHAMUAHAHAHAAAAAA

      Poijjaat!! Taasen!

      • Anonyymi

        Onko maahohtaja tosiaan idiootti? Ei kai tästä muutakaan päätöstä voi tehdä


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onko maahohtaja tosiaan idiootti? Ei kai tästä muutakaan päätöstä voi tehdä

        Me täällä Niuvanniemessä uskomme Oneen kun pelaamme OneLouhintaMonopolia.


    • Anonyymi

      Minä ainakin uskon että Ruja vielä palaa ja palauttaa rahat. Varmana ei ole manit veskassa.

      • Anonyymi

        Ystäväni osti jokin aika sitten suurella summalla kolikoita, ootteko sitä mieltä että rahat meni, on melko paha poika kyllä !!


    • Anonyymi

      Tämä on valitettavan tyypillistä noissa piireissä.

      - pahaa puhutaan
      - valheita levitellään
      - selkään puukotetaan
      - jatka listaa itse.

      FAKTA:

      Noissa piireissä puhutaan todella paljon p....kaa.

    • Anonyymi

      Luota Salmariin, saat parasta koulutusta jota ET UNOHDA KOSKAAN!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      193
      1462
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      923
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      892
    4. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      57
      883
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      53
      806
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      255
      693
    7. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      10
      690
    8. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      334
      664
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      58
      654
    10. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      74
      626
    Aihe