Maria Ohisalo johonkin
fiksumpaan poliitikkoon.
Vaihtakaa jo...
20
101
Vastaukset
- Anonyymi
Jani Toivola tilalle, hän sentään piti meidänt taksikuskit työllistettynä.
- Anonyymi
Joku tilalle? Ensin pitäisi jonkun loikata vihreisiin!
- Anonyymi
Hyvä soluttautuja vain kehiin niin asia on korjattu ja minulla on jo oivallinen mies tuohon tehtävään ja hän on toverimme Moktar Gubta.
Siihen loppuu viherpunikeilta nauraminen
- Anonyymi
https://yle.fi/uutiset/3-11004624?origin=rss
teeppä ohisalo vielä sipilän kutsuhuuto 2015 niin katsotaan ketä kansa äänestää - Anonyymi
Siitä puolueesta ei tähän päivään mennessä ole löytynyt yhtään, ei siis ainuttakaan, täysjärkistä.
- Anonyymi
Ohisalo on nyt ainakin fiksumpi kuin kukaan tähän kommentoinut. Se on fakta.
- Anonyymi
Kellään nykyisen hallituksen ministerillä ei ole mitään tajua mistään on vain koheltamista ja koko heidän hölmöily vie maamme täysin velkakierteeseen josta ei ole takaisin tuloa.
Olemme pahemmassa lirissä kun tämä Ohisalo alkaa osallistua Turkista tuleviin miljoonien pakolaisten sijoittamiseen maahamme.
- Anonyymi
Se yksi vihreä lopetti yhden naisen (henkilön) mielenosoituksen, niin tämä puheenjohtaja aloitti halveeraamisen, käyttämällä aloitusta ARVON, arvoisan sijasta. Miksi vihreiden pitää vit...., päteä lapsellisella tavalla? Lapsellista.
- Anonyymi
Eikö sillä ole edes alkeellisia käytöstapoja? Onpa todella ylimielinen ihminen?
- Anonyymi
Voihan kompuroiva hallitus jo suunnitella vaihtoa.
- Anonyymi
Ohisalo haluaa mamuttaa Suomen,että ne ei huku Välimereen?? Muut EU-maat ei halua mmuja riesaksi!
- Anonyymi
Miksi sen ainoa argumentti on, pitääkö hukuttaa Välimereen?
- Anonyymi
Juuri se hukuttaa näitä elättejä Välimereen? Kuukevat,että Suomi ottaa elättejää.. Päästävä vain Välimeren yli..😂
- Anonyymi
pride marssija vihreistä ei löydy fiksuja politiikkoja, jos joku muuta väittää niin se on yhtä totta kuin: Pekka Haaviston "vaimo" on raskaana
- Anonyymi
Maria Ohisalo on yhteiskuntatieteiden tohtori ja erittäin arvostettu poliitikko!
Hänen arvoihinsa kuuluvat vahvasti ihmisten tasa-arvo ja elinympäristömme elinkelpoisuus!
Toivottavasti saamme vastaisuudessa enemmän koulutettuja, inhimillistä ja tulevaisuuteen suuntaavaa politiikkaa, jossa todellakin otetaan huomioon kaikki ihmiset globaalisti.
Hyvä Maria! Tsemppiä ja voimia - jatka arvokasta työtäsi!"Maria Ohisalo on yhteiskuntatieteiden tohtori ja erittäin arvostettu poliitikko!"
Ei niin arvostettu kuin "tri" Haavisto :-)
"Hänen arvoihinsa kuuluvat vahvasti ihmisten tasa-arvo ja elinympäristömme elinkelpoisuus!"
Miten niin.
Hän on rasisti eikä halua pakolaisia aasiasta.
Lisöksi hän lisää hiilijalanjälkeä tuomalla kaikki elintasopakolaiset ja muut hölmöläöiset afrikan sarvesta tänne elintasoihmeeseen.
"Toivottavasti saamme vastaisuudessa enemmän koulutettuja, inhimillistä ja tulevaisuuteen suuntaavaa politiikkaa, jossa todellakin otetaan huomioon kaikki ihmiset globaalisti."
Jjuuri näin.
Koulutettuja ei saa Afrikasta, mutta Aasiasta saa.
- Anonyymi
Maria on huippu. Parasta laatua. Arvostan häntä.
- Anonyymi
Ei vihreissä ole fiksuja, mutta aatehihhuleita ja huurupäitä on pilvin pimein.
- Anonyymi
Niinpä...ideologia menee yli totuuden, kovasti luonnosta ym ollaan huolissaan, mutta toimivat itse vastoin luonnonlakeja: sateenkaariväki...mites vaikka Pekka Haavisto vaimonsa kanssa lisääntyy niin kuin luonto on sen suunnitellut ?
- Anonyymi
Ei voida vaihtaa, hänhän on fiksuin vihreä, sehän kertoo paljon tästä porukasta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?861789Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,171121Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.981106Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol79972- 92846
Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia
https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot151828Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt51764Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs54751- 53684
Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv52681