Maria Ohisalo johonkin
fiksumpaan poliitikkoon.
Vaihtakaa jo...
20
89
Vastaukset
- Anonyymi
Jani Toivola tilalle, hän sentään piti meidänt taksikuskit työllistettynä.
- Anonyymi
Joku tilalle? Ensin pitäisi jonkun loikata vihreisiin!
- Anonyymi
Hyvä soluttautuja vain kehiin niin asia on korjattu ja minulla on jo oivallinen mies tuohon tehtävään ja hän on toverimme Moktar Gubta.
Siihen loppuu viherpunikeilta nauraminen
- Anonyymi
https://yle.fi/uutiset/3-11004624?origin=rss
teeppä ohisalo vielä sipilän kutsuhuuto 2015 niin katsotaan ketä kansa äänestää - Anonyymi
Siitä puolueesta ei tähän päivään mennessä ole löytynyt yhtään, ei siis ainuttakaan, täysjärkistä.
- Anonyymi
Ohisalo on nyt ainakin fiksumpi kuin kukaan tähän kommentoinut. Se on fakta.
- Anonyymi
Kellään nykyisen hallituksen ministerillä ei ole mitään tajua mistään on vain koheltamista ja koko heidän hölmöily vie maamme täysin velkakierteeseen josta ei ole takaisin tuloa.
Olemme pahemmassa lirissä kun tämä Ohisalo alkaa osallistua Turkista tuleviin miljoonien pakolaisten sijoittamiseen maahamme.
- Anonyymi
Se yksi vihreä lopetti yhden naisen (henkilön) mielenosoituksen, niin tämä puheenjohtaja aloitti halveeraamisen, käyttämällä aloitusta ARVON, arvoisan sijasta. Miksi vihreiden pitää vit...., päteä lapsellisella tavalla? Lapsellista.
- Anonyymi
Eikö sillä ole edes alkeellisia käytöstapoja? Onpa todella ylimielinen ihminen?
- Anonyymi
Voihan kompuroiva hallitus jo suunnitella vaihtoa.
- Anonyymi
Ohisalo haluaa mamuttaa Suomen,että ne ei huku Välimereen?? Muut EU-maat ei halua mmuja riesaksi!
- Anonyymi
Miksi sen ainoa argumentti on, pitääkö hukuttaa Välimereen?
- Anonyymi
Juuri se hukuttaa näitä elättejä Välimereen? Kuukevat,että Suomi ottaa elättejää.. Päästävä vain Välimeren yli..😂
- Anonyymi
pride marssija vihreistä ei löydy fiksuja politiikkoja, jos joku muuta väittää niin se on yhtä totta kuin: Pekka Haaviston "vaimo" on raskaana
- Anonyymi
Maria Ohisalo on yhteiskuntatieteiden tohtori ja erittäin arvostettu poliitikko!
Hänen arvoihinsa kuuluvat vahvasti ihmisten tasa-arvo ja elinympäristömme elinkelpoisuus!
Toivottavasti saamme vastaisuudessa enemmän koulutettuja, inhimillistä ja tulevaisuuteen suuntaavaa politiikkaa, jossa todellakin otetaan huomioon kaikki ihmiset globaalisti.
Hyvä Maria! Tsemppiä ja voimia - jatka arvokasta työtäsi!"Maria Ohisalo on yhteiskuntatieteiden tohtori ja erittäin arvostettu poliitikko!"
Ei niin arvostettu kuin "tri" Haavisto :-)
"Hänen arvoihinsa kuuluvat vahvasti ihmisten tasa-arvo ja elinympäristömme elinkelpoisuus!"
Miten niin.
Hän on rasisti eikä halua pakolaisia aasiasta.
Lisöksi hän lisää hiilijalanjälkeä tuomalla kaikki elintasopakolaiset ja muut hölmöläöiset afrikan sarvesta tänne elintasoihmeeseen.
"Toivottavasti saamme vastaisuudessa enemmän koulutettuja, inhimillistä ja tulevaisuuteen suuntaavaa politiikkaa, jossa todellakin otetaan huomioon kaikki ihmiset globaalisti."
Jjuuri näin.
Koulutettuja ei saa Afrikasta, mutta Aasiasta saa.
- Anonyymi
Maria on huippu. Parasta laatua. Arvostan häntä.
- Anonyymi
Ei vihreissä ole fiksuja, mutta aatehihhuleita ja huurupäitä on pilvin pimein.
- Anonyymi
Niinpä...ideologia menee yli totuuden, kovasti luonnosta ym ollaan huolissaan, mutta toimivat itse vastoin luonnonlakeja: sateenkaariväki...mites vaikka Pekka Haavisto vaimonsa kanssa lisääntyy niin kuin luonto on sen suunnitellut ?
- Anonyymi
Ei voida vaihtaa, hänhän on fiksuin vihreä, sehän kertoo paljon tästä porukasta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2663343Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell211843Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.281517- 821369
- 1371038
- 811004
Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.64839Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.86766Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.61697Laita nyt se viesti
Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗51676