10 vuotta monivetoa

Anonyymi

Olen jahdannut moniveto-osumaa 10 vuotta pelaten lähes joka kierroksella. Ei yhtäkään yli 1000e voittoa. Ihan jäätävä tappioputki. Tätä ennen voitin kerran muutamia tonneja. Arvioin silloin olevani voitolla kokonaisuudessaan kaikista peleistäni. Tämän sysimustan kymmenvuotisjakson jälkeen olen varmasti muutaman tonnin jo tappiolla. Ei minua tappio häiritse, sinänsä, pelaan varsin kohtuullisilla panoksilla varoihini nähden. Minua häiritsee Aku Ankkamainen epäonneni. Onko teillä kokemuksia kausista, jolloin ei vaan osu?

3

1761

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Monivedossa yli tonnin voittoihin pääsee käytännössä vain jos saa kaikki oikein vähintään kolmen ottelun maaliluvuista ja silloinkin vielä niin että rivi ei ole täysin suosikkeja (2-2/2-2/2-2) täynnä.

      Peli on siis vaikea ja vaatii sen että tähtitaivas on omaan horoskooppiisi peilaten juuri onnenkantamoiseen tarvittavassa kulmassa.

      Varautukaa menettämään rahanne jatkossakin - onnea peliin!

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Mulla vaihtelee aika paljon.
      Joskus menee helvetin kauan, ettei osu millään kohdilleen, puoli vuottakin ja yli jopa.
      Sitten taas välillä voi osua kolme neljäkin monaria melkeinpä per'tysten kohdilleen ja muutenkin menee pitkä aika, että saan hyvinkin vhintään yhden monarin kiinni kuukaudessa. Voitot nyt vaihtelee tietysti tulosten mukaan noin satkusta yli tuhanteen euroon. Suurin yksittäinen voitto oli hieman alle 1500€.
      Yleisimmin tulee sellaisia 300-600€ voittoja.
      Tappiolla luultavasti siltikin, vaikka pelaamani summat ovat hyvinkin kohtuullisia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      219
      5356
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      52
      4706
    3. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      287
      3261
    4. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      19
      3255
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      181
      3164
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      73
      2800
    7. Puoluebarometri: Marinin hallituksella 7 parasta mittaustulosta

      Orpon hallitusta pitää huonona 2/3 kansalaisista, joka on aika hyvin linjassa hallituspuolueiden yhteenlasketun kannatuk
      Maailman menoa
      1
      2771
    8. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      63
      2037
    9. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1969
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      88
      1964
    Aihe