10 vuotta monivetoa

Anonyymi

Olen jahdannut moniveto-osumaa 10 vuotta pelaten lähes joka kierroksella. Ei yhtäkään yli 1000e voittoa. Ihan jäätävä tappioputki. Tätä ennen voitin kerran muutamia tonneja. Arvioin silloin olevani voitolla kokonaisuudessaan kaikista peleistäni. Tämän sysimustan kymmenvuotisjakson jälkeen olen varmasti muutaman tonnin jo tappiolla. Ei minua tappio häiritse, sinänsä, pelaan varsin kohtuullisilla panoksilla varoihini nähden. Minua häiritsee Aku Ankkamainen epäonneni. Onko teillä kokemuksia kausista, jolloin ei vaan osu?

3

1714

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Monivedossa yli tonnin voittoihin pääsee käytännössä vain jos saa kaikki oikein vähintään kolmen ottelun maaliluvuista ja silloinkin vielä niin että rivi ei ole täysin suosikkeja (2-2/2-2/2-2) täynnä.

      Peli on siis vaikea ja vaatii sen että tähtitaivas on omaan horoskooppiisi peilaten juuri onnenkantamoiseen tarvittavassa kulmassa.

      Varautukaa menettämään rahanne jatkossakin - onnea peliin!

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Mulla vaihtelee aika paljon.
      Joskus menee helvetin kauan, ettei osu millään kohdilleen, puoli vuottakin ja yli jopa.
      Sitten taas välillä voi osua kolme neljäkin monaria melkeinpä per'tysten kohdilleen ja muutenkin menee pitkä aika, että saan hyvinkin vhintään yhden monarin kiinni kuukaudessa. Voitot nyt vaihtelee tietysti tulosten mukaan noin satkusta yli tuhanteen euroon. Suurin yksittäinen voitto oli hieman alle 1500€.
      Yleisimmin tulee sellaisia 300-600€ voittoja.
      Tappiolla luultavasti siltikin, vaikka pelaamani summat ovat hyvinkin kohtuullisia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      40
      3751
    2. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

      Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
      Maailman menoa
      33
      3344
    3. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      69
      2958
    4. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      91
      2800
    5. Miks tän meidän

      Rakkauden on pitänyt olla näin vaikeaa?
      Ikävä
      35
      1818
    6. Mitäs nyt sijoittajat?

      Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no
      Maailman menoa
      82
      1786
    7. muista olla

      VAROVAINEN! m
      Ikävä
      24
      1639
    8. Elän vastoin

      Kaikkia arvoja kun en pysy sinusta erossa.
      Ikävä
      28
      1577
    9. Onneksi on edes yksi kuva

      Susta mitä voin välillä ihastella ja kaipailla sua😔
      Ikävä
      29
      1559
    10. Olisitpa se hellä

      Ja herkkä minkä kuvan sain sinusta irl. Haluaisin että elämässäni olisi sellainen joka arvostaa minua juuri sellaisena k
      Ikävä
      23
      1544
    Aihe