tilaaminen anonyymisti??

Anonyymi

En ole vielä keksinyt, miten tilata jostain alan liikkeestä tarvikkeita ilman, että nimeni näkyy missään tilaamisen ja maksamisen yhteydessä. En myöskään kehtaa mennä henkilökohtaisesti liikkeeseen. Nuorempana uskalsin kaikenlaista, mutta enpä enää. Valitettavasti nimi ei ole ihan tusinatavaraa. Asiallisia vastauksia, jos mahdollista, kiitos. Keksiikö joku? Voin lähettää vaikka suklaata palkkioksi:)

11

2407

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuolla tyylillä ett saa milloinkaan tuotettasi jos ei ole nimeäsi....Liian salaiseksi käy touhusi.
      Ota rohkaisu ryypyt että tohdit.
      Tai mistäpäin olet,niin tulisin seuraksesi

      • Anonyymi

        Ja asiakaspalvelun ammattilaisilla on vaitiolovelvollisuus


    • Anonyymi

      Tilaa ulkomailta. Siellä sinä olet vain yksi ulkomaalainen asiakas monen muun joukossa.

    • Anonyymi

      Huoli pois ystävä hyvä!
      Itse tilaan Amazon.de verkkokaupan kautta vaikka mitä. Se on Amazon ketjun Saksalainen toimipiste, jonka verkkosivut saa englanniksi, ja koska toimii EU alueella, niin ei tule tulleja eikä rajoituksia.
      Sieltä tilatessa olet varsin turvassa. Tiliotteessa näkyy, että maksu on mennyt Amazonille, joka myy mitä tahansa polkupyörän renkaista suihkuverhoihin. Saksalainen laatikon pakkaaja heittää tavarat Amazon.de:n laatikkoon ilman, että häntä kiinnostaa pätkän vertaa kuka on tilannut pumpattavan nuken, veitsisarjan ja kumiveneen paikkaussarjan, ja kuriiri joka toimittaa paketin teille, näkee nimenne laatikossa, joka on kaupasta, josta voi ostaa aivan mitä tahansa.

      • Anonyymi

        Harkitaan!
        ap


    • Anonyymi

      Käytä bulvaania. Pyydä parasta ystävääsi tilaamaan ne anaalitapit ja muut homo tuotteet

      • Anonyymi

        Naisena en juuri tarvitse "homotuotteita".
        ap


    • Asiahan on niin, että asiakastusvallisuuden takia kaikki pitää olle avointa.
      Paketit kuitenkin toimitetaan aina sellaisella firman nimellä, ettei paketista tai lähetyskortista osaa arvata kyseessä olevan seksivälineitä tai asusteita.

      Liikkeissä sit voi maksaa käteisellä, jolloin ei jää mitään jälkiä, paitsi saamasi kuitti.

      Täällä pikkukaupungissa missä asun ei edes ole tuollaistia liikkeitä, joten en voi käydä ostamassa. Pakko tilata. Kun asuin isommalla paikkakunnalla, ei mulla ainakaan ollut mitään kehtaamisongelmaa käydä tuollaisessa liikkeessä.

      Joku tuossa jo sanoikin, että kyllä kaupan ammattilaiset osaavat vaitiolovelvollisuuden.

    • Anonyymi

      Sinähän voit tilata tuotteesi smartpostiin ihan millä nimellä tahansa (vaikka Jaska Jokunen), kunhan annat todellisen sähköpostiosoitteen sekä puhelinnumeron jotta saat haettua paketin.

      Esim https://ihmeellinenhuone.fi/ verkkokaupassa voit maksaa tilauksen myös puhelimen apilla jos et verkkopankkia tai luottokorttia halua käyttää.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      248
      9311
    2. Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja

      Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve
      Kommunismi
      5
      2791
    3. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      105
      1910
    4. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      200
      1909
    5. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      139
      1401
    6. SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918

      kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,
      Maailman menoa
      60
      1387
    7. Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa

      Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..
      Ikävä
      128
      1307
    8. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      93
      1006
    9. Uusi mahdollisuus

      Mitä tekisit toisin, jos saisit siihen mahdollisuuden?
      Ikävä
      69
      892
    10. Odotanko ihan

      Turhaan jotain välillemme?
      Ikävä
      40
      828
    Aihe