Hei narsisti!

Anonyymi

"Sairasboogi ja Mikke vaikuttaa samalta tyypiltä"

Eipä ole ensimmäinen kerta kun yrität valehdella tuota aivan samaa asiaa. Ainahan sinä olet lopuksi Misseä syyttänyt kaikista omista valheistasi, ja tuota käytösmalliahan olet harrastanut siis jo vuosikausia. Eli ei mitään uutta vieläkään maneerisessa narsistin käytöksessäsi.

Osaatko muuten kertoa jotain syytä sille, että et ole ainakaan kuluneessa 15 vuodessa kyennyt esittelemään edes yhtä sellaista improvisaatiosoittoa joka omasta mielestäsi olisi hyvää? Et yhtäkään, etkä kenenkään soittamana. Misse siis edelleenkin on se ainoa, jolta on saatu todistettuja näyttöjä improvisaatiotaidoista. Eikö tosiaankaan löydy mitään, vai onko kaikki löytämäsi vaan niin huonoa, että et kehtaa sellaisia esitellä?

Entä osaatko kertoa jotain syytä sille häiriintyneelle käytöksellesi kun olet esiintynyt netissä useita kertoja vihaamanasi Missenä ja jopa valehdellut ja häiriköinyt hänen nimissään?

Sellainen käytös ei tosiaan ole psyykkisesti terveen ihmisen käytöstä, mutta henkisesti pikkulapsen tasolla olevalle narsistille (kuten vaikkapa juuri sinulle) sellainen käytös näyttää olevan "normaalia", ja useita vuosiahan olet jo sekoillut aivan samalla tavalla, etkä selvästikään kykene lopettamaan sairasta käytöstäsi. Narsismistahan ei tosiaan voi koskaan parantua, joten varmaan vielä 20 vuoden päästäkin kirjoittelet täällä Missestä ja hänen soitostaan aamusta iltaan ja joka päivä. Sopisi narsismi-sairautesi kuvaan sellainen.

Eli käyttäydyt vuodesta toiseen perin narsistisen kaavamaisesti ja kyseiselle mielisairaudelle ominaiseen tapaan hyvin maneerisesti. Ja olet käyttäytynyt niin jo 20 vuoden ajan, jonka ajan olet siis Misseä jo vainonnut. Olet kyllä erinomainen oppikirjaesimerkki tuosta vakavasta mielisairaudesta joka narsismi on. Missestä tuli muuten maailman paras ja ammattilaisten kehuma soittaja ihan samassa ajassa jonka itse olet vain valehdellut ja sekoillut netissä.

0

142

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

        Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
        Maailman menoa
        269
        7067
      2. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

        Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
        Maailman menoa
        64
        3789
      3. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

        jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
        Maailman menoa
        257
        3072
      4. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

        Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
        Maailman menoa
        52
        1829
      5. Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä

        Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä
        Suomalaiset julkkikset
        1
        1297
      6. Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä

        Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,
        Elokuva
        3
        1182
      7. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

        Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
        Maailman menoa
        5
        1047
      8. Ajattelin silloin

        että jos olet kiinnostunut, ihan oikeasti, niin kuulen sinusta vielä.
        Ikävä
        101
        993
      9. TTP avajaiset

        Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja
        Haapavesi
        40
        952
      10. Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!

        Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.
        Tv-sarjat
        0
        921
      Aihe