Hei narsisti!

Anonyymi

"Sairasboogi ja Mikke vaikuttaa samalta tyypiltä"

Eipä ole ensimmäinen kerta kun yrität valehdella tuota aivan samaa asiaa. Ainahan sinä olet lopuksi Misseä syyttänyt kaikista omista valheistasi, ja tuota käytösmalliahan olet harrastanut siis jo vuosikausia. Eli ei mitään uutta vieläkään maneerisessa narsistin käytöksessäsi.

Osaatko muuten kertoa jotain syytä sille, että et ole ainakaan kuluneessa 15 vuodessa kyennyt esittelemään edes yhtä sellaista improvisaatiosoittoa joka omasta mielestäsi olisi hyvää? Et yhtäkään, etkä kenenkään soittamana. Misse siis edelleenkin on se ainoa, jolta on saatu todistettuja näyttöjä improvisaatiotaidoista. Eikö tosiaankaan löydy mitään, vai onko kaikki löytämäsi vaan niin huonoa, että et kehtaa sellaisia esitellä?

Entä osaatko kertoa jotain syytä sille häiriintyneelle käytöksellesi kun olet esiintynyt netissä useita kertoja vihaamanasi Missenä ja jopa valehdellut ja häiriköinyt hänen nimissään?

Sellainen käytös ei tosiaan ole psyykkisesti terveen ihmisen käytöstä, mutta henkisesti pikkulapsen tasolla olevalle narsistille (kuten vaikkapa juuri sinulle) sellainen käytös näyttää olevan "normaalia", ja useita vuosiahan olet jo sekoillut aivan samalla tavalla, etkä selvästikään kykene lopettamaan sairasta käytöstäsi. Narsismistahan ei tosiaan voi koskaan parantua, joten varmaan vielä 20 vuoden päästäkin kirjoittelet täällä Missestä ja hänen soitostaan aamusta iltaan ja joka päivä. Sopisi narsismi-sairautesi kuvaan sellainen.

Eli käyttäydyt vuodesta toiseen perin narsistisen kaavamaisesti ja kyseiselle mielisairaudelle ominaiseen tapaan hyvin maneerisesti. Ja olet käyttäytynyt niin jo 20 vuoden ajan, jonka ajan olet siis Misseä jo vainonnut. Olet kyllä erinomainen oppikirjaesimerkki tuosta vakavasta mielisairaudesta joka narsismi on. Missestä tuli muuten maailman paras ja ammattilaisten kehuma soittaja ihan samassa ajassa jonka itse olet vain valehdellut ja sekoillut netissä.

0

161

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Kelekkakisat

        Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
        Nivala
        26
        11002
      2. Aivan kauheaa

        Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
        Imatra
        41
        8298
      3. Onko kaivattusi

        …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
        Ikävä
        126
        5277
      4. Kuinka pitkä välimatka

        on teidän kotien välillä?
        Ikävä
        143
        3646
      5. Epäilen ettet edes

        Kehtaisi liikkua kanssani.
        Ikävä
        69
        3578
      6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

        Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
        Maailman menoa
        35
        3534
      7. Oletko huomannut

        Yhden muutoksen?
        Ikävä
        33
        3167
      8. Jäikö meidän välit

        Mielestäsi Kesken?
        Ikävä
        55
        2529
      9. Olisipa saanut sinuun

        Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
        Ikävä
        35
        2031
      10. Miltä mahtaa tuntua

        Sitten kun näet hänet pitkästä aikaa?
        Tunteet
        28
        1786
      Aihe