Rinteellä on useita rahasotkuja muiden ihmisten rahojen kanssa ja hänet on niistä tuomittukkin. Lisäksi törttöillyt liikenteeässä. Mikä siinä on että Demarit tykkäävät niin muiden ihmisten rahoista? Ai niin, Marxismissa sitä sanotaan "pakko kollektivisoinniksi". Se on heidän poliittinen mielipiteensä että muiden ihmisten rahat ja omaisuus on myös heidän omaisuuttaan!
Rinteellä kaksi rikostuomiota
Anonyymi
28<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Kuinkahan monta rikostuomiota on Paavo Arhinmäellä?
Arhimäki on jäänyt kiinni muutaman kerra ns. juoksu kaljojen hakemisesta. Se on sellainen vasemmiston "pakko kollektivisointi ja tulonsiirto" tekniikka.
Hyvävelivirkoja ne odottelevat, maksajana kansa.
https://yle.fi/aihe/artikkeli/2018/10/18/tietovuoto-paljastaa-valtavan-osinkokikkailun-euroopassa-verotuloja-kadonnut
Demarit on mafia. Ei mitään muuta.
Eiks tää aihe kuuluis ihan jollekin muulle palstalle kuin persupalstalle. Toisaalta persut on vallanneet kaikki yleisönosastopalstat ja muut keskustelupalstat. Pääasia on että pääsee öyhöyttämään ja tunkemaan syytöksiä muita vastaan.
Eiköhän se ole niin, että kaikki muut ovat persujen kimpussa kun oman puolueen
kannatus laskee ja persujen nousee. Menee puoluetuet muille, voi voi.
Niin, ne luulee että niiden oma kannatus kasvaa kun ne panettelee Persuja. hahaha. He pitää näin ryhmäkuria yllä terrorilla uhkailemalla toverietaan että heidät hylätään jos he alkavat Persuiksi.
Luulisi että ministerin pitäisi olla nuhteeton, mutta nyt on valtion ohjaimissa tälläinen konna kuin Antti Rinne.
Harmittaako? Kyllä asiasta pitää informoida jotta Persut tuntee vastapuoluen touhin. Mitä järkee on esim. puhua Hakkaraisen rikoksista täälä, ihan niinku Persut ei ite tietäis?
Aika mielenkiintoista, noilla Rinteen papereilla ja rekistereillä, ei pääsisi edes Prisman kassaksi, mutta Suomen pääministeriksi kylläkin. Aika huolestuttavaa.
Näillä ansioilla FRinne kelpaa hyvin SDP:n puheenjohtajaksi ja demarihallituksen pääministeriksi.
Todellakin. SDP:ssä älykkyys mitataan viekkaudessa ja velahtelussa. Sen takia puolue sopii niin hyvin muslimeille. Heillä on se Taqqya doktriini, eli vääräuskoiselle viekkaasti valehteleminen
Persut ovat rikollisten johtava puolue eduskunnassa ja kunnalliahallinnossa. Kelpaa sinnä leimata kaksi sakkoa sanut suurrikolliseksi.
Persut tekevät vain hyviä rikoksia, joista kommarituomarit antavat vääriä tuomioita.
Vain parilla rikostuomiolla ei pääse persuihin edes jäseneksi??
työmies vinkkasi
Persuihin ei pääse enää jäseneksi jos on rikostuomio. Liian suuri riski alkaa muistuttaa liikaa Demareita. Ihmiset luulevatkin jo nyt sen takia että Persut on sosialisteja, mutta kun katsoo tarkemmin rikosten laatua niin ei ole noita näpistelyjä niin paljon kun Demareilla. Enemmän vain sananvapauden ristiriitoihin liittyviä tuomioita.
Kirkon ryöstö, käsilaukkuvarkaus, luottokorttipetos jne. ovatkin keskeisiä sananvapauskysymymyksiä.
Kustaa Vaasakin varasti kirkkohopean kun Martti Luther sanoi että Jumala ei tarvitse kirkkohopeita. Globalistisista Luottokorttiyhtiöistäkin voi olla montaa mieltä, paitsi jos on täys lammas niinku sinä.
Tiedä sitten kumpi on suurempi rikos, sekö että sanoo totuuden haittamaahanmuuttajista, vai että sekantuun muille kuuluvien rahojen ottaamiseen ja niiden ohjailuun ilman valtuuksia.Esim. lahjukset kunnallispolitiikassa vrt. Vantaa ym....
En tiennytkään, että Hakkarainen on noin harras luterilainen ja suoraan sukua Kustaa Vaasalle. Ja täyspässikin tekee vain oikeudenmukaista työtä luottokorttipetoksessa.
Sinun olisi pitänyt olla puolustusasianajajana oikeudenkäynneissä., niin olisivat iltapaäivälehdet saaneet mehukkaita jutuja. Vaikka eiväthän ne kommarituomarit olisi argumeistasi piitanneet.
Niin mut Persu on oikeistolainen eikä vasemmistolainen joten se on moralisesti oikein kun Persu tekee sen.
Muistaakseni se yksi persu varasti äitinsä eläkerahat ja ryyppäsi ne. Toinen persu keräsi rahaa sairailla lapsilla ja sanoi keräävänsä itselleen eikä millekään separeille. Kolmas putkospersu taisi ihan raiskauksestakin olla tuomittu.
Oulussa yksi demari raiskasi tytärtään vuosikausia, toinen demari itä-Suomessa varasti postia useita kertoja.....onhan noita demareillakin.....
Rinne pölli isännöimänsä talon rahoja kymmeniä tuhansia. Kun asiaa ryhdyttiin tukimaan, Rinteeltä ei löytynyt kuitin kuittia. Rinteestä ei ollut isännöitsijäksi, mutta SDP:n mielestä hän on pätevä pääministeri!
Lehtitietojen mukaan Rinne kähmi myös ammattiliitolta, jonka palveluksessa hän oli suuria summia kaksoislaskuttamalla esim. matkakuluja.
Yhtään tuomiota ei Rinteellä ole. Toisin kuin persuilla.
Eiväthän patologiset valehtelijat siitä välitä.
Miten Wikipedian mukaan sitten on? Yhyy yhyy voi voi. Miten tässä näin kävi nyt että tekopyhien tunareiden omallakin miehellä on vaikka mitä rötöksiä..
Persuilla on omat wikipediat. Persupedia.