tänään jotenkin eri lailla? Se hetki oli lyhyt, mutta luin silmistäsi jonkun uuden luottamuksen tai varmuuden. Varmaan luet minua kuin avointa kirjaa, mutta sinun sydämesi on minulta salattu. Oletko päättänyt ottaa askelen ja lähestyä, että meistä tulisi jotain - tai sitten vaan unohtaa minut?
Katsoitko nainen mua
Anonyymi
13<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
En ota askelia
Unohdan sinut J
En ole nähnyt ketään joka minua kiinnostaisi.
Jep. Päätän lähestyä ja sitten lyön hätäjarrut pohjaan, kun en sittenkään pysty. Ehkä mä viikon kerään rohkeutta, mut sit ku tuut lomalta, saat tuta :)
Luotan sinuun, siinä olet oikeassa. Luotan ettet sekoita asioita siellä missä näemme, keskellä sitä, vaan otat suoraan yhteyttä jos kiinnostaa. Mä en aio tehdä aloitetta. Liikaa pettymyksiä elämän aikana. Nuoremmalle miehelle.
Suhde ei ala kovin hyvin, jos nainen "joutuu" tekemään aloituksen. Tuhoontuomittu.
Juuri näin ja minkälainen nainen yleensäkään tekee aloituksen miehelle. Ei minun makuuni.
t. Eräs j
No en usko, että lähestyn sua koskaan, mutta en ole unohtamassakaan, kun olet juuri sopivan oloinen (ja näköinen :) ) mies makuuni ja nähdään pikaisesti silloin tällöin. Jos olisit muutenkin sopiva, niin siitä voin vaan unelmoida.
Mutta oikeasti en usko, että sun kiinnostuksesi olisi mitään vakavaa, et ole edes puhunut oma-aloitteisesti mulle mitään, tervehtimistä lukuunottamatta.
Minunkin mielestä vuorovaikutus oli erilainen tänään. En yhtään flirtannut. Molemmat aloitimme torjuvasti kädet puskassa, huomasitko? Tosin ihan alussa.
Mietin tuntuuko sinusta, että ahdistelen kun tulen juttelemaan tai kysymään jotain. Sitä en halua. Mielummin olen etäällä. Mietin myös mitä jos lukisit täällä ja koen epävarmuutta siitä miltä tunnestunamin inspiroivat kirjoitukset sinusta tuntuu (jos et halua yhteyttä). En tiedä sinusta. Muuten luen kyllä kuin avointa kirjaa mutta en vielä saanut palautetta onko teksti tulkittu yhtään oikein.
Muistatko mitä tein kesällä? Tiedät jo siis... Nyt on sinun vuorosi rohjeta ja osoittaa kiinnostus, jos sitä ylipäätään on.Kauniita unia!
Täytyy kommentoida aloitukseen, että tilanne muuttunut. Et ollutkaan rakastunut minuun, vaan halusit kiivetä vain asteikossa ylöspäin ja minä olin liian pieni saalis, joten unohdit rakkauteni tyystin.:D No elämässä tulee pettymyksiä, mutta kestämme sen kuin mies. Onnea urallasi..tikapuut on kohti taivasta uuden valloituksesi myötä:)
t. Pettynyt soturi
Mistä päättelet noin?
Pikkulinnut lauloi ja "tikka" koputti..
Mä katsoi ja huomasin, että hiukset oli laitettu todella makeesti. Pitkät vaaleat hiukset vain päältä kiinni. Muuten pitkät hiukset sai liehua vapaana. Aika ryhdikäs kampaus yhdistettynä timmiin kroppaan.
Niin minäkin. Olit upea näky. Toden totta.:)