Kylmäkosken hautausmaan sadevesi kaivo tukossa, siinä parkkipaikalla ja kohta pakkaset, mitä tapahtuu? no pakkanen vaurioittaa kaivon ja korjaus tulee hintoihinsa. nyt kannattas kuupata kaivo tyhjäksi jolloin vesi ei pääse jäätyyn, eikä varioita syntyyn..samalla ehkästyy parkkipaikalla liukkautta niin nyt syksyllä kuin tulevana keväänä. homma on helpoo ja pieni vaiva mutta sen tarvis tehdä.
jos joku tuntee jonkun paremmin asioista tietävän niin olisi ihan yhteisöllistä kertoa asiasta.
Kylmäkosken hautausmaan sadevesi kaivo tukossa.
6
128
Vastaukset
- Anonyymi
Toivottavasti joku hautausmaan työnjohtaja lukee tai saa muuten tiedon tuosta asiasta.
- Anonyymi
Varmaankin lukee tai saa muutoin tietoonsa jos yhtään välittää hommistaan ja srk varoista, onhan se niinkin , ettei sitä ammatillista intoa ja kiinnostusta ole jalkautua katsastaan hoidossaan olevan alueen tilaa ja kuntoa ja kohtahan lumi peittää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Varmaankin lukee tai saa muutoin tietoonsa jos yhtään välittää hommistaan ja srk varoista, onhan se niinkin , ettei sitä ammatillista intoa ja kiinnostusta ole jalkautua katsastaan hoidossaan olevan alueen tilaa ja kuntoa ja kohtahan lumi peittää.
Näky se parkkiksen sadevesi kaivo tulvivan tänääkin, kun siitä ohitte meni. kalliiks tulee kun jäätyyn pääsee ja rikkoontuu. ilmeisesti seurakunnalla on pinkka kunnossa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näky se parkkiksen sadevesi kaivo tulvivan tänääkin, kun siitä ohitte meni. kalliiks tulee kun jäätyyn pääsee ja rikkoontuu. ilmeisesti seurakunnalla on pinkka kunnossa.
Eipä nuo kunnossa pidon asiat nyky aika kiinnosta ketään, edes niistä vastaavia, kun ei ole vastuuta.
- Anonyymi
Nythän tuo kaivo on jäässä ja vettä tulivinut parkkipaikalle laajasti. joka siinä jääradalla kaatuu ja loukaa itsensä, hakekoon korvauksia seurakunnalta. kannattas tää kirjoitus otttaa talteen. tästähän selviää että asia on ollut tapetilla hyvissä ajoin, tosin toimenpiteitä aihuettamatta.
- Anonyymi
Hautausmaan ajasta ikuisuuteen siirtyneet tästä valittavat. Elävät näkevät edesmenneiden ongelmat, kirkot, hautausmaat, muistomerkit....erityisesti korjaukset ja hultotoimet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 213760
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu303433Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka533174Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1222869Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod212618Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1162340MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142145Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281737Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu01570IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1361410