Hei narsisti!

Anonyymi

"Sairasboogi ja Mikke vaikuttaa samalta tyypiltä"

Eipä ole ensimmäinen kerta kun yrität valehdella tuota aivan samaa asiaa. Ainahan sinä olet lopuksi Misseä syyttänyt kaikista omista valheistasi, ja tuota käytösmalliahan olet harrastanut siis jo vuosikausia. Eli ei mitään uutta vieläkään maneerisessa narsistin käytöksessäsi.

Osaatko muuten kertoa jotain syytä sille, että et ole ainakaan kuluneessa 15 vuodessa kyennyt esittelemään edes yhtä sellaista improvisaatiosoittoa joka omasta mielestäsi olisi hyvää? Et yhtäkään, etkä kenenkään soittamana. Misse siis edelleenkin on se ainoa, jolta on saatu todistettuja näyttöjä improvisaatiotaidoista. Eikö tosiaankaan löydy mitään, vai onko kaikki löytämäsi vaan niin huonoa, että et kehtaa sellaisia esitellä?

Entä osaatko kertoa jotain syytä sille häiriintyneelle käytöksellesi kun olet esiintynyt netissä useita kertoja vihaamanasi Missenä ja jopa valehdellut ja häiriköinyt hänen nimissään?

Sellainen käytös ei tosiaan ole psyykkisesti terveen ihmisen käytöstä, mutta henkisesti pikkulapsen tasolla olevalle narsistille (kuten vaikkapa juuri sinulle) sellainen käytös näyttää olevan "normaalia", ja useita vuosiahan olet jo sekoillut aivan samalla tavalla, etkä selvästikään kykene lopettamaan sairasta käytöstäsi. Narsismistahan ei tosiaan voi koskaan parantua, joten varmaan vielä 20 vuoden päästäkin kirjoittelet täällä Missestä ja hänen soitostaan aamusta iltaan ja joka päivä. Sopisi narsismi-sairautesi kuvaan sellainen.

Eli käyttäydyt vuodesta toiseen perin narsistisen kaavamaisesti ja kyseiselle mielisairaudelle ominaiseen tapaan hyvin maneerisesti. Ja olet käyttäytynyt niin jo 20 vuoden ajan, jonka ajan olet siis Misseä jo vainonnut. Olet kyllä erinomainen oppikirjaesimerkki tuosta vakavasta mielisairaudesta joka narsismi on. Missestä tuli muuten maailman paras ja ammattilaisten kehuma soittaja ihan samassa ajassa jonka itse olet vain valehdellut ja sekoillut netissä.

0

153

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Räppäri kuoli vankilassa

        Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
        Maailman menoa
        87
        4138
      2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

        Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
        Ikävä
        28
        3067
      3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

        Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
        Ikävä
        45
        2330
      4. Missä näitte viimeksi?

        Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
        Ikävä
        35
        1338
      5. Puukotus yöllä

        Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
        Sotkamo
        10
        919
      6. 133
        901
      7. rakas J siellä jossain

        Niin ikävä sua. -P. Nainen
        Ikävä
        6
        894
      8. Masan touhut etenee

        Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
        Äänekoski
        12
        832
      9. Naisten ja miesten tasoeroista

        Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
        Ikävä
        124
        776
      10. You've been running and

        so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
        Ikävä
        11
        760
      Aihe