Hei narsisti!

Anonyymi

"Sairasboogi ja Mikke vaikuttaa samalta tyypiltä"

Eipä ole ensimmäinen kerta kun yrität valehdella tuota aivan samaa asiaa. Ainahan sinä olet lopuksi Misseä syyttänyt kaikista omista valheistasi, ja tuota käytösmalliahan olet harrastanut siis jo vuosikausia. Eli ei mitään uutta vieläkään maneerisessa narsistin käytöksessäsi.

Osaatko muuten kertoa jotain syytä sille, että et ole ainakaan kuluneessa 15 vuodessa kyennyt esittelemään edes yhtä sellaista improvisaatiosoittoa joka omasta mielestäsi olisi hyvää? Et yhtäkään, etkä kenenkään soittamana. Misse siis edelleenkin on se ainoa, jolta on saatu todistettuja näyttöjä improvisaatiotaidoista. Eikö tosiaankaan löydy mitään, vai onko kaikki löytämäsi vaan niin huonoa, että et kehtaa sellaisia esitellä?

Entä osaatko kertoa jotain syytä sille häiriintyneelle käytöksellesi kun olet esiintynyt netissä useita kertoja vihaamanasi Missenä ja jopa valehdellut ja häiriköinyt hänen nimissään?

Sellainen käytös ei tosiaan ole psyykkisesti terveen ihmisen käytöstä, mutta henkisesti pikkulapsen tasolla olevalle narsistille (kuten vaikkapa juuri sinulle) sellainen käytös näyttää olevan "normaalia", ja useita vuosiahan olet jo sekoillut aivan samalla tavalla, etkä selvästikään kykene lopettamaan sairasta käytöstäsi. Narsismistahan ei tosiaan voi koskaan parantua, joten varmaan vielä 20 vuoden päästäkin kirjoittelet täällä Missestä ja hänen soitostaan aamusta iltaan ja joka päivä. Sopisi narsismi-sairautesi kuvaan sellainen.

Eli käyttäydyt vuodesta toiseen perin narsistisen kaavamaisesti ja kyseiselle mielisairaudelle ominaiseen tapaan hyvin maneerisesti. Ja olet käyttäytynyt niin jo 20 vuoden ajan, jonka ajan olet siis Misseä jo vainonnut. Olet kyllä erinomainen oppikirjaesimerkki tuosta vakavasta mielisairaudesta joka narsismi on. Missestä tuli muuten maailman paras ja ammattilaisten kehuma soittaja ihan samassa ajassa jonka itse olet vain valehdellut ja sekoillut netissä.

0

85

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.

        Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.
        Joensuu
        255
        5801
      2. Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

        Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki
        Maailman menoa
        94
        3529
      3. PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan

        kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist
        Maailman menoa
        137
        3451
      4. Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan

        eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma
        Maailman menoa
        42
        3083
      5. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

        Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
        Maailman menoa
        84
        3013
      6. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

        Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
        Maailman menoa
        95
        2813
      7. Pidennetään viikko 8 päiväiseksi

        Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest
        Maailman menoa
        17
        2460
      8. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

        "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
        Maailman menoa
        111
        2391
      9. Miksi eristäydyt?

        Onko jokin syy kun vetäydyt omiin oloihin?
        Ikävä
        179
        1993
      10. Vapaa- ajan asunto palanut Haapavedellä

        Haapavesi päässyt Iltalehteen Vapaa- ajan asunto palanut 35 neliötä palanut. Missä päin tämä on ollut? Poliisin tutkinn
        Haapavesi
        10
        1525
      Aihe