Saaristolaiskylän kannatus

Anonyymi

Kymen Sanomissa julkaistiin mielipidekirjoitus,jossa kerrottiin,että enemmistö Pyhtääläisistä kannattaa saaristolaiskylää.Ja näin varmaan onkin,jos kysytään vain Pyhtään kokoomuslaisten mielipidettä.Pyhtään päättäjiä viedään taas kuin pässiä narussa.Kun kunta on rakentanut sinne (investoinnut) kunnallistekniikan,infran ym,niin omistaja myy tontit suurella voitolla,saahan hän ostaa alueen pikkahintaan.Vaikka alue rakennettaisiin täyteen mökkejä,kiinteistövero tuotto olisi kunnalle noin 20,000 vuodessa.Näillä ehdoilla mitä kauppakirja (luonnoksessa) on sovittu,ei valittaminen ole todellakaan turhaa!

2

87

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei viedä narussa. Moni tietää mikä on kuvio ja miten kaikki alkoi ja kuka tarvitsi uutta kokkelikamua että pääsee parempaan hoviin. Liekö kirjoittajalla yhteys... ne jotka tuntee tietää kaikenlaista. Mutta puheet ei auta eikä vastalauseet eikä realismi eikä edes matematiikka.. pyhtään omasta OMASTA mielestään oikeassa olevat ovat valmiit riskiin veronmaksajien rahalla ja oman hovin eduksi tähän. Tämähän sisältää myös oletuksen omasta kaikkivoipaisuudesta ja muiden ainaisesta väärässäolosta.

    • Anonyymi

      Kyllähän me lämpimästi kannatamme, aivan samoin kuin kannatamme edelleen kallion sisään rakennettavaa Mokran hiihtomaata.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sinä näet

      kun katsot peiliin?
      Ikävä
      112
      1431
    2. Se helpottaisi oloa jos

      Se toinen tietäisi että molemmat tykkäämme toisistamme. Se on asia mikä vaivaa ja ahdistaa minua vaikka tilanne olisikin
      Ikävä
      88
      1297
    3. Palsta kysely..

      Mikä on mielestäsi hyvä ikäero parisuhteessa? Tulevassa/kuvitteellisessa tulevaisuuden suhteessa, voisitko harkita ”ott
      Sinkut
      135
      1043
    4. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      68
      964
    5. aivan mieletön ikävä

      paha olo 😥🫣 kaipaan sua 😔💔
      Ikävä
      39
      897
    6. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      71
      863
    7. Haluatko naimisiin kaivattusi kanssa?

      Alttarille astelette
      Ikävä
      97
      857
    8. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      75
      846
    9. Haluaisin nainen vain välillä heilutella peittoa sinun kanssa

      Mutta kuitenkin oltaisiin uskollisia toisillemme.
      Ikävä
      54
      822
    10. Ihmeellistä millaisissa tilanteissa ajatukset kulkuun sinuun

      Eilen seurasin kun ihmiset ajoivat kaupan parkkipaikalle ja menivät yhdessä kauppaan. Iski jotenkin ikävä. Mietin että
      Ikävä
      39
      774
    Aihe