Saaristolaiskylän kannatus

Anonyymi

Kymen Sanomissa julkaistiin mielipidekirjoitus,jossa kerrottiin,että enemmistö Pyhtääläisistä kannattaa saaristolaiskylää.Ja näin varmaan onkin,jos kysytään vain Pyhtään kokoomuslaisten mielipidettä.Pyhtään päättäjiä viedään taas kuin pässiä narussa.Kun kunta on rakentanut sinne (investoinnut) kunnallistekniikan,infran ym,niin omistaja myy tontit suurella voitolla,saahan hän ostaa alueen pikkahintaan.Vaikka alue rakennettaisiin täyteen mökkejä,kiinteistövero tuotto olisi kunnalle noin 20,000 vuodessa.Näillä ehdoilla mitä kauppakirja (luonnoksessa) on sovittu,ei valittaminen ole todellakaan turhaa!

2

140

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei viedä narussa. Moni tietää mikä on kuvio ja miten kaikki alkoi ja kuka tarvitsi uutta kokkelikamua että pääsee parempaan hoviin. Liekö kirjoittajalla yhteys... ne jotka tuntee tietää kaikenlaista. Mutta puheet ei auta eikä vastalauseet eikä realismi eikä edes matematiikka.. pyhtään omasta OMASTA mielestään oikeassa olevat ovat valmiit riskiin veronmaksajien rahalla ja oman hovin eduksi tähän. Tämähän sisältää myös oletuksen omasta kaikkivoipaisuudesta ja muiden ainaisesta väärässäolosta.

    • Anonyymi

      Kyllähän me lämpimästi kannatamme, aivan samoin kuin kannatamme edelleen kallion sisään rakennettavaa Mokran hiihtomaata.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      72
      2749
    2. Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja

      Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,
      Ikävä
      28
      2507
    3. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      42
      2201
    4. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      13
      2026
    5. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      111
      1507
    6. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      167
      1373
    7. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      52
      1052
    8. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      28
      994
    9. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      16
      808
    10. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      99
      791
    Aihe