Lisää poliisia vai vihankäsittelytaitoja.

Anonyymi

7

70

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      ihan pidetää järki omiis käsiis.ei oo syytä tai edes tule syytä tappaa kanssaihmistä.menee vaik sauvakäveleen ja pysyy ihan omiisnurkissaan.veri nimittäin on ihan kauheen hajustakin.tein joskus hommia niil sairaadanhoidon tehtävissä!et eiku tv kii ja sauvakäveleen ja syksystä luontoo katteleen.

    • Anonyymi

      Hyvä ohje, tuo luontoon lähteminen.
      Sinne kotiin ei kuitenkaan kannata yksin jäähä mökkäämään.

    • Anonyymi

      https://www.uusisuomi.fi/uutiset/emme-voi-antaa-twitter-trollien-voittaa-meidan-on-saatava-loppu-talle-huolestuttavalle-kehitykselle/7e14036c-aac8-4ff7-99ab-f0c00b3f86af
      Tuossa artikkelissä oli että tutkimuksessa tunnistettu 200 Twittwr-tiliä joista politiikoille suunnatut vihaviestit lähteneet.
      Tutkimuksen mukaan viestit tulleet kahdesta ideologialtaan vastakkaisesta ryhmmittymästä.. Toinen 75% maahanmuuttovastaisesta ryhmittymästä ja loput sen vastakohdalta vasemmalta.
      Silti uskon edelleen että hyvyys voittaa vihan kun ihminen saa ympärilleen myönteisyyttä ja näkee oman toimintansa vaikutukset.

    • Anonyymi

      https://seura.fi/asiat/ajankohtaista/pilkka-korvasi-kaytostavat-kansanedustajat-haluavat-nyt-rayhata-silla-mandaatilla-jonka-kansa-on-mulle-antanut-valitsen-itse-sanani/?shared=1875855-4aaf5b80-1
      Tässä juttu jossa kerrotaan kansanedustajien puhetyylistä. Siinä taas ps-puolueen edustaja pilkka -räyhä puhetta käyttänyt. Miten ihmiset ei halua nähdä, että tuollaisen hyväksyminen ja noiden kannattaminen vaikuttaa koko yhteiskuntaan.
      Aikuisilta se malli tulee käytöstavoissa lapsille. .Koulukiusaaminen.

    • Anonyymi

      Muuten sinisen tulevaisuuden puoluesivu on suljettu. Siellä samat jutut olleet jo viime eduskunnasta lähtien.Ei mitään uutta niin varmaan on jo aika sulkea sivu.

      • Anonyymi

        Tervetuloa mukaan, niin näet, että on uutta ja puolue toimii....nyt ja jatkossa.


    • Anonyymi

      Mennään Mikkeliin. Torilla, tulevana tiistaina tai keskiviikkona, voi tavata tuttuja ja näkemykset avartua.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      74
      5228
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      33
      2891
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      40
      2594
    4. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      26
      1993
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      1952
    6. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      1809
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      95
      1782
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      167
      1657
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1398
    10. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      94
      1220
    Aihe