Maria Ohisalo johonkin
fiksumpaan poliitikkoon.
Vaihtakaa jo...
20
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Jani Toivola tilalle, hän sentään piti meidänt taksikuskit työllistettynä.
- Anonyymi
Joku tilalle? Ensin pitäisi jonkun loikata vihreisiin!
- Anonyymi
Hyvä soluttautuja vain kehiin niin asia on korjattu ja minulla on jo oivallinen mies tuohon tehtävään ja hän on toverimme Moktar Gubta.
Siihen loppuu viherpunikeilta nauraminen
- Anonyymi
https://yle.fi/uutiset/3-11004624?origin=rss
teeppä ohisalo vielä sipilän kutsuhuuto 2015 niin katsotaan ketä kansa äänestää - Anonyymi
Siitä puolueesta ei tähän päivään mennessä ole löytynyt yhtään, ei siis ainuttakaan, täysjärkistä.
- Anonyymi
Ohisalo on nyt ainakin fiksumpi kuin kukaan tähän kommentoinut. Se on fakta.
- Anonyymi
Kellään nykyisen hallituksen ministerillä ei ole mitään tajua mistään on vain koheltamista ja koko heidän hölmöily vie maamme täysin velkakierteeseen josta ei ole takaisin tuloa.
Olemme pahemmassa lirissä kun tämä Ohisalo alkaa osallistua Turkista tuleviin miljoonien pakolaisten sijoittamiseen maahamme.
- Anonyymi
Se yksi vihreä lopetti yhden naisen (henkilön) mielenosoituksen, niin tämä puheenjohtaja aloitti halveeraamisen, käyttämällä aloitusta ARVON, arvoisan sijasta. Miksi vihreiden pitää vit...., päteä lapsellisella tavalla? Lapsellista.
- Anonyymi
Eikö sillä ole edes alkeellisia käytöstapoja? Onpa todella ylimielinen ihminen?
- Anonyymi
Voihan kompuroiva hallitus jo suunnitella vaihtoa.
- Anonyymi
Ohisalo haluaa mamuttaa Suomen,että ne ei huku Välimereen?? Muut EU-maat ei halua mmuja riesaksi!
- Anonyymi
Miksi sen ainoa argumentti on, pitääkö hukuttaa Välimereen?
- Anonyymi
Juuri se hukuttaa näitä elättejä Välimereen? Kuukevat,että Suomi ottaa elättejää.. Päästävä vain Välimeren yli..😂
- Anonyymi
pride marssija vihreistä ei löydy fiksuja politiikkoja, jos joku muuta väittää niin se on yhtä totta kuin: Pekka Haaviston "vaimo" on raskaana
- Anonyymi
Maria Ohisalo on yhteiskuntatieteiden tohtori ja erittäin arvostettu poliitikko!
Hänen arvoihinsa kuuluvat vahvasti ihmisten tasa-arvo ja elinympäristömme elinkelpoisuus!
Toivottavasti saamme vastaisuudessa enemmän koulutettuja, inhimillistä ja tulevaisuuteen suuntaavaa politiikkaa, jossa todellakin otetaan huomioon kaikki ihmiset globaalisti.
Hyvä Maria! Tsemppiä ja voimia - jatka arvokasta työtäsi!"Maria Ohisalo on yhteiskuntatieteiden tohtori ja erittäin arvostettu poliitikko!"
Ei niin arvostettu kuin "tri" Haavisto :-)
"Hänen arvoihinsa kuuluvat vahvasti ihmisten tasa-arvo ja elinympäristömme elinkelpoisuus!"
Miten niin.
Hän on rasisti eikä halua pakolaisia aasiasta.
Lisöksi hän lisää hiilijalanjälkeä tuomalla kaikki elintasopakolaiset ja muut hölmöläöiset afrikan sarvesta tänne elintasoihmeeseen.
"Toivottavasti saamme vastaisuudessa enemmän koulutettuja, inhimillistä ja tulevaisuuteen suuntaavaa politiikkaa, jossa todellakin otetaan huomioon kaikki ihmiset globaalisti."
Jjuuri näin.
Koulutettuja ei saa Afrikasta, mutta Aasiasta saa.
- Anonyymi
Maria on huippu. Parasta laatua. Arvostan häntä.
- Anonyymi
Ei vihreissä ole fiksuja, mutta aatehihhuleita ja huurupäitä on pilvin pimein.
- Anonyymi
Niinpä...ideologia menee yli totuuden, kovasti luonnosta ym ollaan huolissaan, mutta toimivat itse vastoin luonnonlakeja: sateenkaariväki...mites vaikka Pekka Haavisto vaimonsa kanssa lisääntyy niin kuin luonto on sen suunnitellut ?
- Anonyymi
Ei voida vaihtaa, hänhän on fiksuin vihreä, sehän kertoo paljon tästä porukasta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 984214
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.783477Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,723084SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.812549Suomalainen lähti ilman takkia sotaan
Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.52366Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.2072162Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a302091- 41880
- 73811
- 52776