Hei narsisti!

Anonyymi

"Sairasboogi ja Mikke vaikuttaa samalta tyypiltä"

Eipä ole ensimmäinen kerta kun yrität valehdella tuota aivan samaa asiaa. Ainahan sinä olet lopuksi Misseä syyttänyt kaikista omista valheistasi, ja tuota käytösmalliahan olet harrastanut siis jo vuosikausia. Eli ei mitään uutta vieläkään maneerisessa narsistin käytöksessäsi.

Osaatko muuten kertoa jotain syytä sille, että et ole ainakaan kuluneessa 15 vuodessa kyennyt esittelemään edes yhtä sellaista improvisaatiosoittoa joka omasta mielestäsi olisi hyvää? Et yhtäkään, etkä kenenkään soittamana. Misse siis edelleenkin on se ainoa, jolta on saatu todistettuja näyttöjä improvisaatiotaidoista. Eikö tosiaankaan löydy mitään, vai onko kaikki löytämäsi vaan niin huonoa, että et kehtaa sellaisia esitellä?

Entä osaatko kertoa jotain syytä sille häiriintyneelle käytöksellesi kun olet esiintynyt netissä useita kertoja vihaamanasi Missenä ja jopa valehdellut ja häiriköinyt hänen nimissään?

Sellainen käytös ei tosiaan ole psyykkisesti terveen ihmisen käytöstä, mutta henkisesti pikkulapsen tasolla olevalle narsistille (kuten vaikkapa juuri sinulle) sellainen käytös näyttää olevan "normaalia", ja useita vuosiahan olet jo sekoillut aivan samalla tavalla, etkä selvästikään kykene lopettamaan sairasta käytöstäsi. Narsismistahan ei tosiaan voi koskaan parantua, joten varmaan vielä 20 vuoden päästäkin kirjoittelet täällä Missestä ja hänen soitostaan aamusta iltaan ja joka päivä. Sopisi narsismi-sairautesi kuvaan sellainen.

Eli käyttäydyt vuodesta toiseen perin narsistisen kaavamaisesti ja kyseiselle mielisairaudelle ominaiseen tapaan hyvin maneerisesti. Ja olet käyttäytynyt niin jo 20 vuoden ajan, jonka ajan olet siis Misseä jo vainonnut. Olet kyllä erinomainen oppikirjaesimerkki tuosta vakavasta mielisairaudesta joka narsismi on. Missestä tuli muuten maailman paras ja ammattilaisten kehuma soittaja ihan samassa ajassa jonka itse olet vain valehdellut ja sekoillut netissä.

0

98

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

        Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
        Maailman menoa
        91
        3952
      2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

        Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
        Maailman menoa
        97
        3307
      3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

        Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
        Maailman menoa
        125
        2617
      4. Miten juhlitte ensi lauantaina?

        Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
        Maailman menoa
        208
        1953
      5. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

        p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
        Tuusniemi
        20
        1784
      6. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

        Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
        Ikävä
        81
        1695
      7. Varusmiehen kuolema

        Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
        Kajaani
        95
        1678
      8. Mikä tekee naisesta

        Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
        Ikävä
        110
        1539
      9. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

        JOS siis sinä saisit päättää?
        Maailman menoa
        1
        1301
      10. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

        Itse haluaisin jo hänen viereen..
        Ikävä
        57
        1192
      Aihe