siis hyvät ihmiset,voinko käyttää AVTCIDIÄ vai en..ei viittis tän enempää alkaa pilaa tätä lärvii,naama on jo täpötäys FINNEJÄ.tahtoisin jonkun keskustelukaverikseni ko.asioista,pliiiis!!!
ROSKIKSEEN VAI EI???!!!
tytteli
41007
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
mulla kyllä tehos siinä mielessä, että iho kuivuu todella tehokkaasti, liiankin tehokkaasti.
Laitan siksi vaan ongelmakohtiin, en muualle iholle. Finnejä se ei kyllä kovasti poistanut.
Enemmänkin se on koitunut paremmaksi keinoksi, kun olen alkanut ulkoilla enemmän, jättänyt pois suklaat ja muut rasvaset aineet ja juonut vähintään 2 litraa vettä päivässä.
Kasvot ovat nykyisin taas paremmat, mutta esim. selkään nuokaan keinot eivät ole auttaneet.
Ise olen nyt vajaan 2 kuukautta voidetta käyttänyt ja tehonnut todella hyvin. Iho kuivunut oikeastaan vain suun ympäriltä, vaikka olenkin jo pidemmän aikaa tuotetta joka ilta melko reilusti koko kasvoille laittanut. Hetkessä ei tuloksia varmasti näy ja tuoteselosteessakin puhuttiin muistaakseni jopa puolesta vuodesta.
Jos lääkäri on määrännyt Avitcidia aknesi hoitoon niin sitten sinä käytät sitä, etkä suinkaan tule tänne kyselemään, että heitätkö sen roskiin. Oman järjen käyttö on edelleenkin sallittua. Se, että Avitcidilla on ollut negatiivisia vaikutuksia joidenkin ihoon EI välttämättä tarkoita sitä, että se kuivattaisi ja ärsyttäisi sinun ihoasi. Et voi tietää miten ihosi reagoi kyseiseen lääkkeeseen ennen kuin KOKEILET sitä itse.
Kukaan ei voi päättää puolestasi käytätkö jotain lääkettä vai et.
voide (tarvii reseptin) on hellävaraisempi kuin Avitcid. Olen käyttänyt molempia. Avitcidia mun iho sietää hyvin, käytän sitä kylläkin vaan kuuri- luontoisesti. Skinoren-voidetta käytän siinä välissä.Kansii kokeilla sitäkin jos et ole jo kokeillutkin.